امروزه جهان پیوسته در حال تغییر و پیشرفت است و ما شاهد پیشرفت تکنولوژی‌هایی هستیم که زندگی را برای ما انسان‌ها راحت‌تر و بهتر می کنند. بلاک‌چین، یکی از بزرگ‌ترین ابداعات بشر در سال‌های اخیر بوده است. اتریوم در سال 2014 یک قرارداد ساده هوشمند را در پلتفرم خود جهت ساخت توکن‌های اتریوم، ایجاد کرد و توانست سرمایه بسیاری را در دنیای رمز ارزها، وارد کند. نرم‌افزارهای مالی غیرمتمرکز (DeFi)، کم‌کم در بستر بلاک‌چین اتریوم گسترش پیدا کردند. تلور tellor که یک ارز دیجیتال جدید است و در واقع یک نوآوری در امور مالی غیرمتمرکز یا همان defi به شمار می‌رود.

 

توضیحی درباره ارز دیجیتال تلور tellor

شبکه‌های بلاک‌چین دو عملکرد عمده انجام می‌دهند‌. آن‌ها هم برنامه‌های ضد دست‌کاری را ذخیره و اجرا می‌کنند تا به‌وسیلهٔ آن بتوانند دارایی‌های ارز دیجیتال را مدیریت کنند، هم به این وسیله می‌توانند داده‌ها را به‌سرعت و امنیت کامل انتقال دهند. ارز دیجیتال تلور TELLOR در سال 2019 توسط تیمی در ایالات متحده آمریکا راه‌اندازی شد. هدف این تیم در واقع، رسیدگی کردن به مشکل اوراکل‌ها یا قراردادهای هوشمند در بلاک‌چین اتریوم است. به‌وسیله اوراکل‌ها می‌توان اطلاعاتی را که مربوط به حوزه خارج از زنجیره بلاک‌چین است را به طریقی وارد زنجیره کرد و از این اطلاعات در بلاک‌چین استفاده کرد. اوراکل مانند یک پل بین دنیای خارج و بلاک‌چین عمل می‌کند.

این ارز دیجیتال که مبتنی بر اتریوم است، یک پلتفرم غیرمتمرکز و امن بوده و در برابر حمله‌های سایبری، بسیار مقاوم است. توکن‌های ارز دیجیتال تلور با علامت تجاری trb نشان داده می‌شوند. تلور در قالب برنامه‌های مربوط به امور مالی غیرمتمرکز راه‌اندازی شده است.

 

تلور

تلور یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم است.

 

 

با تیم مدیریت ارز دیجیتال تلور آشنا شوید

برای رسیدن به موفقیت داشتن تیمی باتجربه و حرفه‌ای الزامی است. تیم تلور از سه عضو اصلی تشکیل شده است:

 • «برندا لویا» (مدیر ارشد اجرایی)
 • «مایکل زمروز» (یکی از بنیان‌گذاران)
 • «نیکولاس فت» (مدیر ارشد فناوری)

تلور tellor توسط برندا لویا (Brenda Loya) و مایکل زمرز (Michael Zemrose)تأسیس شد. این اعضا از توسعه دهندگان اتریوم می‌باشند. برندا لویا و مایکل زمروز، از مؤسسان شرکت DAXIA  نیز هستند هر دوی این‌ها همچنین اقتصاددان می‌باشند. این تیم در کار خود بسیار موفق هستند زیرا پیش‌ازاین نیز در تأسیس اتریوم با هم همکاری داشته و یکدیگر را به‌خوبی می‌شناسند.

ویژگی‌های پلتفرم ارز دیجیتال تلور TELLOR

ارز دیجیتال تلور دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که تعیین‌کننده جایگاه این ارز دیجیتال در حوزه ارزهای دیجیتال به شمار می‌روند. در ادامه به‌اختصار به این ویژگی‌ها خواهیم پرداخت؛

 • سرمایه‌گذاران و شریکان قوی تلور: BinanceLab ،MakerDAO و consensys از سرمایه‌گذاران و حمایت‌کنندگان مالی تلور می‌باشند.

 

 • اقتصاد توکنی مناسب: قیمت تلور در صورت عرضه زیاد در طی بلندمدت آسیب نمی‌بیند به این دلیل که عرضه این ارز بر اساس میزان استفاده و میزان پاداش استخراج تعیین می‌شود. آن چه که در ارز تلور باعث جلب‌توجه سرمایه‌گذاران بلندمدت شده است، حجم کم بازار این ارز و تعداد کم توکن‌های آن است.

 

 • مکانیسم اجماع هیبریدی: تلور نسبت به سایر پلتفرم‌ها دارای امنیت بالایی است و این امنیت به دلیل وجود دو نوع مکانیسم اجماع اثبات سهام و اثبات کار جهت تأیید داده‌هاست.

 

 • استفاده از اثبات دانایی صفر zkp: برای توضیح این ویژگی باید ابتدا به توضیح این موضوع بپردازیم که اثبات دانایی صفر zkp چیست؟ zero-knowledge proof یا اثبات دانایی صفر ویژگی ای است که این امکان را به طرفین قراردادها می‌دهد تا بدون اینکه هویتشان فاش شود، معامله‌های خود را انجام دهند. لازم به ذکر است که در این پلتفرم این قابلیت هنوز راه‌اندازی نشده اما در حال بررسی و توسعه است.

 

 

تلور

پلتفرم ارز دیجیتال تلور دارای یک اقتصاد توکنی هوشمندانه است.
 

 

ارز دیجیتال تلور tellor چه مزایایی دارد؟

شبکه تلور به امنیت و سرعت بالای تراکنش نیاز دارد بنابراین از بلاک‌چین اتریوم استفاده می‌کند. این بلاک‌چین‌ها بعد از راه‌اندازی اطلاعات و شروع به کارکردن، تغییر داده نمی‌شوند و قابل دست‌کاری نیستند و دقیقاً به همین دلیل است که کاربران این بلاک‌چین را برای انتقال ارز و بستن قراردادهای هوشمند انتخاب می‌کنند.

 

نقاط ضعف سیستم‌های قدیمی نسبت به تلور TELLOR

قراردادهای دیجیتال پیش از تلور مشکلاتی از قبیل نداشتن تدبیری برای امنیت و سرعت بالا داشتند. سیستم‌های قدیمی امنیت بسیار پایینی داشتند و به کاربران خود اطمینان کامل نمی‌دادند. قوانین قرارداد و معامله این سیستم‌ها به طور دستی تنظیم می‌شد و همین موضوع سبب کاهش امنیت شبکه‌ها بود.

تمرکز شبکه‌های قدیمی بیشتر بر کمیت کار بود و نه کیفیت آن. آن‌ها بیشتر به انجام قراردادهای زیادتر توجه داشتند و کیفیت معامله‌ها حائز اهمیت نبود. این سیستم‌ها فقط بر یک گروه مورد اعتماد متمرکز بودند و همین امر سبب می‌شد که اگر اختلالی در سیستم به وجود می‌آمد و یا یکی از اعضا بی‌فایده و ناکارآمد بود کل سیستم دچار مشکل می‌شد. از دیگر مشکلات سیستم‌های قدیمی می‌توان به لزوم اعتماد به عضو ثالث اشاره کرد که با وجود آمدن هر مشکلی از سمت شخص سوم، تمامی معامله دچار نقصان می‌شد. تمام این نقاط ضعف که پلتفرم ارز دیجیتال تلور به دنبال حل‌وفصل آنها بوده و هست، موجبات برتری آن را بر سیستم‌های قدیمی‌تر فراهم کرده است.

 

ارز دیجیتال تلور tellor چه آینده‌ای را پیش رو خواهد داشت؟

پلتفرم ارز دیجیتال تلور با کمک سرمایه‌گذارانی قوی همچون BinanceLab  و MakerDAO سعی در باز کردن جای خود در بین پلتفرم‌های اوراکل دارد و در صورت به‌کارگیری قراردادهای هوشمند tellor در پلتفرم‌های مالی غیر‌متمرکز، می‌توان امید به آیندهٔ درخشانی برای این ارز داشت.

 

آشنایی با عملکرد ارز دیجیتال تلور TRB

Tellor Tributes با نماد انحصاری TRB وسیله‌ای است که ماینرها به سبب آن ترغیب می‌شوند تا درخواست کاربران را بپذیرند و به این ترتیب پاداش‌هایی راهم دریافت می‌کنند. اگر داده‌ها اعتبار داشته باشند، این توکن‌ها از طریق اختلافات کمک خواهند کرد و کسانی که این توکن‌ها را دارند، می‌توانند به‌وسیله رأی دادن از این توکن‌ها استفاده کنند.

در شبکه تلور، 50٪ توکن‌ها به ماینرها اختصاص می‌یابد و 50٪ توکن‌ها در هر بلاک سوزانده می‌شوند. ارزش تلور به‌این‌ترتیب حفظ خواهد شد. توسعه دهندگان تلور دارای میزان معینی از سهم توسعه هستند که این میزان حدود ده درصد است. تیم سیستم تلور این درآمدها را مدیریت می‌کند و این مدیریت به روش‌های مختلفی انجام می‌پذیرد.

این روش‌ها شامل مشارکت جامعه و رأی‌گیری دقیق در مورد اختلافات اطمینان، ایجاد و توزیع نرم‌افزار استخراج کارآمد تحقیقات و بهبود سیستم می‌شوند. همچنین این تیم برای اطمینان از ایجاد انگیزه‌های بیشتر در زمینه استخراج، از بازار و تبلیغ تلور استفاده می‌کنند. می‌توان به‌وسیلهٔ این توکن در انتخابات حاکمیتی شرکت کرد و قراردادها را نیز ارتقا داد و صحت اطلاعات را تأیید کرد.

 

TRB

نیمی از توکن‌های TRB در هر بلاک سوزانده می‌شوند.

 

کیف پول‌های ارز دیجیتال تلور tellor

همان طور که می‌دانید، شما برای ذخیره توکن‌های ارز دیجیتال خود به انتخاب کیف پولی نیاز دارید که از دارایی دیجیتال شما پشتیبانی کند. به‌طورکلی برای نگهداری توکن‌های ارز دیجیتال، سه دسته کیف پول آنلاین، نرم‌افزاری و سخت افزاری در دسترس شما هستند. کیف پول‌های سخت‌افزاری از بالاترین سطح امنیت برخوردارند و بهترین گزینه برای حراست از دارایی دیجیتال شما محسوب می‌شوند.

تلور مبتنی بر اتریوم است بنابراین می‌توان در کیف پول‌هایی که امکان ذخیره اتریوم را دارند، تلور را نیز نگهداری کرد این کیف پول‌ها عبارت‌اند از:

 • کیف پول تراست والت
 • کیف پول اتمیک
 • کیف پول کوینومی
 • کیف پول متامسک
 • کیف پول سخت افزاری لجر

با صرافی‌های عرضه‌کننده ارز دیجیتال تلور آشنا شوید

صرافی‌های معتبر و بین‌المللی بسیاری در سطح جهان وجود دارند که ارز دیجیتال تلور را نیز عرضه می‌کنند. از بین این صرافی‌ها می‌توانیم به نام‌های بزرگ و آشنایی مانند Binance، Coinbase Exchange، Gate.io، Huobi Global، KuCoin و Poloniex اشاره کنیم.

ارز دیجیتال تلور را هم می‌توانید از صرافی‌های قابل‌اطمینان ایرانی به‌صورت مستقیم خریداری کنید هم اینکه می‌توانید بیت‌کوین‌ها یا اتریوم‌های خود را در یک صرافی خارجی به تلور تبدیل کنید. باتوجه‌به محدودیت‌ها و تحریم‌ها، راه اول، راه کم‌ریسک‌تر و کم‌هزینه‌تری است.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال تلور را دارید، می‌توانید به‌راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر به آدرس abantether.com  شوید و پس از ثبت‌نام، ارز تلور را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز تلور را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال تلور خود را بفروشید.

 

جمع‌بندی

توسعه صنعت مالی غیرمتمرکز و نیاز آنها به قراردادهای هوشمند در بستر اتریوم، نیاز وسیعی را برای پلتفرم‌های ایمن جهت ایجاد این قراردادها ایجاد کرده است. تلور یک سیستم اوراکلی است که در آن هر طرف معامله می‌تواند میزان معلومی از یک داده خارج از زنجیره را تقاضا کرده تا این مقدار به بانکی درون زنجیره‌ای اضافه شود. تلور گزینه مناسبی برای انتقال داده‌ها و بستن قراردادهای هوشمند در دنیای ارزهای دیجیتال می‌باشد. چنانچه شما نیز علاقه‌مند به خرید این ارز دیجیتال پرطرف‌دار و خوش‌آتیه هستید، صرافی معتبر آبان تتر در تمام مراحل همراه شما خواهد بود.

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

1 نظر

  مفید بود

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.