دنیای ارزهای دیجیتال روزبه‌روز بیشتر در بین مردم جا باز می‌کند و امروزه کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که زیر 40 سال سن داشته باشد و چیزی راجع به ارزهای دیجیتال و دنیای کریپتوکارنسی نشنیده باشد یا بر روی یک ارز دیجیتال سرمایه گذاری نکرده باشد. برخی از این ارزهای دیجیتال دارای پروژه‌های قوی و قدرتمندی هستند و قصد دارند که مشکلی را حل کنند، نقصی را برطرف کنند یا ایدهٔ جدیدی را مطرح کنند.

ارزهای دیجیتالی که دارای یک پروژه خوب و هدفمند هستند، معمولاً به‌مرورزمان محبوبیتشان افزایش پیدا می‌کند. ما در این مقاله قصد داریم راجع به پروژه رندر توکن و ارز دیجیتال اختصاصی آن (RNDR)، به تفصیل با شما صحبت کنیم. اگر به دنبال کردن این سبک از مطالب علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید و تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

در مورد پروژه رندر توکن (Render token) چه میدانید؟

رندر توکن در حقیقت یک شبکه رندر (GPU) است. این شبکه به آرتیست‌ها و استودیوها این امکان را می‌دهد تا (GPU) خود را در اختیار شبکه رندر توکن قرار دهند و از طرف دیگر، هنرمندان و استودیوهایی که قدرت مالی کمتری دارند می‌توانند این (GPU) ها را اجاره کنند. بدین صورت کاربرانی که قصد دارند کار خود را با محاسبات (GPU) رندر کنند، می‌توانند با اتصال به یکدیگر از طریق این شبکه، سرعت بیشتری در کار خود ایجاد کنند. کارآمدی این شبکه به همین شکل ثابت می‌شود. هنرمندان با استفاده از این شبکه می‌توانند مطمئن شوند که آثارشان پیش از انتشار، به اسم خودشان در آمده است و به خوبی هم عرضه خواهد شد.

به بیان دیگر از آنجایی که این شبکه از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند و در شبکه بلاک چین هیچ برگشت و تغییری وجود ندارد، هنرمندان و تولید کنندگان محتوا می‌توانند مطمئن باشند که با ذخیره فایل‌هایشان بر روی شبکه رندر توکن، آثار هنری آنها بدون هیچ دست کاری و تغییری به دست مخاطبانشان می‌رسد و سانسور کنندگان نمی‌توانند هیچ نقشی ایفا کنند. ضمناً شرایط همکاری سالم و شفاف بین تولید کننده محتوا و دریافت کننده آن به خوبی در این شبکه فراهم شده است.

از شبکه رندر توکن می‌توان در صنعت بازی، رسانه، متاورس، واقعیت مجازی، پزشکی و … استفاده کرد.

همان‌طور که میدانید رندر گرفتن به یک قدرت سخت افزاری بسیار بالا نیاز دارد و کار پرهزینه‌ای است. رندر توکن قصد دارد که این کار را با استفاده از فناوری بلاک چین انجام دهد و هزینه‌ها را کمتر کند. این پروژه فعالیت خودش را از سال 2009 آغاز کرد. اما ارز دیجیتال آن در سال 2020 وارد بازار ارزهای دیجیتال شد.

 

RNDR

همه چیز در مورد ارز دیجیتال (RNDR)

مزایای شبکه رندر توکن (Render token)

  • مقیاس پذیری بالا: در این شبکه مقیاس پذیری از شبکه اتریوم بیشتر است و کاربران زیادی می‌توانند در این شبکه فعالیت کنند، بدون اینکه به سرعت آن لطمه ای وارد شود.
  • محافظت از حقوق سازنده محتوا: هنرمندان می‌توانند مطمئن باشند که هیچ تغییری در محتوایشان ایجاد نمی‌شود.
  • همکاری شفاف: در این شبکه هنرمندان و مخاطبان می‌توانند ارتباطی بدون واسطه و شفاف با یکدیگر داشته باشند.
  • پایین آوردن هزینه‌های سخت افزاری: این کار با استفاده از (GPU) های اجاره ای صورت میگیرد.
  • امکان کسب درآمد برای کاربران: شما می‌توانید با اجاره دادن قدرت رندر (GPU) خود در این شبکه به روشی ساده و مطمئن کسب درآمد کنید.

 

همه چیز در مورد ارز دیجیتال (RNDR)

ارز دیجیتال رندر توکن (render token) با نماد اختصاری (RNDR) در بازار ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال بر بستر بلاک چین اتریوم قرار گرفته است و بر اساس استاندارد (ERC-20) ساخته شده است. هر کسی در این شبکه، در ازای داشتن توکن‌های (RNDR) میتواند قدرت رندر (GPU) خود را افزایش دهد. این ارز دیجیتال از سال 2020 وارد بازار شد و از زمانی که در بایننس لانچ شد، رشد قیمتی بسیار خوبی را تجربه کرد.

از این ارز دیجیتال به عنوان توکن بومی شبکه رندر توکن استفاده می‌شود. پرداخت‌ها در این شبکه با استفاده از توکن (RNDR) صورت میگیرد و علاوه بر این، به عنوان توکن حاکمیتی برای مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها و حق رأی هم از آن استفاده می‌شود.

 

RNDR

رندر توکن (RNDR) چیست؟

ارز دیجیتال (RNDR) را از کدام صرافی ها می‌توان خریداری کرد؟

این ارز دیجیتال هم اکنون در چندین صرافی معتبر و مشهور خارجی لیست شده است. اگر قصد خرید این ارز دیجیتال را از طریق این صرافی‌ها دارید می‌توانید به صرافی‌های (binance)، (gate.io)، (huobi)، (kucoin)، (crypto.com) و حدود 15 صرافی قابل اطمینان دیگر مراجعه کنید. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که صرافی‌های متمرکز خارجی ممکن است به علت وجود تحریم‌ها بعد از مدتی حساب کاربران ایرانی را مسدود کنند و آی پی IP ایران را نپذیرند. اگر در ایران زندگی می‌کنید و قصد استفاده از این صرافی‌ها را دارید، حتماً برای رعایت جوانب احتیاط، بعد از انجام هر معامله‌ای دارایی‌های خود را به آدرس کیف پول دیجیتال شخصی‌تان انتقال دهید.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال (RNDR)  را از طریق صرافی‌های ایرانی دارید، می‌توانید به راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر به آدرس (abantether.com) شوید و پس از ثبت نام، ارز (RNDR) را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز (RNDR) را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال (RNDR) خود را بفروشید.

 

کدام کیف پول‌ها از ارز دیجیتال (RNDR) پشتیبانی میکنند؟

شما برای ذخیره توکن‌های (RNDR) خود به یک کیف پول دیجیتال شخصی نیاز دارید. درست است که اگر با صرافی‌های متمرکز معاملات تان را انجام دهید، می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را بر روی حساب کاربری خود در صرافی نگهداری کنید. اما برای حفظ امنیت دارایی‌هایتان، پیشنهاد می‌شود که ارزهای دیجیتال تان را پس از انجام معاملات به آدرس کیف پول شخصی‌تان انتقال دهید. شما برای این کار می‌توانید از کیف پول‌های نرم افزاری یا سخت افزاری استفاده کنید.

از آنجایی که این ارز دیجیتال بر بستر بلاک چین اتریوم قرار گرفته است، تمام کیف پول‌هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند، می‌توانند از ارز دیجیتال (RNDR) هم پشتیبانی کنند. از دیگر کیف پول‌های نرم افزاری که از ارز دیجیتال (RNDR) پشتیبانی میکنند می‌توانیم به تراست والت (Trust wallet)، متا مسک (Meta mask)، کوین بیس والت (coinbase wallet) و سیف پال (safe pal) اشاره کنیم.

علاوه بر کیف پول‌های نرم افزاری، کیف پول‌های سخت افزاری هم وجود دارند. این کیف پول‌ها از امنیت بیشتری برخوردارند و در بازار به کیف پول‌های سرد مشهورند. قابلیتی که کیف پول‌های سخت افزاری دارند این است که می‌توان تمام ارزهای دیجیتال را بر روی آن ذخیره کرد و محدودیتی از آن بابت ندارد. از معتبرترین کیف پول‌های سخت افزاری می‌توانیم به کیف پول لجر (Ledger)، ترزور (trezor) و کیپ کی (keepkey) اشاره کنیم.

 

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال (RNDR)

این ارز دیجیتال هم اکنون رتبه 224 را در دنیای کریپتوکارنسی دارد و با قیمت 5.47 در صرافی‌های ارز دیجیتال خرید و فروش می‌شود. با توجه به پیش‌بینی‌های سایت (digitalcoinprice.com) قیمت این ارز دیجیتال تا کریسمس 2022، یعنی تا پایان سال 2021 به 8.51 دلار می‌رسد و تا پنج سال آینده به 21.52 دلار می‌رسد. قطعاً که این اعداد و ارقام قطعی نیستند و صرفاً بر اساس پاره‌ای از احتمالات به دست آمده‌اند. اما می‌توان روی آنها فکر کرد و با توجه به تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال در مورد آیندهٔ آن پیش‌بینی‌هایی انجام داد.

 

RNDR

همه چیز در مورد ارز دیجیتال (RNDR)

نتیجه گیری

همان‌طور که میدانید ما نمی‌توانیم هیچ صحبت قطعی راجع به قیمت یک ارز دیجیتال در آینده کنیم و هیچ تحلیل گری نمی‌تواند قول بدهد که فلان ارز دیجیتال در فلان زمان به n دلار می‌رسد. این صحبت‌ها قابل اتکا نیستند و هیچ پشتوانهٔ علمی ندارند. در این بازار هیچ چیز 100 درصدی وجود ندارد.

اما با توجه به پروژه‌ای که ارز دیجیتال (RNDR) دارد، می‌توان پیش بینی کرد که آیندهٔ روشنی داشته باشد و قیمت آن در آینده رشد خوبی را تجربه کند. اگر دوست دارید در مورد این پروژه و ارز دیجیتال اختصاصی آن بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم سری هم به سایت این پروژه به آدرس (rendertoen.com) بزنید. ما هر آنچه را که دربارهٔ (RNDR) و پروژه آن میدانستیم را در این مقاله با شما به اشتراک گذاشتیم. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

1 نظر

    از شما بینهایت ممنونم من تازه کار هستم وهرمطلبی که در باره ی این موضوع به من کمک کند با اشتیاق بی وقفه مطالعه میکنم بنابراین این سری نوشته های شما را بسیار دوست دارم و مفید به فایده میدانم. امیدوارم با استفاده از مطالب خوب شما و نظرات دوستان پیشکسوت روزی من هم هدفم برسم.

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.