WING پلتفرم غیرمتمرکز برای وام‌دهی دارایی‌های رمزنگاری شده

در دنیای امروز که بلاک‌چین‌ها رویاها را در بازارهای مالی محقق کرده اند، ایده Difi امور مالی غیرمتمرکز پدیدار شد تا مردم بتوانند زندگی مالی خود را تحت سیطره کامل داشته باشند. بدین صورت ما از وابستگی به سیستم‌های متمرکز بانکی بی‌نیاز شدیم و دیگر نیازی نیست برای انتقال پول به خارج از کشور منتظر تأییدیه‌ها و گذراندن مراحل طولانی باشیم. Defi فرصت‌های مالی طلایی را در اختیار کاربران قرارداد که یکی از آنها توانایی وام دادن ارزهای دیجیتال است. WING یکی از پروژه‌های Defi است که امکانات فوق العاده ای را برای کاربران ارائه می دهد. در این مقاله به بررسی این پروژه هیجان انگیز می پردازیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

WING

همه چیز در مورد پلتفرم وینگ

 

 

وینگ (WING) چیست؟ 

WING یک پلتفرم غیرمتمرکز وام دهی دارایی‌های رمزنگاری شده است که برای مرتبط کردن پروژه‌های مالی غیر متمرکز به یکدیگر طراحی شده است.

 WING Finance  ایجاد انقلابی عظیم در عملکرد پلتفرم‌های وام‌دهی غیر متمرکز است. وینگ برای این کار از حاکمیت غیرمتمرکز و مکانیسم کنترل ریسک استفاده کرده است تا بتواند روابط میان وام دهندگان، وام‌گیرندگان و ضامن‌ها را بهتر کند. هدف دیگر این مجموعه حل مشکل وثیقه سنگین است که صنعت Defi را با مشکل روبرو کرده است. این پلتفرم با فراهم‌کردن امکان ایجاد پروژه‌های جدید مبتنی بر بلاک‌چین، گام‌های بزرگی را به‌سوی یک جامعه غیر متمرکز و مستقل برداشته است.

 پروتکل Defi ساخته شده توسط Wing DAO  که بر روی بلاک‌چین آنتولوژی اجرا می‌شود، به طور کامل تحت کنترل کاربران است و به هیچ شخص دیگری برای تایید تراکنش‌ها احتیاج ندارد.

 

چه چیزی Wing را منحصر به فرد می‌کند؟ 

یکی از ویژگی‌های WING این است که کاربران می‌توانند بدون دانش قبلی در مورد بلاک‌چین در این پلتفرم سرمایه‌گذاری کنند و این فرصت را داشته باشند تا در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت کنند و از طریق قراردادهای هوشمند در سود آینده این شبکه سهیم شوند.

 بلاک‌چین WING ویژگی دیگری به نام OScore دارد که یک سیستم ارزیابی اعتبار مستقل است که بر اساس اطلاعات کاربران در بلاک‌چین آنتولوژی عمل می‌کند. OScore هویت کاربران را با حساب‌های شخصی آنها در بلاک‌چین آنتولوژی متصل می‌کند و هنگامی که کاربر داده‌های مالی خود را تأیید می‌کند، این سیستم یک امتیاز اعتباری برای آن در نظر می‌گیرد.OScore  اطلاعاتی مانند تاریخچه وام و قرض و اطلاعات دارایی دیجیتال کاربران را بررسی می‌کند و کاربران می‌توانند به OScoreخود دسترسی کامل داشته باشند و از امنیت حریم خصوصی اطلاعات خود اطمینان حاصل کنند. از آن جایی که وام گرفتن وابسته به اعتبار کاربران پروتکل Finance است، وثیقه مورد نیاز برای وام دادن در این مجموعه کاهش پیدا می‌کند.

همچنین کاربرانی که سعی می کنند امتیاز اعتباری خوبی به دست بیاورند مثلاً با بازپرداخت به موقع وام‌های خود از نرخ بهره پایین تری برای وام بهره مند شوند.

 

WING

ارز دیجیتال وینگ و بایننس لانچ پول

 

 

محصولات WING Finance

 WING به عنوان اولین محصول خود flash pool را معرفی کرد که از سیستم وام دهی دارایی ها پشتیبانی می‌کند.علاوه بر آن، insurance pool سیستم بیمه ای است که به کاهش ریسک دارایی ها کمک می‌کند تا کاربران ‌بتوانند از طریق وام و سپرده گذاری از flash pool جایزه بگیرند.

نه‌تنها این امکانات به کاربران اجازه می‌دهد تا در پلتفرم وام بگیرند، بلکه به وام دهندگانی که دارایی‌های خود را در اینترنت ارائه می‌دهند، سود پرداخت می‌کند و مجموعه بیمه insurance pool هم احتمال زیان و ازدست‌رفتن دارایی آنها را پوشش می‌دهد. هرکسی می‌تواند دارایی‌های دیجیتال خود را در flash pool ارائه کند تا به ازای آن هم به ارز دیجیتالی که ارائه کرده و هم به WING سود دریافت کند و همین طور هر کسی می‌تواند ارز های دیجیتال را در پروتکل Finance وام بگیرد و فقط باید شرایط و الزامات وام گرفتن را فراهم کند. برای اطمینان از اینکه خطرات احتمالی در پلتفرم پوشش داده می‌شود، کاربران همچنین می‌توانند بخشی از مجموعه بیمه پلت فرم باشند.

 

 توسعه دهندگان WING چه کسانی هستند؟

تیم پشتیبانی پروتکل WING، پلتفرم آنتولوژی است. در واقع هدف تیم این پروژه حل مشکلات رایج Defi بود. آنها می‌خواستند با ایجاد یک پلتفرم غیرمتمرکز مستقل DAO، از حاکمیت جامعه و کاربران حمایت کنند. بلاک‌چین آنتولوژی یک پلتفرم عمومی با سرعت بالا و هزینه کم است که حریم خصوصی شفافیت و اعتماد در آن جایگاه ویژه‌ای دارد. این ویژگی‌ها برای کاربران و کسب‌وکارها انعطاف‌پذیری بالایی را به ارمغان آورده است.

آنچه تیم آنتولوژی برای پروژه WING تعریف کرده است مفاهیمی مانند وام مبتنی بر اعتبار است که باعث رشد چشمگیر این پروژه در سپتامبر ۲۰٢٠ شد. به‌طوری‌که فعالیت کاربران در وام‌دهی و استخراج به‌اندازه قابل‌توجهی افزایش یافته است. در مقایسه با پلتفرم وام‌دهی در زنجیره ETH،سرعت بالا و هزینه انتقال و نرخ بهره پایین این شبکه، ویژگی‌های منحصربه‌فرد و جذابی را برای کاربران فراهم کرده است.

 

WING

سرعت بالا و هزینه پایین در شبکه وینگ

 

توکن WING

توکن WING توکن اصلی مجموعه WING فاینانس است و از سیستم پاداش و رأی‌گیری این پلتفرم پشتیبانی می‌کند. کاربران در ازای امتیاز خوب در این پلتفرم جایزه دریافت می‌کنند برای مثال در صورت بازپرداخت به‌موقع وام، توکن WING دریافت می‌کنند یا نرخ بهره بازپرداخت وام آنها کاهش می‌یابد.

 

WING را چگونه و از کجا بخریم؟

 توکن WING را برخلاف بعضی از ارزهای دیجیتال نمی‌توان به طور مستقیم با فیات تهیه کرد به همین دلیل باید ابتدا بیت‌کوین اتریوم پروتکل Finance را از صرافی‌های ارز دیجیتال تهیه کرد و سپس آن را در صرافی‌های که از آن پشتیبانی  می‌کنند معاوضه کرد.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال (WING) را از طریق صرافی‌های ایرانی دارید، می‌توانید به راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر به آدرس (abantether.com) شوید و پس از ثبت نام، ارز (WING) را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز (WING) را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال (WING) خود را بفروشید. 

 

 

WING

کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری که از ارز دیجیتال وینگ پشتیبانی میکنند.

 

چه کیف پول‌هایی برای نگهداری توکن WING مناسب است؟

شما برای ذخیره توکن‌های (WING) خود به یک کیف پول دیجیتال شخصی نیاز دارید. این کیف پول هم می‌تواند نرم افزاری باشد هم می‌تواند سخت افزاری باشد. کیف پول‌های نرم افزاری کیف پول‌های آنلاینی هستند که به راحتی بر روی کامپیوتر یا گوشی موبایل شما نصب می‌شوند و هر کدام امکان ذخیره گروهی از ارزهای دیجیتال را برای شما به وجود می‌آورند. شما این کیف پول‌ها که به کیف پول‌های گرم مشهورند را می‌توانید دانلود کنید و آدرس کیف پول دیجیتالی شخصی خود را ایجاد کنید. 

کیف پول‌های سخت افزاری که از امنیت بیشتری به نسبت کیف پول‌های نرم افزاری برخوردارند، بر خلاف کیف پول‌های نرم افزاری از تمام ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کنند. این کیف پول‌ها مانند یک فلش مموری کوچک هستند و به راحتی قابل حمل و نقل اند. شما حتی اگر به هر دلیلی کیف پول سخت افزاری خود را گم کنید، با داشتن عبارت کاربری خود می‌توانید تمام دارایی‌های دیجیتالتان را که بر روی این کیف پول ذخیره شده بودند را بازیابی کنید. از کیف پول‌های سخت افزاری می‌توانیم به کیف پولهای ترزور (trezor)، لجر (ledger) و کیپ کی (keepkey) اشاره کنیم.

 

درنهایت 

در نهایت شرایط دشوار ضمانت در پلتفرم‌های Defi، امکان وام گرفتن را برای افراد محدود می‌کرد. حالا نوآوری‌هایی که در این زمینه و بخصوص در پلتفرم WING انجام شده است که راه  را برای جذب کاربران متقاضی وام باز کرده است و امکان قرض گرفتن دارایی‌های بلااستفاده را فراهم کرده است. لذا این پروژه باتوجه‌به ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود و تیم قوی و تبلیغات خوب می‌تواند مقصد مناسبی برای سرمایه‌گذاران باشد. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

 

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.