ارز دیجیتال ریکوئست REQ، زیربنای تجارت آینده

یکی از مصائبی که بخش قابل‌توجهی از پروژه‌های ارزهای دیجیتال را به خود مشغول داشته و رقابتی تماشایی بین آنها به راه انداخته، این است که هرکدام در پی آن‌اند تا شرایط و مزایای بهتری در راستای پرداخت‌های مالی به کاربران خود ارائه دهند. فاکتورهایی مانند هزینه پایین تراکنش‌ها، سرعت بالا، حفظ امنیت اطلاعات شخصی کاربران و بی‌واسطه بودن معاملات، گزینه‌هایی هستند که در این پروژه‌ها بر آنها تاکید می‌شود. پروژه ارز دیجیتال ریکوئست Request یکی از پروژه‌هایی است که در مورد تمام این فاکتورها مدعی است که بهترین خدمات را ارائه می‌دهد.

ازاین‌رو، در این مقاله قصد داریم به جزئیات پروژه ارز دیجیتال ریکوئست و توکن بومی این شبکه که با علامت تجاری REQ نشان داده می‌شود بپردازیم.

 

با پروژه ارز دیجیتال ریکوئست Request آشنا شوید.

اگر بخواهیم با یک تعریف ساده شروع کنیم، می‌توانیم بگوییم که ریکوئست Request یک شبکه پرداخت غیر متمرکز است که بر روی دومین لایه شبکه اتریوم ساخته شده است. این شبکه به کاربرانش اجازه می‌دهد درخواست‌های پرداخت خود را به نحوی ایمن ثبت کنند. در شبکه ریکوئست تمام اطلاعات در یک دفتر کل توزیع شده غیرمتمرکز ذخیره‌سازی می‌شوند. فایده این نکته این است که هزینه پرداخت‌ها کمتر، و روند پرداخت‌ها را در این شبکه راحت‌تر و ایمن‌تر می‌کند. 

این دفتر کل توزیع شده، جهانی است. یعنی به‌گونه‌ای است که تمام تراکنش‌ها بدون درنظرگرفتن نوع ارز یا زبان‌ها و قانون‌گذاری‌های مختلف انجام می‌شود. نکته دوم دررابطه‌با شبکه ریکوئست هوشمند بودن آن است. با این شیوه، ریکوئست خودش در تمام مبادلات مالی حضور می‌یابد و شرایط پرداخت در هر معامله را مدیریت می‌کند. این نکته اخیر دورنمایی را برای شبکه ریکوئست ترسیم می‌کند که در آن، می‌تواند بخشی از زیرساخت امور تجاری در سطح جهانی باشد.

 

سازوکار شبکه ریکوئست Request چگونه است.

تا اینجا طی یک توضیح کلی و مختصر، دیدگاهی نسبت به شبکه ریکوئست و اهداف آن به دست آورده‌اید. اما لازم است بپرسیم که این شبکه، چگونه اهداف خود را محقق کرده و وعده‌هایش را عملی می‌کند. 

زمانی که یک نفر، یک درخواست برای پرداخت بر روی دفتر کل توزیع شده شبکه ریکوئست ایجاد می‌کند، گیرنده این درخواست را دریافت می‌کند و اگر درخواست را بپذیرد، عملیات پرداخت تنها با یک کلیک انجام می‌شود. در این صورت درخواست کامل شده و سیستم به‌روزرسانی می‌شود. 

البته لازم به ذکر است که در زمان ایجاد یک درخواست پرداخت بر روی شبکه ریکوئست، قوانین معاملاتی خاص آن درخواست نیز، مانند کسر مالیات، در همان مرحله اعمال می‌شوند. 

 

REQ،

همه چیز در مورد پروژه ریکوئست

 

شبکه ریکوئست Request چه مزایایی برای کاربران خود فراهم می‌کند؟

اگر بخواهیم به طور خلاصه و ساده به مزایایی که شبکه ریکوئست می‌تواند برای کاربران خود به ارمغان بیاورد اشاره کنیم، این سه نکته حائز اهمیت خواهند بود؛

  • امنیت: شبکه ریکوئست عملیات پرداخت را بدون به اشتراک گذاشتن اطلاعات بانکی کاربران به انجام می‌رساند.
  • سهولت: انجام هر تراکنش در شبکه ریکوئست Request تنها با یک کلیک انجام می‌شود.
  • صرفه‌جویی: این ازآن‌جهت است که طی انجام یک عملیات پرداخت در شبکه ریکوئست Request به هیچ عنصر ثالث و واسطه‌ای مانند پی پل نیاز نیست.

البته لازم به ذکر است که تمام امکانات شبکه ریکوئست هنوز در دسترس نیست اما نکته مهم در این باره این است که راه‌حل‌های ارائه شده توسط تیم توسعه‌دهنده شبکه ریکوئست می‌تواند حسابداری را به‌صورت اتوماتیک در آورد، کیفیت حسابرسی را ارتقا ببخشد، صدور فاکتورها و پرداخت مالیات‌ها را به شکل خودکار انجام دهد و گزارش‌دهی را تا حد زیادی سهولت ببخشد.

از همه مهم‌تر این است که شبکه ریکوئست تمام این فعالیت‌ها را با حفظ حریم شخصی کاربران انجام می‌دهد و این امکان را فراهم می‌کند که معاملات عمومی به سمت شفافیت کامل بروند تا در نتیجه، قضاوت در مورد رعایت قوانین آنها ساده‌تر شود.

مزایایی که در نقشه راه شبکه ریکوئست ترسیم شده‌اند آنقدر موثر و البته ضروری هستند که به نظر میرسد نظام مالی آینده، بدون بهره‌مندی از آنها محقق نخواهد شد.

 

 

REQ،

ریکوئست؛ توکنی که میتواند نتورک را قدرت ببخشد.

 

سه لایه سازنده شبکه ارز دیجیتال ریکوئست REQ

در پس تحقق اهداف شبکه ریکوئست، این شبکه از سه لایه بنیادین ساخته شده است؛ هسته مرکزی، لایه افزونه‌ها و لایه اپلیکیشن‌ها. در این قسمت قصد داریم به توضیحی در باب وظیفه هر یک از این لایه‌ها بپردازیم؛

  • هسته مرکزی: ارز دیجیتال ریکوئست REQ مانند هر سیستم معتبر و قابل‌اطمینان دیگری، نیازمند بهره‌مندی از یک هسته مرکزی قدرتمند است. به این منظور، شبکه ریکوئست بر روی بلاک‌چین اتریوم ساخته شده است و از تمام دیگر ارزهای دیجیتالی که از استاندارد ERC-20 برخوردارند، پشتیبانی می‌کند.
  • لایه افزونه‌ها: وظیفه این لایه در ساختار شبکه ریکوئست، انجام قراردادهای هوشمند مانند پرداخت‌های از قبل تعیین شده و مالیات را برعهده دارد. در نتیجه، اقدامات پیچیده و تمامی تراکنش‌ها در این لایه انجام می‌شوند. همچنین، شرکت‌ها می‌توانند با وضع قوانینی برای این لایه، درصدی از هزینه تراکنش‌های انجام شده بر روی شبکه را به‌عنوان کارمزد دریافت کنند.
  • لایه اپلیکیشن‌ها: وظیفه این لایه، فیلترکردن تراکنش‌های نامعتبر شبکه است تا امنیت نقل و انتقالات مالی به بهترین وجه حفظ شود.

 

REQ،

در مورد ارز دیجیتال ریکوئست چه میدانید؟

 

تیم توسعه دهندگان شبکه ریکوئست Request از چه کسانی تشکیل شده است؟

اولین شخصی که مایل به معرفی او به شما هستیم، مؤسس و مدیر ارشد فناوری شبکه ریکوئست یعنی اتین تاتور Etienne Tatur است. او در رشته فناوری اطلاعات از موسسه ملی Applied Science در لیون فرانسه به تحصیل پرداخته است و پس از فارغ التحصیلی، حدود یک و نیم سال در شرکت Fiducial به‌عنوان مهندس نرم افزار به فعالیت پرداخت. سمت بعدی او، مدیر پروژه و مدیر ارشد فناوری در شرکت Amaris بود. او سپس در سال 2013 به شرکت Qabus رفت و به‌عنوان توسعه دهنده ارشد در این شرکت مربوط به پخش موسیقی به فعالیت پرداخت. شغل بعدی او تاسیس شرکت Moneytis بود.  این شرکت یک پرتال مقایسه سرویس های انتقال پول است. اتین تاتور Etienne Tatur نهایتا در سال 2017، پروژه شبکه ریکوئست را کلید زد.

کریستوفر لازویت Christopher Lassuyt یکی دیگر از چهره های مطرح پروژه ریکوئست است. او تحصیلات خود را در سال 2011 در مدرسه بیزینس NEOMA به اتمام رساند و در سال 2014، فعالیت خود را به‌عنوان مدیر ارشد مالی در شرکت Virtua SA آغاز کرد و کمی بعد در سال 2015، به‌عنوان هم‌بنیان‌گذار شرکت Moneytis مشغول به کار شد. 

از دیگر اعضای مشغول در پروژه ریکوئست می‌توانیم یکی از وینسنت رولند Vincent Rolland نام ببریم که توسعه دهنده بک اند سالیدیتی این پروژه است. الیوت دنیس Elliott Denis مهندس فول استک و لورا جیرود Laura Girod، تحلیلگر داده، از دیگر اعضای کلیدی پروژه شبکه ریکوئست هستند.

 

REQ،

ریکوئست؛ خلق، اشتراک گذاری و پرداخت با استفاده از کریپتو

 

کیف پول‌های ارز دیجیتال ریکوئست REQ کدام‌اند؟

زمانی که اقدام به خرید یک ارز دیجیتال می‌کنید، یکی از مهم‌ترین قدم‌ها انتخاب یک کیف پول مناسب برای ذخیره‌سازی آن است. کیف پول‌های ارز دیجیتال، به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند؛ کیف پول‌های آنلاین، کیف پول‌های نرم‌افزاری و کیف پول‌های سخت‌افزاری. 

دسته اول، یعنی کیف پول‌های آنلاین، از امنیت چندان بالایی برخوردار نیستند و گزینه مناسبی برای ذخیره‌سازی طولانی‌مدت دارایی دیجیتال شما به شمار نمی‌روند. دسته دوم کیف پول‌های نرم‌افزاری هستند که در نسخه‌های مختلف اندروید، آی‌اواس، ویندوز و مک او اس در دسترس هستند. چنانچه برای ذخیره‌سازی ارز دیجیتال ریکوئست REQ خود مایل به استفاده از کیف پول‌های نرم‌افزاری هستید، خوب است بدانید ازآنجایی‌که این ارز دیجیتال بر روی شبکه بلاک‌چین اتریوم ساخته شده است، تمام کیف پول‌هایی که از استاندارد ERC-20 پشتیبانی میکنند، برای ذخیره‌سازی توکن‌های REQ نیز مناسب هستند. از بین این کیف پول‌ها می‌توانیم به TrustWallet، MetaMask، MyEtherWallet و Atomic اشاره کنیم.

دسته آخر، کیف پول‌های سخت‌افزاری هستند که از بالاترین سطح امنیت برخوردارند و براین‌اساس، بهترین گزینه برای حراست از دارایی دیجیتال شما به شمار می‌روند. از بین این کیف پول‌های سخت‌افزاری، می‌توانیم به Ledger و Trezor اشاره کنیم.  

 

خرید و فروش ارز دیجیتال ریکوئست REQ

ریکوئست REQ را هم می‌توانید از صرافی‌های قابل‌اطمینان ایرانی به‌صورت مستقیم خریداری کنید هم اینکه می‌توانید بیت‌کوین‌ها یا اتریوم‌های خود را در یک صرافی خارجی به ریکوئست REQ تبدیل کنید. باتوجه‌به محدودیت‌ها و تحریم‌ها، راه اول، راه کم‌ریسک‌تر و کم‌هزینه‌تری است.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال ریکوئست REQ را دارید، می‌توانید به‌راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر شوید و پس از ثبت‌نام، ارز ریکوئست REQ را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز ریکوئست REQ را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال ریکوئست REQ خود را بفروشید.

 

 

REQ،

آینده همراه با شبکه ریکوئست

 

جمع‌بندی

چنانچه تا اینجا همراه ما بوده‌اید، حتماً میدانید که ریکوئست پروژه‌ای متکی بر بلاک‌چین اتریوم است که هدف آن ایجاد تغییرات اساسی در نظام پرداخت در سطح جهان است. با محقق شدن اهدافی که این پروژه و تیم توسعه‌دهنده‌اش برای خود در نظر گرفته‌اند، ریکوئست می‌تواند با حذف واسطه یا شخص ثالث در جریان پرداخت‌ها، هزینه پرداخت‌ها را کاهش دهد، روند انجام آنها را تسریع کند و تمام مراحل پرداخت را به حالت اتوماتیک درآورد. 

کارشناسان این حوزه، آینده درخشانی برای این ارز دیجیتال پیش‌بینی کرده‌اند و اگر شما هم مایل به خرید و فروش این ارز دیجیتال پرطرف‌دار و خوش‌آتیه هستید، صرافی معتبر آبان تتر در تمام این مراحل همراه شما خواهد بود.

 

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.