میرور پروتکل؛ آینه دارایی‌های ایالات متحده آمریکا

 

پروژه‌های امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای (decentralized finance) تمام تلاش خود را می‌کنند که در معاملات، نظارت نهادهای متمرکزی مانند بانک‌ها یا دولت‌ها را حذف کنند. علت این امر آن است که این نهادهای متمرکز، نه‌تنها همیشه ضامن حفظ ارزش سرمایه نبوده‌اند بلکه گاهی مرتکب خطاهای غیرعمد نیز می‌شوند. هدف از پروژه‌های اکوسیستم دیفای، فائق آمدن بر این مشکلات و بالابردن سطح سرعت و سهولت انجام امور مالی است. پلتفرم میرور پروتکل Mirror Protocol که توکن‌های ارز دیجیتال آن با علامت تجاری MIR نشان داده می‌شوند، یکی از این پروژه‌های دیفای است که با اهدافی خاص طراحی و ارائه شده است و در این مقاله به جزئیات آن خواهیم پرداخت.

 

میرور

همه چیز در مورد میرور پروتکل 

 

میرور پروتکل MIR چیست و چه می‌کند؟

همان گونه که ذکر کردیم، میرور پروتکل Mirror Protocol یک پلتفرم در اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای است. این پلتفرم بر بستر بلاک‌چین ترا Terra ساخته شده است و به بلاک‌چین‌های اتریوم و بایننس اسمارت چین نیز دسترسی دارد. میرور پروتکل با استفاده از قراردادهای هوشمند در شبکه بلاک‌چین ترا، دارایی‌های مصنوعی ایجاد می‌کند. به این دارایی‌های مصنوعی Mirrored Assets یا MAssetes گفته می‌شود. دارایی‌های مصنوعی به یک معنا، با تقلید از قیمت هر دارایی، به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد که به دارایی‌های بیشتری دسترسی داشته باشند. 

میرور پروتکل دارایی‌های بازار سهام و بازارهای سنتی را ردیابی می‌کند و تلاش می‌کند آنها را با دارایی‌های دیجیتال پیوند دهد. این ارز دیجیتال در سال 2020 باهدف پیوند زدن دارایی‌های مصنوعی دنیای دیجیتال با دارایی‌های واقعی ایالات متحده آمریکا طراحی و ارائه شد؛ بنابراین ارزش دارایی‌های مصنوعی این پروتکل، برابر است با ارزش دارایی‌های واقعی ایالات متحده آمریکا. ازاین‌رو، میرور پروتکل را آینه دارایی‌های ایالات متحده آمریکا می‌نامند. 

 

میرور

مزایای میرور پروتکل 

 

میرور پروتکل چه مزایایی برای دارندگان توکن‌های MIR فراهم می‌کند؟

امروزه، در دنیای ارزهای دیجیتال با وجود رقابتی این‌چنین نفس‌گیر بین ارزهای مختلف، هر کدام در تلاش‌اند که مزایای بهتری برای کاربران خود فراهم کنند. میرور پروتکل نیز از این امر مستثنا نیست. در ادامه به امکاناتی که میرور پروتکل برای دارندگان توکن MIR فراهم می‌کند اشاره می‌کنیم؛

5 مزیت برای دارندگان توکن MIR

 • دسترسی گسترده جهانی: دسترسی داشتن به سهام‌های خارجی و بازارهای فارکس با آن پتانسیل بالای درآمدزایی، برای همه در همه جای جهان آسان نیست، حالا آنکه دسترسی به آن می‌تواند موفقیت‌های مالی بسیار چشمگیری فراهم آورد. میرور پروتکل Mirror Protocol، به‌عنوان پیونددهنده بازارهای سهام با دارایی‌های دیجیتال، امکان دسترسی جهانی به این بازارها را به‌سادگی و بدون مانع، فراهم می‌کند.
 • سهولت در سفارشات کسری: در یک بازار سنتی، برای اجرای یک دستور کسری در یک معامله واحد، چند دستور کسری به هم بپیوندند. اما در میرور پروتکل، سفارشات در بستر بلاک‌چین، بدون واسطه انجام می‌شوند. زیرا حجم سفارشات در بلاک‌چین نشان داده می‌شود.
 • سرعت بالای اجرای سفارش‌ها: سفارش‌ها در میرور پروتکل می‌توانند با سرعتی برابر با تشکیل بلوک‌های جدید، اجرا شوند. این در حالی است که گاهی در پلتفرم‌های دیگر به دلیل کمبود نقدینگی، اجرای یک سفارش می‌تواند تا یک روز به طول بیانجامد. اما میرور پروتکل باتکیه‌بر نقدینگی تأمین شده توسط هر مجموعه دارایی، از این مشکل مصون است.
 • حاکمیت دائو: دارندگان توکن‌های ارز دیجیتال میرور پروتکل یا همان MIR می‌توانند در امور حاکمیتی دائو شرکت کنند و از حق رأی خود استفاده کنند.
 • پرداخت هزینه‌های استخراج: دارندگان توکن‌های ارز دیجیتال میرور پروتکل می‌توانند از این توکن‌ها در زمینه استخراج نیز استفاده کنند.

 

میرور

آینده ارز دیجیتال میرور پروتکل 

 

آیا می‌توان آینده ارز دیجیتال میرور پروتکل را پیش‌بینی کرد؟

همان‌طور که پیش‌ازاین گفتیم، میرور پروتکل Mirror Protocol به آینه دارایی‌های ایالات متحده آمریکا معروف است؛ بنابراین به یک معنا، پیش‌بینی ارزش ارز دیجیتال میرور پروتکل، همان پیش‌بینی ارزش بازار سهام آمریکا است؛ یعنی امری ناممکن. تمام نوساناتی که در بازار سهام آمریکا یا بازارهای سنتی پیوسته با پلتفرم میرور پروتکل، در ارزش توکن‌های این ارز دیجیتال نیز مؤثر و مشهود است.

بنابراین اگر به دنبال پیش‌بینی ارزش ارز دیجیتال میرور پروتکل هستید، بهتر است پیش‌بینی‌های مربوط به بازار سهام ایالات متحده آمریکا را در نظر داشته و به آنها توجه کنید.

کدام کیف پول‌ها از ارز دیجیتال میرور پروتکل پشتیبانی می‌کنند؟

همان‌طور که می‌دانید، شما برای نگهداری از توکن‌های ارز دیجیتال خود نیاز به انتخاب کیف پولی دارید که از آن ارز بخصوص پشتیبانی کند. در بین کیف پول‌های ارزهای دیجیتال، سه دسته کلی وجود دارد:

انواع کیف پول‌های میرور پروتکل

 • کیف پول‌های آنلاین: صرافی‌ها در هنگام خرید ارز دیجیتال ممکن است به شما پیشنهاد دهند که دارایی خود را در یک کیف پول آنلاین ذخیره کنید اما به دلیل سطح پایین امنیت این کیف پول‌ها، استفاده از آنها را چندان پیشنهاد نمی‌کنیم.
 • کیف پول‌های نرم‌افزاری: این کیف پول‌ها معمولاً در سه نسخه اندروید، IOS و دسکتاپ در دسترس هستند. در این دسته می‌توانیم Atomic Wallet و Trust Wallet را به‌عنوان کیف پول‌های میرور پروتکل به شما معرفی کنیم. کیف پول‌های تراست و اتمیک، هر دو کیف پول‌هایی غیرمتمرکز هستند و اطلاعات شخصی شما را نگه نمی‌دارند و تمرکز اصلی‌شان بر رمزنگاری است.
 • کیف پول‌های سخت‌افزاری: این دسته از بالاترین سطح امنیت برخوردارند و بهترین گزینه برای حراست از دارایی‌های دیجیتال شما به شمار می‌روند. در این دسته، Trezor و Ledger از بهترین کیف پول‌های میرور پروتکل به شمار می‌روند.

 

میرور

در مورد ترا چه میدانید؟

 

کدام صرافی‌ها ارز دیجیتال میرور پروتکل را ارائه می‌کنند؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال میرور پروتکل می‌توانید به صرافی‌های خارجی یا صرافی‌های معتبر داخلی مراجعه کنید. در اینجا ابتدا لیست صرافی‌های معتبری که ارز دیجیتال میرور پروتکل تا کنون در آنها ارائه شده را می‌آوریم.

صرافی‌های خارجی که از  ارز دیجیتال میرور پروتکل پشتیبانی میکنند:

 • OKEx
 • KuCoin
 • Bithumb
 • Gate.lo
 • Uniswap
 • Coinone
 • 1inch

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال MIR را دارید، می‌توانید به‌راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر شوید و پس از ثبت‌نام، ارز MIR را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز MIR را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال MIR خود را بفروشید.

 

MIR

کدام صرافی ها از ارز دیجیتال MIR پشتیبانی میکنند؟

 

کلام آخر

ارز دیجیتال میرور پروتکل Mirror Protocol که اولین‌بار در سال 2020 به بازار ارزهای دیجیتال معرفی شد، یکی از پروژه‌های دیفای است که در بستر بلاک‌چین ترا ساخته شده و به بلاک‌چین‌های اتریوم و بایننس اسمارت چین نیز دسترسی دارد. این پلتفرم، با تقلید از ارزش دارایی‌های واقعی ایالات متحده آمریکا، دارایی‌های مصنوعی تولید می‌کند و از این طریق بازار سهام آمریکا و برخی بازارهای سنتی آن را با دارایی‌های دیجیتال پیوند می‌دهد و فرصت‌های ارزنده‌ای برای سرمایه‌گذاری پدید می‌آورد.

پیش‌بینی ارزش ارز دیجیتال میرور پروتکل ازآن‌جهت که این پلتفرم، آینه دارایی‌های ایالات متحده است و این دارایی‌ها خصوصاً در بازار سهام دچار نوسانات بسیاری می‌شوند، کاری دشوار و نیازمند اشراف بر نوسانات آن بازار است.

برای نگهداری از توکن‌های MIR می‌توانید از کیف پول‌های ارز دیجیتال میرور پروتکل که در بالا مفصل به آنها پرداختیم استفاده کنید. همچنین اگر مایل به خرید و فروش این ارز پرطرف‌دار هستید، علاوه بر صرافی‌های معتبر خارجی، می‌توانید به‌سادگی و با امنیت بالا و با خیال آسوده، معاملات خود را در صرافی معتبر آبان تتر انجام دهید

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.