از زمان ظهور ارزهای دیجیتال و معرفی آن به دنیا، پروژه‌های زیادی درزمینهٔ دیفای و استیبل کوین‌ها به وجود آمدند. بسیاری از آن‌ها در این زمینه شکست خوردند و گروهی توانستند موفق شوند و در این دنیای پر رمز و راز ماندگار باشند. در واقع استیبل کوین‌ها با هدف کاهش ریسک در بازار ارزهای دیجیتال به وجود آمدند.

استیبل کوین‌ها نوسان قیمت بیت کوین یا ارزهای مشابه را نداشتند. یکی از پروژه هایی که به این موضوع ارتباط دارد، پروژه  توکن RGT و پلتفرم Rari Capital است که با ارائه ابزارها و امکانات مختلف می‌تواند شرایط را برای ورود کاربران بیشتر فراهم آورد. در ادامه مقاله به طور کامل به معرفی این پروژه خواهیم پرداخت و در مورد جزئیات این پروژه با شما صحبت می کنیم پس این مقاله را از دست ندهید.

 

RGT

پلتفرم رری کپیتال(Rari Capital)  و کاهش ریسک سرمایه کاربران.

 

پلتفرم رری کپیتال(Rari Capital) چیست؟

پلتفرم Rari Capital پروتکل مالی غیرمتمرکزی است که بر بستر شبکه اتریوم ایجادشده و هدف آن این است که شرایط را برای ورود گروه عظیمی از کاربران به حوزه فناوری دیفای فراهم کند. در واقع این پلتفرم با هدف کمک به کاربران برای کسب سود برای کاربران ایجاد شده است.

این پروژه با قرض دادن سرمایه به پروتکل‌های وام‌دهی مانند کامپوند و آوه، کاربران را به هدف کسب سود نزدیک کرده است. این پروژه توانسته امکان کسب آربیتراژ را از طریق مبادله استیبل کوین‌ها فراهم کند. آربیتراژ استراتژی است که زمان اختلاف قیمت یک ارز در دو صرافی مختلف می‌تواند باعث کسب سود شود. کاربر می‌تواند با خرید ارز با قیمت کمتر از یک صرافی و فروش آن در صرافی دیگر با قیمت بالاتر از این تفاوت قیمت سود به دست آورد.

 پلتفرم Rari Capital امکان ییلد فارمینگ را نیز برای کسب پاداش در پروتکل‌های دیگر فراهم آورده است. Rari Capital برای اطلاع از ارزش دارایی‌های کاربران در استخرهای خود از اطلاعات چین لینک(chain link) استفاده کرده است. چین لینک یک شبکه اوراکل است که با هدف ایجاد پلی بین خدمات پرداختی مانند پی پال و ویزا و شبکه‌های مبتنی بر بلاکچین مانند اتریوم و بیت کوین به وجود آمده است. 

 

Rari Capital

بهره‌مندی پلتفرم رری کپیتال(Rari Capital) از Chain Link.

 

 

پلتفرم Rari Capital چه امکاناتی را به کاربران خود ارائه می دهد؟

یکی از ویژگی‌هایی که این پلتفرم برای کاربران در نظر گرفته، پروتکل fuse است. کاربران با استفاده از پروتکل فیوز می‌توانند سود به دست آورند. این پروتکل به کاربران اجازه می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال خود را قرض بدهند یا خودشان اقدام به گرفتن وام کنند.

بخش دیگر پروژه رری کپیتال بخش Earn است‌.کاربران در این بخش می‌توانند دارایی های خود را در سه استخر به شکل رمز ارزهای DAI,USDC و اتر سپرده‌گذاری کنند. امکانات این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد تا ابتدا دارایی های خود را به این سه ارز تبدیل کنند و سپس آن را در استخر ها سپرده‌گذاری نمایند. وقتی که کاربر دارایی خود را در این استخر ها سپرده‌گذاری می‌کند، در ازای آن به عنوان سند سهم او، توکن نقدینگی(LP Token)به او تعلق می‌گیرد.

برای تشویق کاربران برای تامین نقدینگی استخر RGT، ویژگی pool2 تشکیل شده است.کاربرانی که نقدینگی این استخر را فراهم کنند،از پاداش در فرم RGT بهره‌مند می‌شوند.

ویژگی دیگری که در این پلتفرم ایجاد‌شده است،بخش Trancheمی‌باشد. این بخش که به کمک سفران فایننس(saffron finance) برای کاهش ریسک دارایی کاربران ایجاد شده است، به ۳ گروه متفاوت بر اساس قدرت ریسک کاربران تقسیم شده است. اولین استخر با نام AA Tranche به کاربران ریسک و همینطور سود کمتری را پیشنهاد می‌دهند.

این استخر زیان کاربر را جبران می‌کند. استخر بعدیA Tranche نام دارد که کاربران در صورت سپرده‌گذاری در آن از سود بیشتری نسبت به استخر قبلی بهره‌مند می‌شوند. اما از سرمایه آنها برای جبران ضرر استخر اول استفاده می‌کنند. استخر بعدی S Tranche نام دارد که از بیشترین میزان سود بهره‌ می برد در حالی که ریسک سپرده‌گذاری در آن بسیار بالاست و از سرمایه آنها برای جبران ضرر دو استخر قبل استفاده می‌شود. این استخرها مبنای سود دوهفته ای دارند، یعنی کاربران باید هر دوهفته سرمایه خود را برداشت کرده و دوباره سپرده‌گذاری کنند.

 

RGT

کسب سود کاربران رری کپیتال با استفاده از Fuse Pool.

 

توکن RGT

توکن بومی شبکه رری کپیتال، ارز دیجیتال (RGT) است که با همین نام در بازار ارز های دیجیتال شناخته میشود. این توکن بر اساس استاندارد ERC-20 و بر بستر شبکه اتریوم بنا شده است. این توکن در اصل یک توکن حاکمیتی است که در شبکه رری کپیتال مورد استفاده قرار میگیرد. دارندگان این توکن‌ می‌توانند در موارد مختلف در این پلتفرم حق تصمیم‌گیری داشته باشند و از حق رای خود استفاده کنند. همچنین می‌توانند از تخفیف کارمزد نیز در تراکنش‌های خود بهره ببرند.

 

رری کپیتال(Rari Capital) چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

این پلتفرم قصد دارد تا سیستم اعتباردهی بدون نیاز به مجوز را برای دارایی‌های جدید کاربران فراهم کند‌. علاوه بر این مورد، این پلتفرم قصد دارد  تا توکن veRGT ایجاد کند تا کاربران با قفل‌کردن دارایی‌های خود حداکثر تا ۴ سال از مزایای بیشتری بهره ببرند.

این تیم همچنین می‌خواهد ویژگی دفتر سفارش(order book) را برای پروتکل فیوز طراحی و اجرا کند. دیگر برنامه‌ی Rari Capital برای آینده این است که با یک صرافی غیرمتمرکز AMM مانند بالانسر همکاری کند تا بتواند دارایی‌هایی را که چندان از آن‌ها بهره‌برداری نمی‌شود مورداستفاده قرار دهد.

 

از کجا می‌توانیم توکن RGT را تهیه کنیم؟

 برای خرید توکن RGT ابتدا باید به یک صرافی ارز دیجیتال معتبر مراجعه کنید. صرافی‌های خارجی معروف مانند Binance Bit Gate, Coin base Exchange,Gate.io و ZT این رمز ارز را فهرست کرده‌اند. البته اگر در داخل کشور هستید بهتر است از صرافی‌های معتبر داخلی برای خرید ارزها استفاده کنید. چراکه وجود تحریم‌ها، خطر مسدود شدن حساب‌ها و قطع دسترسی شما را محتمل می‌کند.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال (RGT) را از طریق صرافی‌های ایرانی دارید، می‌توانید به راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر به آدرس (abantether.com) شوید و پس از ثبت نام، ارز (RGT) را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز (RGT) را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال (RGT) خود را بفروشید.

 

کدام کیف پول‌ ها برای نگه‌ داری توکن RGT مناسب است؟

 شما برای نگهداری توکن های خود به کیف پول احتیاج دارید برای این منظور می‌توانید از دو نوع کیف پول استفاده کنید. نوع سخت‌افزاری یا آفلاین که به کیف پول سرد نیز معروف است و در قالب فلش درایو ارائه می‌شود، از امنیت بیشتری برخوردار است. کیف پول‌های ترزور Trezor و لجر Ledger از این گروه هستند. می‌توانید برای نگهداری توکن از آن‌ها استفاده کنید. گروه بعدی کیف پول‌های نرم‌افزاری آنلاین هستند که به کیف پول‌های گرم شهرت دارند.

شما می‌توانید از نسخه موبایل یا دسکتاپ این نرم‌افزارها استفاده کنید. از آنجا که توکن RGT یک توکن با استاندارد ERC-20 است، برای نگهداری آن می‌توانید از بسیاری از کیف پول‌هایی که از ارز دیجیتال اتریوم پشتیبانی میکنند برای ذخیره توکن های RGT خود استفاده کنید. از این کیف پول های نرم افزاری می توانیم به کیف پول های trust wallet، coinomi، my ether wallet، atomic wallet و … .

 

در آخر

پروژه Rari Capital می‌خواهد گروه انبوهی از مردم را به سمت استفاده از پروژه‌های دیفای سوق دهد. این پلتفرم با ارائه ابزارها و امکانات مختلف توانسته است بخشی از هدف خود را محقق کند و در ادامه می‌کوشد تا با به مقصد رساندن سایر بخش‌های پروژه، به هدف خود نزدیک و نزدیک‌تر شود.

حالا باید منتظر بود و دید که این پروژه در آینده تا چه حد به هدفش نزدیک خواهد شد و چه امکانات بیشتری را برای کاربران خود فراهم خواهد کرد. هر قدمی که این پروژه به سمت جلو بردارد، قیمت ارز دیجیتال آن رشد بیشتری را تجربه میکند. ما در این مقاله تمام تلاشمان را کردیم که به بهترین نحو راجع به این پروژه با شما صحبت کنیم. امیدواریم که این مقاله برای شما سودمند واقع شده باشد.

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.