دنیای ارزهای دیجیتال دنیایی پر از فراز و نشیب و درخشش ایده‌های نوینی است که هرکدام به نوبه خود، نه‌تنها دنیای ارزهای دیجیتال بلکه زندگی انسان‌ها را نیز دچار تغییروتحول می‌کنند. فناوری‌های پایه‌ای حوزه ارزهای دیجیتال از بدو ظهور تا کنون بارها دستخوش تغییر و بهبود شده‌اند و توسعه دهندگان این حوزه، هرروزه ما را با اخبار جدیدی در مورد تلاش‌هایشان شگفت‌زده می‌کنند. یکی از پروژه‌هایی که باهدف بهبود فناوری‌های از پیش موجود به بازار ارزهای دیجیتال معرفی شد، پروژه ارز دیجیتال کوانت QNT است که در سال 2019 به بازار عرضه شد. کوانت در پی آن است که با به‌کارگیری اکوسیستم Overledger بین بلاک‌چین‌های مختلف ارتباط برقرار کند تا حاصل این اتصال، موجب بهبود کارایی همه آنها شود.

 

 

QNT

 

 

معرفی ارز دیجیتال کوانت QNT

کوانت QNT یک شبکه بلاک‌چین است که برای اتصال برنامه‌های غیرمتمرکز، سیستم‌عامل‌ها و شبکه‌های بلاک‌چین مختلف تلاش می‌کند. کوانت QNT این ارتباط را به کمک سیستم‌عامل Overledger برقرار می‌کند. در این اکوسیستم، کوانت می‌تواند ارتباط بین بلاک‌چین‌ها را بدون استفاده از نرم‌افزارهای پیچیده محقق کند. اکوسیستم Overledger به توسعه دهندگان کوانت QNT این امکان را میدهد که برای کاربران خود برنامه‌های چند زنجیره‌ای غیرمتمرکز یا همان MApp ایجاد کنند. از سوی دیگر، کاربران برای ایجاد یک برنامه غیرمتمرکز، باید مقادیر مشخصی از توکن کوانت QNT را در شبکه هولد کنند.

توکن ارز دیجیتال کوانت QNT نقش مهمی در حمایت و مدیریت شبکه ایفا می‌کند. پلتفرم کوانت برای دسترسی به شبکه و همچنین اکوسیستم Overledger از توکن‌های کوانت QNT استفاده می‌کند و به امنیت اشتراک‌گذاری داده‌ها کمک می‌کند؛ بنابراین توکن‌های QNT از ارزش‌های شبکه حمایت می‌کنند و آن را افزایش می‌دهند.

تفاوت DApps با MApps چیست؟

برنامه‌های غیرمتمرکز یا DApps بر روی یک شبکه بلاک‌چین ساخته می‌شوند اما برنامه‌های چند زنجیره‌ای غیرمتمرکز یا MApps بر روی چندین زنجیره یا چندین بلاک‌چین پیاده‌سازی می‌شوند. در این صورت، سرعت و عملکرد MApps در هر زنجیره یا شبکه بلاک‌چین، مبتنی بر اقتضائات و ویژگی‌های همان شبکه است. 

فایده MApps این است که کاربران آن، می‌توانند از پرکاربردترین و قوی‌ترین بخش هر شبکه بلاک‌چین استفاده کنند. برای مثال از امنیت یک شبکه بلاک‌چین یا سرعت شبکه بلاک‌چین دیگری در استفاده از برنامه چند زنجیره‌ای غیرمتمرکز خود استفاده کنند.

تاریخچه بنیان‌گذاری ارز دیجیتال کوانت QNT

پلتفرم کوانت QNT دو بنیان‌گذار دارد. یکی از آنها گیلبرت وردیان Gilbert Vardian است. وردیان پیش از آنکه اقدام به طراحی و راه‌اندازی شبکه کوانت QNT کند، به‌عنوان افسر ارشد امنیت اطلاعات در Vocakink مشغول به فعالیت بود. همچنین از دیگر فعالیت‌های او می‌توان به مدیریت امنیت وزارت دادگستری انگلستان اشاره کرد.

دیگر بنیان‌گذار پلتفرم کوانت، پائولو تاسکا Paolo Tasca است. پائولو تاسکا یک متخصص در زمینه سیستم‌های توزیع شده است. او پیش از آنکه اقدام به راه‌اندازی کوانت QNT کند، در زمینه فناوری بلاک‌چین برای نهادهایی مانند سازمان ملل و بانک‌های مرکزی در نقاط مختلف جهان فعالیت می‌کرد.

ارز دیجیتال کوانت QNT، به طور رسمی در ماه می 2018 به بازار ارزهای دیجیتال معرفی و عرضه شد.

 

 

QNT

 

 

سازوکار پلتفرم ارز دیجیتال کوانت QNT چگونه است؟

هدف اصلی پلتفرم کوانت QNT، ایجاد ارتباط بین شبکه‌های بلاک‌چین است زیرا بنا بر نظر بنیان‌گذاران و توسعه دهندگان این پلتفرم، مشکل اصلی فناوری بلاک‌چین و دفترهای توزیع شده، عدم همکاری بین پروژه‌های آنها است. کوانت QNT، در جهت حل این مشکل، از اکوسیستم Overledger بهره میبرد تا ارتباط بین بلاک‌چین‌ها را برقرار کند.

بدین‌وسیله کوانت QNT علاوه بر برقراری ارتباط بین شبکه‌های بلاک‌چین، لایه‌های مختلفی نیز ایجاد می‌کند که عبارت‌اند از لایه‌های تراکنش، پیان رسانی، فیلترکردن و سفارش. لایه تراکنش، ذخیره تراکنش‌ها را مدیریت می‌کند. داده‌های قراردادهای هوشمند و داده‌های تراکنش‌ها در لایه پیام‌رسانی قرار می‌گیرند و تمام پیام‌ها نیز توسط لایه‌های فیلترکردن و سفارش، کنترل می‌شوند. 

پلتفرم ارز دیجیتال کوانت QNT چه ویژگی‌هایی دارد؟

تا اینجا به‌طورکلی با ارز دیجیتال کوانت آشنا شدیم. اکنون قصد داریم به شکلی روشن و جامع، آن دسته ویژگی‌هایی که هویت پلتفرم ارز دیجیتال کوانت QNT را می‌سازند را باهم مرور کنیم. این ویژگی‌ها از این قرارند؛

 

  • پلتفرم ارز دیجیتال کوانت QNT ارائه‌دهنده به‌روزترین داده‌ها است و سیستم‌های بانکی مجزا را قادر می‌سازد تا با یکدیگر
    ارتباط برقرار کنند.

  • در هر دفتر توزیع شده متصل، کوانت QNT اجازه ایجاد داراریی های جدید را میدهد؛ بنابراین نیازی به کدنویسی وجود ندارد.

  • یکی از برنامه‌های بسیار کاربردی و مفیدی که پلتفرم ارز دیجیتال کوانت QNT در پی ارائه آن است، Quant Health است. این برنامه می‌تواند توسط مؤسسات بهداشتی و درمانی برای ردیابی پرونده‌های الکترونیکی مربوط به‌سلامت بکار گرفته شود.

  • پلتفرم ارز دیجیتال کوانت QNT با استفاده از سیستم Overledger توانسته است به یکی از اصلی مشکلات حوزه فناوری بلاک‌چین پاسخ دهد و آن عبارت است از برقراری ارتباط بین بلاک‌چین‌های قدیمی و جدید و ادغام آنها با یکدیگر.

  • پلتفرم کوانت QNT ساخت برنامه‌های چند زنجیره‌ای غیرمتمرکز یا همان MApps را ممکن کرده است. با کمک همین ویژگی است که برنامه‌ها دیگر محدود به یک بلاک‌چین نیستند و می‌توانند از مجموعه‌ای از ویژگی‌های بلاک‌چین‌هایی که اکوسیستم کوانت دسترسی به آنها را در اختیارشان گذاشته است استفاده کنند.

 

QNT

 

 

توزیع توکن‌های ارز دیجیتال کوانت QNT چگونه است؟

حداکثر تعداد توکن‌های قابل‌عرضه ارز دیجیتال کوانت QNT برابر با 14.612.493  است. از این تعداد، در طی اولین عرضه 9.9 میلیون توکن کوانت به بازار عرضه و توسط کاربران خریداری شد. 2.6 میلیون توکن کوانت QNT برای اجرای پروژه صرف شده و 1.3 میلیون توکن نیز به بنیان‌گذاران این پروژه اختصاص‌یافته است. همچنین تعداد 651000 توکن نیز به مشاوران این شرکت هدیه داده شده است. 

کیف پول‌های ارز دیجیتال کوانت QNT

همان‌طور که میدانید، انتخاب یک کیف پول مناسب برای ذخیره توکن‌های ارز دیجیتالتان، امری بسیار مهم و نیازمند دقت بالا است. برای ذخیره توکن‌های ارز دیجیتال کوانت QNT نیز کیف پول‌های متنوعی موجود است که شما باتوجه‌به نیاز خود می‌توانید، یکی از آنها را برگزینید.

یک دسته از این کیف پول‌ها، کیف پول‌های سخت‌افزاری هستند که از بالاترین سطح امنیت برخوردارند و بهترین گزینه برای حراست از دارایی‌های دیجیتال شما به شمار می‌روند. در این دسته، کیف پول سخت‌افزاری Trezor گزینه مناسبی برای ذخیره توکن‌های ارز دیجیتال کوانت QNT به شمار میرود. شما می‌توانید این کیف پول را، برای انجام تراکنش از طریق USB به کامپیوتر خود متصل کنید.

دسته دیگر کیف پول‌های نرم‌افزاری هستند که برخی از آنها مناسب برای دسکتاپ و برخی دیگر، مناسب موبایل‌اند. استفاده از کیف پول‌های موبایلی ساده است و شما را قادر می‌سازند در هر مکانی از آنها استفاده کنید. از بین آنها کیف پول‌های Coinomi و Coinbank گزینه‌های مناسبی برای ذخیره‌سازی توکن‌های ارز دیجیتال کوانت QNT هستنند.

کیف پول‌های دسکتاپ نیز بسیار امن هستند و شما می‌توانید آنها را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. مادامی که کامپیوتر شما هک نشود یا مورد حمله ویروس قرار نگیرد، کیف پول‌های دسکتاپ بسیار امن و مطمئن هستند. بهترین کیف پول‌های دسکتاپی که از توکن‌های ارز دیجیتال کوانت QNT پشتیبانی می‌کنند عبارت‌اند از BitPanda و Freewallet.lo.

خریدوفروش ارز دیجیتال کوانت QNT

ارز دیجیتال کوانت QNT را هم می‌توانید از صرافی‌های قابل‌اطمینان ایرانی به‌صورت مستقیم خریداری کنید هم اینکه می‌توانید بیت‌کوین‌ها یا اتریوم‌های خود را در یک صرافی خارجی به کوانت QNT تبدیل کنید. باتوجه‌به محدودیت‌ها و تحریم‌ها، راه اول، راه کم‌ریسک‌تر و کم‌هزینه‌تری است.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال کوانت QNT را دارید، می‌توانید به‌راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر شوید و پس از ثبت‌نام، ارز کوانت QNT را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز کوانت QNT را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال کوانت QNT خود را بفروشید.

 

 

QNT

 

 

جمع‌بندی

ارز دیجیتال کوانت QNT اولین‌بار در سال 2019 توسط بنیان‌گذاران این پروژه به بازار ارزهای دیجیتال معرفی شد. پلتفرم این ارز دیجیتال به کاربران خود اجازه می‌دهد برنامه‌های چند زنجیره‌ای غیرمتمرکز بسازند. این برنامه‌ها که به‌اختصار MApps نامیده می‌شوند، با استفاده از اکوسیستم Overledger که امکان اتصال شبکه‌های بلاک‌چین به یکدیگر را فراهم می‌کند، دیگر به یک شبکه بلاک‌چین محدود نیستند و می‌توانند از مجموعه‌ای از ویژگی‌های مثبت بلاک‌چین‌های متنوع استفاده کنند.

پلتفرم ارز دیجیتال کوانت QNT اجازه میدهد شبکه‌های بلاک‌چین قدیمی و شبکه‌های پیشرفته با یکدیگر ادغام شوند. با اشراف به هدف و سازوکاراین پلتفرم، اکنون میتوانیم به راز محبوبیت این ارز دیجیتال کوانت QNT چی ببریم.

 

چطور می‌توانیم ارز دیجیتال کوانت QNT را خریداری کنیم؟

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال کوانت را دارید، میتوانید به راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر شوید و پس از ثبت نام، ارز کوانت را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز کوانت را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم میتوانید ارز دیجیتال کوانت خود را بفروشید.

 

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.