دنیای ارزهای دیجیتال در آغاز در حوزه‌ای بسیار دورتر از بازی‌ها شروع به کار کرد اما طولی نکشید که فناوری پایه‌ای آن، یعنی بلاک‌چین، در صنعت گیمینگ راه خود را باز کرد و پیوند حوزه گیمینگ باقابلیت‌های فناوری بلاک‌چین، جهان‌های نوینی را پیش‌روی مخاطبان این دو حوزه گشود. به‌گونه‌ای که بازی‌های ادغام شده با این فناوری توانسته‌اند چنان امکانات هیجان‌انگیزی را ارائه دهند که تعداد مخاطبان آنها هر روز بیشتر می‌شود. 

یکی از این بازی‌ها، ایلوویوم Illuvium است که در سال 2022 انتشار خواهد یافت و از همین حالا، طیف گسترده‌ای از مخاطبان را به خود جذب کرده است. در ادامه قصد داریم شما را با سازوکار این بازی پرطرف‌دار و ارز دیجیتال اختصاصی آن یعنی ILV آشنا کنیم.

 

ایلوویوم Illuvium چیست؟

امروزه بازار بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین بسیار داغ است و اخبار آن هر دم مخاطبان این حوزه را شگفت‌زده می‌کند. یکی از مهم‌ترین این بازی‌ها، ایلوویوم است. البته گرچه این روزها استفاده از فناوری پایه‌ای بلاک‌چین در صنعت گیمینگ بسیار گسترده شده است اما هنوز هم انتظارات مخاطبان مبنی بر معرفی یک بازی که در زمینه بودجه و کیفیت توان رقابت با بازی‌های بلاک باستر را داشته باشد، برآورده نشده است. در چنین شرایطی بازی ایلوویوم پا به عرصه میگذارد نوید تجربه‌ای از بازی‌کردن را می‌دهد که در آن امکانات بلاک‌چینی مانند مدل‌های متاورس و کسب درآمد از طریق بازی امکان‌پذیر است. بازی ایلوویوم دو ارز دیجیتال اختصاصی به نام های ILV و  SILV نیز دارد.  

توکن‌های بازی ایلوویوم بر اساس استاندارد ERC-20 و بر بستر بلاک‌چین اتریوم ساخته شده‌اند. کارایی این توکن‌ها نیز در زمینه‌های استخراج نقدینگی، مشارکت در حاکمیت پروژه و به‌دست‌آوردن پاداش است. یکی دیگر از نکاتی که باید در مورد بازی ایلوویوم بدانید، این است که این بازی برای بسیاری از کاراکترهای توکن‌های غیر قابل تعویض یا همان NFT طراحی کرده است که این NFT ها در بازارهای خارجی قابل معامله هستند.

 

ایلوویوم

بازی ایلوویوم Illuvium سفری به درون یک جهان فانتزی است.

 

جهان داخل بازی ایلوویوم Illuvium چه ساختاری دارد؟

این بازی جهان باز، در سال 2022 انتشار خواهد یافت. ایلوویوم بر بستر بلاک‌چین اتریوم و با سبک نقش‌آفرینی طراحی شده است. اگر شما یک بازیکن ایلوویوم باشید، به یک جهان فانتزی سفر خواهید کرد که در آن، باید با موجوداتی به نام ایلوویال Illuvial مبارزه کنید و این موجودات را از آن خود کنید. به این صورت این موجودات به کالکشن شما اضافه می‌شوند و آنگاه شما می‌توانید در مأموریت‌های خود یا انجام چالش‌های درون بازی، از این هیولاها یا همان ایلوویال ها برای مقابله با سایر بازیکنان استفاده کنید. 

بازی ایلوویوم برای کاراکترهای درون بازی، آپگریدهای ظاهری و آیتم‌های کاربردی نیز منتشر می‌کند. هم چنین توسعه دهندگان این بازی در نظر دارند امکان کسب درآمد از طریق بازی را نیز برای بازیکنان فراهم کنند. به این صورت که هر بازیکن با تکمیل یک چالش یا انجام یک مأموریت ارز دیجیتال اختصاصی بازی ایلوویوم یعنی ILV کسب خواهد کرد. گفته شده است که بازی ایلوویوم در دو نسخه رایگان و پریمیوم به بازار عرضه خواهد شد.

با ایلوویال ها Illuvials در بازی ایلوویوم Illuvium بیشتر آشنا شوید.

در این بازی، هر کدام از Illuvial ها یک گروه یا قبیله برای خودشان دارند. ایلوویال های قوی می‌توانند قبایل و گروه‌های مختلف را با یکدیگر ترکیب کنند. بازیکنان این بازی هم بعد از رسیدن به مرحله‌ای خاص می‌توانند ایلوویال هایی را که به دست آورده‌اند را با هم ترکیب کنند و گونه‌های قوی‌تری بسازند. 

برای اینکه یک ایلوویال را بگیرید باید آن را درون یک شارد Shard قرار دهید. هرچقدر آن ایلوویالی که قصد گرفتن آن را دارید قدرتمندتر باشد، برای گیر انداختن آن به شارد قوی تری نیاز خواهید داشت. چنانچه ایلوویال شما زخمی شده باشد نیز می‌توانید آن را درون یک شارد قرار دهید تا دوباره سلامت خود را به دست آورد اما اگر برای بهبود او عجله دارید، لازم خواهد بود کارمزد این تسریع روند بهبودی را بپردازید. 

در این بازی، ایلوویال ها انواع مختلفی دارند و برخی از آنها خاص‌تر از بقیه هستند که در این صورت این ویژه بودن در ظاهر آنها به اشکال مختلفی پدیدار می‌شود. مثلاً ممکن است ظاهری طلایی یا هولوگرافیک داشته باشند. 

درون بازی ایلوویوم آیتم‌هایی وجود خواهد داشت که بازیکن می‌تواند به کمک خرید آنها و یا حتی پیدا کردن آنها حین سفر درون جهان بازی، ایلوویال خود را تقویت کند.

 

ایلوویوم

توکن ILV، بر بستر بلاک چین اتریوم ساخته شده است.

 

 

ارز دیجیتال بازی ایلوویوم Illunium یا همان ILV

این ارز دیجیتال که توکن بومی بازی ایلوویوم به شمار می‌رود بر بستر بلاک‌چین اتریوم و با استاندارد ERC-20 ساخته شده است. البته توکن‌های بازی ایلوویوم دو نوع هستند؛ یکی همان ILV و دیگری SILV. تفاوت این دو توکن در این است که پاداش‌های ILV به مدت یک سال در پلتفرم بازی قفل می‌شوند اما توکن‌های SILV بلافاصله درون بازی قابل‌استفاده خواهند بود. 

میزان کل عرضه ارز دیجیتال ILV و SILV، سه میلیون خواهد بود. بسیاری از کاربران این پلتفرم همین حالا توکن‌های خود را استیک کرده‌اند و این به آن معنا خواهد بود که میزان سکه‌های در گردش کم خواهد بود. یک نکته جالب‌توجه دیگر این است که دارندگان توکن ILV ازآنجایی‌که این توکن بر بستر بلاک‌چین اتریوم ساخته شده است لازم دارند برای انتقالش کارمزد گس اتریوم را پرداخت کنند که بسیار پرهزینه است. مسئله اینجاست که تیم توسعه‌دهنده این بازی چگونه می‌خواهد مقرون به صرفه بودن تراکنش‌ها را فراهم کند؟

 

ارز دیجیتال ILV چه کاربردهایی دارد؟

ارز دیجیتال ILV که توکن اختصاصی بازی ایلوویوم است سه کارایی اصلی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

  • توکن ILV به‌عنوان جایزه در ازای موفقیت‌ها و دستاوردهای بازیکنان به آنها اهدا می‌شود.
  • دارندگان توکن ILV می‌توانند دارایی خود را در کیف پول ایلوویوم Illuvium Wallet استیک کنند و در ازای استیک کردن خود پاداش بگیرند.
  • دارندگان توکن ILV می‌توانند به واسطه دائو یا همان سازمان غیر متمرکز خودمختار ایلوویوم، در امور حکومتی بازی ایلوویوم مشارکت کنند. یک انجمن به نام Illuvinati در این پلتفرم وجود دارد که فضای همکاری اعضای جامعه را در جریان توسعه بازی و ایجاد تغییرات در امور حاکمیتی آن فراهم می‌کند. 

 

Illuvium

کیف پول های متنوعی از ارز دیجیتال ایلوویوم Illuvium پشتیبانی میکنند.

 

کیف پول‌های ارز دیجیتال ایلوویوم ILV

پس از اینکه اقدام به خرید ارزهای دیجیتال می‌کنید، یکی از مهم‌ترین قدم‌ها، انتخاب یک کیف پول مناسب برای ذخیره‌سازی دارایی دیجیتالتان است. کیف پول‌های ارزهای دیجیتال به‌طورکلی به سه دسته کیف پول‌های آنلاین، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری تقسیم می‌شوند. کیف پول‌های نرم‌افزاری ازآن‌جهت که از امنیت چندان بالایی برخوردار نیستند، گزینه مناسبی برای ذخیره طولانی‌مدت دارایی دیجیتال شما به شمار نمی‌روند.

دسته دوم کیف پول‌های نرم‌افزاری هستند. چنانچه برای ذخیره‌سازی توکن‌های ایلوویوم ILV خود مایل به استفاده از این دسته از کیف پول‌ها هستید، باید بدانید ازآنجایی‌که این ارز دیجیتال بر بستر بلاک‌چین اتریوم ساخته شده است، تمام کیف پول‌هایی که از استاندارد ERC-20 پشتیبانی می‌کنند، برای ذخیره‌سازی این ارز دیجیتال نیز مناسب‌اند. از بین این کیف پول‌ها می‌توانیم به Trust Wallet، Coinomi، Meta Mask Wallet، Exodus و My Ether Wallet اشاره کنیم.

 دسته آخر کیف پول‌های سخت‌افزاری هستند که از بالاترین سطح امنیت برخوردارند و بهترین گزینه برای حراست از دارایی دیجیتال شما به شمار می‌روند. از این دسته نیز می‌توانیم کیف پول‌های سخت‌افزاری Ledger و Trezor را به شما معرفی کنیم.

کدام صرافی ها از ارز دیجیتال ایلوویوم پشتیبانی میکنند؟

ایلوویوم ILV را هم می‌توانید از صرافی‌های قابل‌اطمینان ایرانی به‌صورت مستقیم خریداری کنید هم اینکه می‌توانید بیت‌کوین‌ها یا اتریوم‌های خود را در یک صرافی خارجی به ایلوویوم تبدیل کنید. از بین صرافی های خارجی و معتبری که ارز دیجیتال ILV را ارائه میدهند میتوانیم به بایننس، کوکوین و سوشی سواپ اشاره کنیم. البته باتوجه‌به محدودیت‌ها و تحریم‌ها، راه اول، راه کم‌ریسک‌تر و کم‌هزینه‌تری است.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال ایلوویوم را دارید، می‌توانید به‌راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر به آدرس Abantether.com شوید و پس از ثبت‌نام، ارز ایلوویوم ILV را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز ایلوویوم را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم، می‌توانید ارز دیجیتال ایلوویوم ILV خود را بفروشید.

 

ایلوویوم

بازی ایلوویوم در سال 2022 به بازار عرضه میشود.

 

جمع‌بندی

همان‌طور که در این مقاله به‌تفصیل به آن پرداختیم، ایلوویوم یک بازی مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم است که در سال 2022 به بازار عرضه خواهد شد و کاربران آن قادر خواهند بود که از طریق بازی‌کردن درآمد کسب کنند. این بازی ارز دیجیتال اختصاصی خود را به نام ILV به بازار ارزهای دیجیتال معرفی کرده است. میزان کل عرضه این ارز دیجیتال 3 میلیون خواهد بود که بخش زیادی از آن هم اکنون در ایلوویوم والت توسط دارندگان این توکن استیک شده است. به همین دلیل میزان عرضه در گردش این ارز دیجیتال محدود است. 

ایلوویوم با اینکه هنوز منتشر نشده، با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان مواجه شده است و پیش‌بینی می‌شود که ارزش این ارز دیجیتال به‌مرور بیشتر و بیشتر شود. اگر شما نیز علاقه‌مند به خرید یا فروش این ارز دیجیتال محبوب هستید، صرافی معتبر آبان تتر در تمام مراحل همراه شما خواهد بود. 

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.