امروزه تعداد شبکه‌های بلاک‌چینی که به دنبال ازبین‌بردن محدودیت‌های امور مالی سنتی و همچنین اتصال اقتصاد بین‌المللی هستند رو به افزایش است. ون چین یا وان چین Wanchain، اولین و تنها بلاک‌چینی است که ارتباط با محاسبات ایمن چندجانبه را ممکن می‌سازد. این پلتفرم به طور کامل به بلاک‌چین اتریوم متصل است و وسیله ای برای مقیاس‌پذیری بلاک‌چین‌ها می‌باشد. پروتکل وان چین wan به‌عنوان یک دفتر توزیع شده عمل می‌کند و سابقه معامله‌های بین زنجیره‌ای را پردازش و نگهداری می‌کند. در ادامه این مقاله قصد داریم به آشنایی ارز دیجیتال وان چین wan و سازوکار آن بپردازیم.

 

 با ارز دیجیتال ون چین wanchain آشنا شوید.

وان چین که با نماد اختصاری wan، در بازارهای ارز دیجیتال شناخته می‌شود، از کاربردی‌ترین رمز ارزها به شمار می‌رود. وان چین از یک شرکت چینی به نام Wanglu Tech به‌وسیله جک لو به وجود آمده است. پلتفرم ون چین، یک زیرساخت مالی توزیع شده است که برای مشتریان امکان تراکنش‌های دارایی‌های دیجیتال را در بلاک‌چین‌های مختلف فراهم می‌کند. ون چین مانند بانک عمل می‌کند و بر پایه فناوری بلاک‌چین ساخته شده است که به افراد امکان واریز و برداشت پول‌های خود به‌صورت خودکار، روی این پلتفرم را می‌دهد. ارز دیجیتال وان چین یک توکن ساخته شده بر اساس استاندارد ERC20 نیست و بلاک‌چین مخصوص خودش را دارد.

 

wanchain

ون چین یک رمز ارز کاربردی است.

ون چین چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

در سال 2017 ارز وان چین به وجود آمد که هدف آن، ارتقا بخشیدن به ارتباط شبکه‌های بلاک‌چین است. وان چین برای راحت‌تر انجام شدن انتقال‌های بین زنجیره‌ای از طریق بلاک‌چین‌های مختلف تلاش به ساخت بازارهای مالی جدید دارایی‌های دیجیتال می‌کند. این پلتفرم از قراردادهای هوشمند، توکن بومی وان چین و پروتکل‌های محافظت از حریم خصوصی محافظت کرده و صرفاً برای انتقال ارزهای دیجیتال نمی‌باشد. همچنین وان چین یک بلاک‌چین مستقل است که حساب‌های زنجیره‌ای مستقل را برای مبادله دارایی‌ها به هم وصل می‌کند تا یک چارچوب برای تبادل این دارایی‌ها فراهم کند.

 

ارز دیجیتال ون چین چه ویژگی‌های متمایزکننده‌ای دارد؟

از ویژگی‌های وان چین می‌توان به ارتباطی بین زنجیره بودن آن اشاره کرد. پروتکل وان چین انتقال بین شبکه وان چین و بقیه بلاک‌چین‌ها را آسان‌تر می‌کند. وان چین یک توکن هوشمند قرارداد است که باعث ناشناس بودن معامله می‌شود می‌تواند حریم شخصی را در انتقال دارایی‌ها حفظ کند با هر بار انجام معامله آدرس جدیدی را به وجود می‌آورد و همین باعث می‌شود که کسی توان تشخیص الگوهای معامله را نداشته باشد. از ویژگی دیگر این پلتفرم می توان به کم‌هزینه‌بودن آن اشاره کرد. با استفاده از الگوریتم Proof-of-Stake درواقع هزینه‌های معامله در وان چین، کمتر از سایر ارزهای دیجیتال همچون بیت‌کوین و اتریوم است.

در روند معاملاتی وان چین، هنگامی که چند نفر در یک معامله‌ای شرکت داشته باشند، این پلتفرم از طرح ایجاد حساب قفل شده استفاده می‌کند. این طرح، یک سیستمی را برای قفل نمودن ارزهای دیجیتال اصلی در طی انجام معاملات فراهم می‌کند که تنها در شرایط خاصی باز خواهند شد.

 

تیم ارز دیجیتال ون چین چه کسانی را شامل می‌شود؟

در سال 2017 وان چین توسط جک لو تأسیس شد. جک لو، بنیان‌گذار و مدیرعامل وان چین، کارآفرین و کارشناس فنی و علاقه‌مند به بلاک‌چین است. او در سال 2014 بنیان‌گذار Factom و مدیر فنی آن بود. این سازمان، در اوایل کار خود بیرون از سنگاپور فعالیت داشته اما در چین، پکن و تگزاس دفتر مرکزی دارد. همچنین این سازمان یک سازمان خصوصی است.

معاون عملیاتی وان چین، لی نی (Li Ni)، دانشمند کامپیوتر با بیش از 15 سال تجربه در صنعت فناوری است. لی نی در زمینه‌های دیگری مانند بازاریابی، توسعه تجارت و فروش نیز تجربه دارد. وی قبل از این در ZTE ، SuperMap Software  و Delta Electronics کارکرده است.

معاون فنی مهندسی وان چین، ویجیا ژانگ (Weijia Zhang)،مهندس و متخصص تحقیق و توسعه باتجربه در زمینه‌هایی همچون مدل‌سازی نرم‌افزار، علوم‌شناختی و بلاک‌چین است. او سال‌ها مهندس اصلی نرم‌افزار در DELL بود و بیشتر از بیست اختراع ثبت کرده است.

 

ون چین

با تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال ون چین آشنا شوید.

 

امنیت شبکه ون چین Wanchain

از مزایای شبکه‌های بلاک‌چین امنیت داشتن آن‌ها می‌باشد. وان چین برای شرکت‌کنندگان خود در زمان عرضه اولیه سکه (ICO)، توکن ERC20 WAN صادر کرد. همچنین هنگامی که در سال 2018 شبکه اصلی راه‌اندازی شد توکن  ERC-20 با زنجیره بومی وان چین سازگار شد. وان چین از انشعابات اتریوم است و از الگوریتم اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند.

 

وان چین wanchain چه آینده‌ای خواهد داشت؟

وان چین در آینده افزایش قیمت خوبی خواهد داشت به این دلیل که همکاری بسیار گسترده‌ای را با سایر بلاک‌چین‌ها برای ارتباط متقابل، گسترده کردن خدمات و برنامه‌های دیگر دارد. ارز دیجیتال وان چین هدف‌ها و ویژگی‌های خاصی را دارد که با اجرای این اهداف، آینده‌ای درخشان در انتظارش است.

 

کیف پول‌های ارز دیجیتال wanchain

همان‌طور که می‌دانید، شما برای ذخیره توکن‌های ارز دیجیتال خود به انتخاب کیف پولی نیاز دارید که از دارایی دیجیتال شما پشتیبانی کند. به‌طورکلی برای نگهداری توکن‌های ارز دیجیتال، سه دسته کیف پول آنلاین، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در دسترس شما هستند. در این کیف پول‌ها، کیف پول‌های سخت‌افزاری از سطح بالایی از امنیت برخوردارند و بهترین گزینه برای نگهداری از ارزهای دیجیتال شما هستند.

شما می‌توانید ارز دیجیتال وان چین را در کیف پولی که وان چین ارائه می‌دهد، ذخیره کنید. این کیف پول برای سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس در دسترس هستند. در حال حاضر این کیف پول ارز دیجیتال فقط از ارز بومی همین پلتفرم پشتیبانی می‌کند.

کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر، ترزور و کیف پول نرم‌افزاری تراست ولت نیز از ارز دیجیتال وان چین پشتیبانی می‌کنند و شما می‌توانید برای نگه‌داری ارز وان چین خود، از آن‌ها استفاده کنید.

به‌اختصار به توضیح چند نمونه از این کیف پول‌ها می‌پردازیم:

  • کیف پول نرم‌افزاری وان چین ولت Wanchain Wallet: این کیف پول، نوعی کیف پول نرم‌افزاری است که به طور اختصاصی از وان چین پشتیبانی می‌کند این کیف پول در نسخه ویندوز، لینوکس و مک os برای دسکتاپ طراحی شده است. کیف پول Wanchain Wallet از عبارت 12 کلمه‌ای HD پشتیبانی کرده می‌تواند به کیف پول‌های دیگر انتقال پیدا کند. کاربران می‌توانند از این کیف پول، برای دریافت جایزه‌های شرط‌بندی استفاده کنند. همچنین با این کیف پول می‌توانید ارز wan خود به‌راحتی مدیریت کنید.

 

  • کیف پول نرم‌افزاری تراست ولت Trust Wallet: این یک کیف پول غیرمتمرکز و متن‌باز است که برای کاربران تلفن‌های همراه طراحی شده است. در اصل کیف پول Trust Wallet برای ذخیره توکن‌های ERC20 و ERC223 طراحی شده بود اما بعدها توسعه پیدا کرد و هر روزه در حال ارتقاء است و بلاک‌چین‌های مختلفی را پشتیبانی می‌کند.

کیف پول سخت‌افزاری ترزور و لجر نانو اس: Trezor یک کیف پول سخت‌افزاری می‌باشد که به‌عنوان اولین کیف پول سخت‌افزاری بیت‌کوین شناخته شده است. این کیف پول توسط عبارت بازیابی 24 کلمه‌ای پشتیبانی می‌شود و علاوه بر این، ارائه دادن پین کدی در هنگام راه‌اندازی و به هنگام ارسال ارزها واجب و ضروری است. Ledger Nano S که به آن به‌اختصار لجر هم گفته می‌شود کیف پولی چند ارزی است و می‌توانید ارزهای متفاوتی را در آن ذخیره کنید. امنیت کیف پول‌های سخت‌افزاری همچون لجر بالا است و بهتر است برای نگهداری و ذخیره ارزهای دیجیتال خود از این نوع کیف پول استفاده کنید.

 

کیف پول‌های ارز دیجیتال وان چین کدام‌اند؟

کیف پول‌های ارز دیجیتال وان چین کدام‌اند؟

 

کدام صرافی‌ها ارز دیجیتال وان چین wan را عرضه می‌کنند؟

برای خرید وان چین، باید صرافی‌های ارز دیجیتالی را پیدا کنید که این رمز ارز را در لیست خرید خود داشته باشند. صرافی‌های خارجی مانند کوکوین، کوینکس و… این ارز دیجیتال را در لیست ارزهای خود دارند ولی باتوجه‌به اینکه صرافی‌های خارجی نیازمند احراز هویت هستند و این موضوع برای کاربران داخل ایران، به دلیل تحریم‌ها امری دشوار است، بهتر است به سراغ صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی برویم.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال وان چین را دارید، می‌توانید به‌راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر به آدرس abantether.com  تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر شوید و پس از ثبت‌نام، ارز وان چین را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز وان چین را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز وان چین خود را بفروشید.

 

جمع‌بندی

ارز دیجیتال وان چین، به طور رسمی از سال 2017 آغاز به فعالیت کرده است. وان چین wan، یک ارز دیجیتال مستقل است که امکان معامله‌های بین زنجیره‌ای و قابلیت همکاری چند زنجیره را فراهم می‌کند. ون چین را می‌توانیم به‌عنوان زیرمجموعه‌ای برای اتریوم معرفی کنیم که یک بلاک‌چین اختصاصی دارد. اگر مایل به خرید و فروش ارز دیجیتال وان چین هستید، صرافی معتبر آبان تتر در تمام مراحل معاملات همراه شما خواهد بود.

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.