معرفی کامل پلتفرم ارز دیجیتال ونوس

دنیای ارزهای دیجیتال، دنیایی پر از شگفتی، خلاقیت و تلاش برای بهینه ساختن حیات انسان‌هاست. چه شما یک سرمایه‌گذار حوزه ارزهای دیجیتال باشید چه یک علاقه‌مند به فناوری‌های نوین، مطالعه در زمینه پلتفرم‌ها و برنامه‌هایی که در حوزه ارزهای دیجیتال معرفی و ارائه می‌شوند، ضروری به نظر می‌رسد. ازاین‌رو قصد داریم در این مقاله به بررسی جامع و تفصیلی یکی از پروژه‌های ارز دیجیتال، یعنی پروتکل ونوس Venus بپردازیم و شما را با سازوکار این پلتفرم، توکن بومی آن یعنی XVS و راه‌های خرید و فروش آن آشنا کنیم. 

 

Venus

شبکه ونوس و ارز دیجیتال (XVS)

 

پروتکل ونوس Venus چیست؟

ونوس Venus پروتکلی است که با دورنمای ایجاد یک بازار مالی الگوریتمی و مبتنی بر زنجیره هوشمند بایننس Binance Smart Chain ساخته شده است. این پلتفرم امکان وام دادن و وام گرفتن دارایی‌ها و تولید استیبل کوین‌ها را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

پروتکل ونوس Venus چهارمین محصولی است که توسط Binance LaunchPool ارائه شده است. پروتکل ونوس Venus یک شبکه غیر متمرکز یا دیفای DeFi است که تمام کاربران آن، به نسبت میزان دارایی ذخیره کرده خود در آن شبکه، می‌توانند در حاکمیت آن مشارکت داشته باشند.

همان‌طور که پیش‌ازاین مطرح کردیم، یکی از امکانات پلتفرم ونوس Venus، اعطای وام است. در این پلتفرم سود وام‌ها به‌صورت خودکار محاسبه می‌شود و پس از اعطای آن، سودش نیز به‌صورت خودکار بین فراهم‌کنندگان نقدینگی تقسیم می‌شود. وثیقه‌هایی که در این پروتکل برای گرفتن وام اعطا می‌شوند به‌صورت Vtoken، مثلا VBTC نشان داده می‌شوند. کاربران می‌توانند از این توکن‌ها برای گرفتن وام یا بازپرداخت آن استفاده کنند.

با توکن پلتفرم ارز دیجیتال ونوس Venus یا همان XVS آشنا شوید.

XVS توکن بومی شبکه ارز دیجیتال ونوس Venus است. توکن‌های XVS به طور اختصاصی در بستر بایننس ارائه شده‌اند. توکن ارز دیجیتال ونوس Venus، بر پایه استانداردهای ERC-20 ساخته شده است و در پلتفرم غیرمتمرکز ونوس Venus برای اعمال حاکمیت مصرف می‌شود.

به‌علاوه، دارندگان توکن ونوس XVS می‌توانند با استفاده از آن در پلتفرم‌های مختلف، در نظرسنجی‌های ارائه شده در زمینه‌های مختلف مثل افزودن رمزارز برای وثیقه‌گذاری، تغییر پارامترها و دیگر مسائل مربوط به پیشرفت و آینده پلتفرم‌ها شرکت کنند. 

 

ونوس

همه چیز در مورد ارز دیجیتال ونوس 

 

توکن VAI، یک استیبل کوین در پلتفرم ونوس Venus

توکن VAI اولین استیبل کوین ترکیبی در پلتفرم ونوس به شمار می‌رود. جالب است بدانید با اینکه VAI یک استیبل کوین است، ارزشی معادل 1 دلار دارد. مانند دیگر استیبل کوین‌ها، VAI نیز پشتوانه‌ای دارد. پشتوانه‌این توکن وثیقه‌هایی است که کاربران شبکه ونوس Venus در این شبکه ذخیره کرده اند.

کاربران در پلتفرم ونوس Venus می‌توانند معادل نیمی از دارایی خود را وام بگیرند و این وام را در قالب توکن VAI دریافت کنند. در نتیجه به‌طورکلی، عملکرد توکن VAI در پلتفرم ونوس Venus مشابه عملکرد دیگر استیبل کوین‌هایی است که در پروژه‌های دیفای DeFi ساخته و مصرف می‌شوند.

 

خریداری پلتفرم ارز دیجیتال ونوس Venus توسط بایننس

پلتفرم ارز دیجیتال ونوس در سپتامبر 2019 توسط بایننس معرفی شد. این پروژه توسط Swipe Wallet طراحی و راه اندازی شده بود و کمتر از یکسال پس از آغاز به کار توسط بایننس خریداری شد. بایننس ضمن معرفی پلتفرم ارز دیجیتال ونوس Venus، اعلام کرد که این پلتفرم بر پایه سازوکارهای مختلف قانونگذاری عمل خواهد کرد تا یک سیستم چند بعدی برای کنترل ریسک در اختیار کاربران قرار دهد.

 ازآنجایی‌که هدف پروژه ونوس Venus رهیابی به یک سیستم کاملا غیر متمرکز است که توسط جامعه کاربرانش اداره می‌شود، از پیش هیچگونه استخراجی برای تیم توسعه دهندگان این پروژه انجام نشده است. این امر به کاربران ونوس Venus این اجازه را می‌دهد که با داشتن توکن XVS، سیر پیشروی پروتکل ونوس Venus را کاملا تحت کنترل خود داشته باشند.

 

سازوکار پلتفرم ارز دیجیتال ونوس Venus چگونه است؟

پروتکل ونوس Venus در حقیقت یک پلتفرم اعطای وام است که کاربرانش را قادر می‌سازد در قبال پرداخت وثیقه، وام بگیرند. ونوس با ارسال 200 درصد وثیقه به قرارداد های هوشمند، به کاربرانش اجازه می‌دهد در عرض فقط چند ثانیه وام بگیرند و از توکن VAI که استیبل کوین این شبکه است استفاده کنند.

حفاظت از فراهم‌کنندگان نقدینگی در پلتفرم ونوس Venus به کمک تسویه خودکار انجام می‌شود. این سرویس خودکار در صورتی که ارزش وثیقه وام‌گیرنده به زیر 75 درصد از مبلغ وامِ دریافتی سقوط کند، به طور خودکار قرارداد را تسویه می‌کند.

 

ویژگی‌های منحصربه‌فرد پلتفرم ونوس Venus کدام‌اند؟

اولین نکته مهم در مورد این پلتفرم، سرعت بالای آن است. همچنین هزینه معاملات در ونوس Venus از نرخ پایینی برخوردار است زیرا بر روی بایننس اسمارت چین Binance Smart Chain ساخته شده است. ونوس Venus اولین پروتکلی است که به کاربران خود این دسترسی را می‌دهد که از بازارهای وام بیت‌کوین، ریپل، لایت‌کوین و سایر رمز ارزها استفاده کنند.

زمانی که کاربری نقدینگی مورد نیاز خود را در ونوس Venus تامین می‌کند، بی نیاز از تصویب یک چک اعتباری خواهند بود و می‌توانند با استفاده از برنامه غیرمتمرکز ونوس Venus در مدت زمان کوتاهی وام مورد نظر خود را دریافت کنند.

 

Venus

بایننس اسمارت چین و پروژه ونوس 

 

میزان امنیت پروتکل ونوس Venus در چه سطحی است؟

زنجیره هوشمند بایننس Binance Smart Chain امنیت شبکه ونوس Venus را تامین می‌کند. زنجیره هوشمند بایننس از یک ماشین مجازی بهره می برد که حتی در صورت آفلاین شدن Binance Chain نیز، امنیت شبکه را حفظ می‌کند.

زنجیره هوشمند بایننس از یک فرایند اجماع منحصربه‌فرد نیز استفاده می‌کند. این فرایند اجماع که با نام قدرت اثبات سهام POSA شناخته می‌شود در حقیقت یک فرایند اجماع مرکب است. PoSA ترکیبی است از دو فرایند اجماع اثبات سهام PoS و فرایند اجماع اثبات قدرت یا اثبات اقتدار PoA. این شبکه متشکل از 21 اعتبارسنج است که مسئولیت دستیابی به اتفاق‌نظر در مورد معاملات صورت‌گرفته در زنجیره هوشمند بایننس را بر عهده دارند.

 

چه تعداد از توکن‌های ارز دیجیتال ونوس XVS در گردش است؟

تعداد کل توکن‌های ارز دیجیتال ونوس XVS، برابر با 30 میلیون خواهد بود. هم اکنون در حدود 4.2 میلیون توکن از کل تعداد این توکن‌ها عرضه شده است. همان‌طور که پیش‌ازاین نیز اشاره کردیم، توکن‌های XVS از پیش استخراج نشده بودند و سهمی از آنها به توسعه دهندگان اعطا نشده بود. تنها 1 درصد از این توکن‌ها صرف کمک اقتصادی به زنجیره هوشمند بایننس Binance Smart Chain شده است. 

آیا توکن‌های ارز دیجیتال ونوس Venus قابل استخراج‌اند؟

نظر به اینکه در ساختار هر رمزارز از چه الگوریتمی استفاده شده است، می‌توان گفت که آن ارز قابل استخراج هست یا نه. آن دسته از ارزهای دیجیتال که الگوریتم آنها مبتنی بر فرایند اثبات کار است، قابل استخراج هستند و برای استخراجشان نیز، افراد به دستگاه‌های بسیار قوی نیازمندند. اما ارز دیجیتال ونوس Venus قابلیت استخراج ندارد.

 

کیف پول‌های ارز دیجیتال ونوس XVS

همان‌طور که میدانید، شما همواره پس از خریداری یک ارز دیجیتال، لازم دارید که آن را به یک کیف پول منتقل کنید. کیف پول‌های ارزهای دیجیتال در سه دسته کلی، تقسیم‌بندی می‌شوند. دسته اول کیف پول‌های آنلاین هستند که از پایین‌ترین سطح امنیت برخوردارند و بنابراین، جز برای ذخیره کوتاه‌مدت دارایی دیجیتالتان، گزینه مناسبی به شما نمی‌روند. 

دسته دوم کیف پول‌های نرم‌افزاری هستند. از آنجایی که توکن‌های XVS بر اساس استانداردهای ERC-20  ساخته شده اند، تمام کیف پول هایی که از توکن‌هایی با این استاندارد پشتیبانی میکنند، برای ذخیره توکن ونوس Venus  نیز قابل‌ استفاده‌اند. از بین کیف پول‌های نرم‌افزاری که از ارز دیجیتال ونوس Venus پشتیبانی میکنند می‌توان به کیف پول‌های MyEtherWallet، MyCrypto، Trust Wallet، Coinomi و MetaMask اشاره کرد.

دسته آخر کیف پول‌های سخت‌افزاری هستند که از بالاترین سطح امنیت برخوردارند و بهترین گزینه برای حراست از دارایی دیجیتال شما به شمار می‌روند. از بین کیف پول‌های سخت‌افزاری، دو نمونه از مشهورترین‌ها، کیف پول‌های سخت‌افزاری Ledger و Trezor هستند که میتوانید با خیال راحت ارز دیجیتال خود را در آنها ذخیره کنید.

 

Venus

خرید و فروش ارز دیجیتال ونوس 

 

خرید و فروش ارز دیجیتال ونوس Venus

ارز دیجیتال ونوس Venus را هم می‌توانید از صرافی‌های قابل‌اطمینان ایرانی به‌صورت مستقیم خریداری کنید هم اینکه می‌توانید بیت‌کوین‌ها یا اتریوم‌های خود را در یک صرافی خارجی به ونوس XVS تبدیل کنید. باتوجه‌به محدودیت‌ها و تحریم‌ها، راه اول، راه کم‌ریسک‌تر و کم‌هزینه‌تری است.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال ونوس XVS را دارید، می‌توانید به‌راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر شوید و پس از ثبت‌نام، ارز ونوس XVS را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز ونوس XVS را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال ونوس XVS خود را بفروشید.

 

کلام پایانی

پلتفرم ارز دیجیتال ونوس Venus که اولین‌بار در سال 2019 به بازار ارزهای دیجیتال معرفی شد، یک پلتفرم در راستای اعطای وام و ساخت استیبل کوین‌های ترکیبی بر بستر زنجیره هوشمند بایننس است. توکن بومی این پلتفرم، XVS، در رتبه 297 ارزهای دیجیتال قرار دارد و میزان کل عرضه آن 30 میلیون خواهد بود که تا کنون، کمتر از 5 میلیون از آن عرضه شده است.  اگر شما نیز قصد خریدوفروش این ارز دیجیتال پرطرف‌دار و قدرتمند را دارید، صرافی معتبر آبان تتر در تمام مراحل کنار شما خواهد بود.

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.