استورج (STORJ) فضای ذخیره سازی امن

آیا تابه‌حال نگران دسترسی غیرمجاز دیگران به اطلاعات و فایل‌های شخصی خود شده‌اید؟ اطلاعاتی که شرکت‌هایی مثل google و face book و … به آن دسترسی پیدا می‌کنند؟ آیا به دنبال راهکاری ایمن و مطمئن برای نگهداری اطلاعات خود هستید؟ اگر شما هم در گوشه ذهن خود به این موضوعات فکر کرده باشید این مقاله برای شما مفید و کاربردی خواهد بود. در ادامه ما به شما راه حلی ایمن معرفی خواهیم کرد. پس تا ادامهی این مقاله با ما همراه باشید.

 

فضای غیرمتمرکز ابری (STORJ DCS) چگونه است؟

 

استورج یک توکن اتریوم است که شرایط ذخیره در شبکه ابری غیر متمرکز را فراهم می‌کند. در حقیقت (DCS)، خلاصه شده ی عبارت Decentralize Cloud Storage است. این پلتفرم یک فضای غیر متمرکز ابری است و هدف این شرکت، ارائه راه حل ذخیره سازی است که سریع‌تر و 50 درصد ارزان‌تر از شرکت‌های ذخیره سازی ابری سنتی می‌باشد. در اصل استورج عملکردی شبیه جستجوگرهای تورنت دارد.

 پیش‌ترها برای دانلود فایل‌های فیلم از جستجوگرهای تورنت استفاده می‌شد. در تورنت یک فایل با استفاده از اتصال نظیر به نظیر (peer to peer)، در کامپیوترهای مختلف به صورت قطعات کوچک‌تر ذخیره و هنگام دانلود آن فایل، از میزبان‌های مختلف فراخوانده می‌شد. زمانی که یک شخص فایلی را در (STORJ DCS)  ذخیره می‌کند، قطعات این فایل در نتورک جهانی پراکنده می‌شود‌. زمانی که شخص آن فایل را درخواست کند، فایل دوباره جمع آوری، بازسازی و آماده دانلود ایمن می‌شود. به این ترتیب شما می‌توانید استورج را جایگزینی برای پلتفرم‌هایی مانند آمازون یا گوگل در نظر بگیرید و بدون آنکه نیاز باشد به پلتفرم‌های متمرکز اعتماد کنید؛ فایل مورد نظر خود را ذخیره کنید.

 

STORJ

(STORJ DCS) راه ایمن برای نگهداری اطلاعات.

 

نحوه ذخیره‌ سازی اطلاعات در استورج چگونه انجام می‌شود؟

ستورج به صورت اتوماتیک همه فایل‌ها را قبل از بارگذاری، رمزگذاری می‌کند؛ به این صورت اطلاعات شما، فقط در دست شما و کسانی است که دیتا را با آن‌ها به اشتراک می‌گذارید. بعد از رمزگذاری، این فایل‌ها به قطعه‌های غیرقابل‌تشخیص تقسیم می‌شوند. شبکه جهانی استورج از هزاران گره تشکیل شده است که در حال حاضر در ۸۴ کشور میزبانی می‌شوند‌. فایل‌های تقسیم شده به این گره‌ها فرستاده می‌شوند‌‌. هر فایل حدوداً به ۸۰ قسمت تقسیم و به ۸۰ گره فرستاده می‌شود. گره‌ها به واسطه شهرت و ارجحیت آن‌ها انتخاب می‌شوند.

 به افرادی که فایل را آپلود می‌کنند (Tenet) و به افرادی که فایل را ذخیره می‌کنند کشاورز (farmer) می‌گویند.

استورج به هر رایانه‌ای که نرم‌افزار خود را اجرا کند اجازه می‌دهد، تا فضای هارد دیسک استفاده نشده را به کاربرانی که به دنبال ذخیره فایل هستند، اجاره دهد. کلید طراحی این شبکه، رمز ارز استورج است که به کاربران اجازه می‌دهد تا برای ذخیره فایل‌های خود به دیگران در شبکه، پول پرداخت کنند. به همین ترتیب کاربرانی که قصد دارند ظرفیت ذخیره سازی پهنای باند اضافی خود را بفروشند، می‌توانند با پذیرش فایل‌ها از این منابع پول کسب کنند.

 

 

STORJ

فایل‌های رمزگذاری شده به گره‌های سراسر شبکه ارسال می‌شوند.

 

شبکه استورج، فایل‌های ذخیره شده را چگونه بررسی می‌کند؟

این شبکه برای تأیید فایل‌ها به صورت تصادفی، هر ساعت پرونده‌های موجود در گره‌ها را بررسی می‌کند و اطمینان می‌دهد که این پرونده‌ها به طور مداوم در این گره‌ها میزبانی می‌شوند‌. اپراتورهای استورج درخواست‌هایی را به این گره‌ها ارسال می‌کنند تا آنها مدارک رمزنگاری شده را، مبنی بر اینکه داده‌ها در اختیار آن‌هاست، ارسال کنند. پس از دریافت این مدارک، گره‌ها مبلغی را برای ذخیره و نگهداری فایل‌ها دریافت می‌کنند. فرایند حسابرسی به منظور حداکثر کردن کیفیت ذخیره سازی در شبکه طراحی شده و تا کنون موفق عمل کرده است. شبکه استورج ادعا می‌کند ۱۰۰ پتابایت ظرفیت ذخیره دارد و تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۶۰۰۰ گره فعال در حال ذخیره سازی هستند.

 

STORJ COIN

استورج در هر ساعت اطلاعات موجود در گره‌ها را به صورت رندوم بررسی می‌کند.

 

استورج کوین (STORJ COIN) چیست؟

استورج کوین (STORJ COIN) یک رمز ارز است که امکان هماهنگی میان افراد و گره‌های مختلف را فراهم می‌کند و به لطف بلاک چین انتقال به روشی ایمن، غیرقابل‌تغییر و قابل تأیید انجام می‌شود‌. استورج (STORJ) توسط شاون ‌ویلینکسون که یک توسعه دهنده نرم افزار در آتلانتا بود در ماه می ۲۰۱۴ تأسیس شد. استورج که می‌خواست جایگزین امن‌تری برای ذخیره سازی ابری ارائه دهد، تاردیگراد Tardigrade را ایجاد کرد و قول داد تمرکز زدایی را، با امنیت و مقرون به صرفه بودن ترکیب کند. 

تاردیگراد (Tardigrade)  یک شبکه سرویس ذخیره سازی ابری منبع باز open source است که بر روی شبکه استورج ساخته شده است. این شبکه با ظرفیت دیسک و پهنای باند استفاده نشده کار می‌کند. داده‌های بارگذاری شده در تاردیگراید به صورت انتهایی رمزگذاری می‌شوند و امنیت و تأیید داده‌ها، از طریق گره‌ها انجام می‌گیرد. برخلاف بیت کوین که (Mining) آن به وسیله (proof of work) انجام   می‌شود، در استورج از گره‌ها استفاده می‌شود.

در ابتدا حدود ۵۰۰ میلیون توکن استورج در بلاک چین اتریوم ضرب شد. پس از فروش آزمایشی، ۷۵ میلیون از آنها سوزانده شد. در حال حاضر کل توکن‌های موجود در گردش فقط ۴۲۵ میلیون است. استورج کوین در بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال به ویژه (Binance) فهرست شده است و می‌توان آنها را در مبادلات معتبر و شناخته شده خریداری کرد.

STORJ COIN
استورج کوین با امنیت و مقرون به صرفه.

 

چرا استورج تصمیم گرفت به جای جمع آوری پول به روش معمول یعنی با استفاده از بیت کوین یا ارز، از توکن استفاده کند؟

به گفته وب سایت رسمی شرکت استورج، بیت کوین به اندازه کافی قابل تقسیم یا قابل انعطاف نیست تا بتواند ثبات مورد نیاز برای پرداخت های خرد را حفظ کند. در اینجا برخی از دلایلی که شرکت استورج با سیستم اختصاصی خود یعنی (STORJ) کار کرده، آورده شده است: 

ثبات: این شرکت با جدا کردن (STORJ) از سایر ارزهای رمزنگاری شده، لایه محافظتی را در برابر بی ثباتی بازارهای بزرگ ایجاد می‌کند.

 مقیاس پذیری: توکن (STORJ) به شرکت ها کمک می‌کند تا مشکلات را در مقیاس  بزرگ تشخیص داده و برطرف کنند، که به معنی یک شبکه بزرگتر و پایدارتر در بلند مدت است.

اکوسیستم سالم: یکی از ویژگیهای کلیدی این شرکت این است که کاربران می‌توانند توکن های استورج را برای به اشتراک گذاشتن فضای دیسک، یا برای اجاره فضای دیسک، از دیگران دریافت کنند. این چرخه بازخورد مثبت و اقتصاد مستقل ایجاد می‌کند.

 

و در آخر

امنیت اطلاعات از موضوعات قابل توجه این روزهاست. پس می‌توان استورج را، نسل جدید فراهم کننده امنیت اطلاعات در دنیای کنونی دانست و شاید جایگزین مناسبی برای پلتفرم‌های گوگل و آمازون باشد. همین‌طور می‌توان استورج کوین، یعنی ارز دیجیتال اختصاصی آن را، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال به ویژه Binance خریداری کرد و از آن به عنوان روشی جدید و مناسب برای کسب درآمد استفاده کرد. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و از مطالعه ی آن لذت برده باشید.

 

چطور می‌توانیم ارز دیجیتال استورج (STORJ) را خریداری کنیم؟

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال STORJ را دارید، میتوانید به راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر شوید و پس از ثبت نام، ارز STORJ را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز STORJ را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم میتوانید ارز دیجیتال STORJ خود را بفروشید.

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.