پروژه بی نظیر هایو (HIVE) و ارز دیجیتال اختصاصی آن

همان‌طور که یقینا میدانید دنیای ارز های دیجیتال روز به روز گسترده تر می‌شود و پروژه های متنوعی بر روی بستر های مربوط به آن ایجاد می‌شوند که هر کدام در پی رفع یک مشکل یا بهبود یک وضعیت یا پرداخت یک ایده ی جدید به وجود می آیند. هر کدام از این پروژه ها دارای یک توکن اختصاصی هستند که به عنوان سوخت برای آن شبکه ها عمل می‌کنند و به صورت انفرادی هم قابلیت خرید و فروش در بازار ارز های دیجیتال را دارند. 

ما در این مقاله قصد داریم راجع به پروژه‌ای موفق و قوی صحبت کنیم که اخیراً توانسته است در لیست 50 ارز دیجیتال سریع دنیا قرار بگیرد و جایگاه خوبی برای خودش دست و پا کند. این پروژه چیزی نیست جز پروژه هایو. اگر دوست دارید در مورد بلاک چین هایو و ارز دیجیتال اختصاصی آن بیشتر بدانید، این مقالهٔ جالب را از دست ندهید.

 

دربارهٔ پروژه هایو چه میدانید؟

هایو (HIVE) در حقیقت یک بلاک چین است. هایو یک سیستم غیر متمرکز را طراحی کرده است که در بستر آن نویسندگان وبلاگ‌ها می‌توانند محتوایشان را منتشر و ذخیره کنند. در بستر هایو کاربران می‌توانند به محتوای موردعلاقه‌شان امتیاز یا رأی بدهند. این امتیازها در نهایت باعث می‌شود که تولید کنندهٔ محتوا بتواند از این طریق پاداش‌هایی را از این بستر دریافت کند. این سیستم کاملاً قابل توسعه هست و فضایی امن و شفاف را ایجاد کرده است تا کاربران بتوانند به راحتی با یکدیگر در ارتباط باشند. علاوه بر این هایو به ترویج برنامه‌های غیر متمرکز (Dapp) هم میپردازد.

پیش از پروژه هایو، تیم توسعه دهنده آن بر روی پروژه استیم فعالیت می‌کردند اما این پروژه به‌مرورزمان خاصیت غیر متمرکز بودنش را از دست داد و تحت مدیریت قرار گرفت. بعد از استیم آنها به فکر ایجاد پروژه هایو افتادند و تمام تلاششان را کردند تا این پروژه کاملاً غیر متمرکز بماند و دخل و تصرفی در آن صورت نگیرد.

مقیاس پذیری پلتفرم هایو بسیار بالاست. همان‌طور که میدانید مشکل مقیاس پذیری همواره گریبان پروژه‌های قدیمی حوزه ارزهای دیجیتال را میگیرد. بدین صورت که وقتی تعداد کاربران در آن شبکه‌ها زیاد می‌شود، سرعت انجام تراکنش‌ها پایین می‌آید و به همان میزان کارمزدها بالا می‌روند. در پلتفرم هایو، تمام معاملات در کمتر از سه ثانیه تأیید می‌شوند و به انجام می‌رسند و هزینه تراکنش‌ها در آن هم صفر است. این پروژه بزرگ‌ترین پروژه مبتنی بر بلاک چین است.

 

 

پروژه بی نظیر هایو (HIVE)

همه چیز در مورد ارز دیجیتال هایو

 

 

پروژه هایو و پروژه استیم

پروژه هایو در حقیقت هارد فورک پروژه استیم است. پس از آنکه پروژه استیم توسط جاستین سان (بنیان‌گذار ترون) تصاحب شد، تیم توسعه دهنده هایو به دنبال ایجاد یک پروژه جدید بر آمدند و هایو را ایجاد کردند. پس از آنکه سافت ورک استیم دچار شکست شد، بنیانگذاران آن به دنبال ایجاد یک پلتفرم جدید بر آمدند.

 

همه چیز در مورد ارز دیجیتال هایو (HIVE)

پروژه هایو و در اصل بلاک چین هایو، دارای یک ارز دیجیتال اختصاصی است که با نماد اختصاری (HIVE) در بازار ارز های دیجیتال شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال از آنجایی که دارای یک بلاک چین اختصاصی است، کوین (COIN) محسوب می‌شود.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که توکن هایو در حقیقت همان توکن استیم قدیمی است که حالا بر روی پلتفرمی جدید و با نامی جدید فعالیتش را از سر آغاز کرده است. از این ارز دیجیتال برای پرداخت پاداش‌های نویسندگان پلتفرم هایو استفاده می‌شود. علاوه بر پاداش‌های مربوط به محتوای کاربران، پاداش‌هایی هم برای سردبیرهای این پلتفرم در نظر گرفته شده است. علاوه بر پاداش‌ها، از این ارز دیجیتال برای استفاده در رأی‌گیری‌های پلتفرم هایو هم استفاده می‌شود.

 

آیا ارز دیجیتال هایو قابل استخراج است؟

خیر. این ارز دیجیتال را نمی‌توان به شیوهٔ سنتی استخراج کرد. به‌عنوان‌مثال اگر بیت کوین را می‌توان با استفاده از ماینرها استخراج کرد به این دلیل است که بیت کوین از پروتکل اثبات کار (proof of work) استفاده میکند. به همین دلیل استخراج آن ممکن است. اما هایو از این پروتکل استفاده نمی‌کند. به‌جای استخراج برای ارز دیجیتال هایو می‌توانید از روش استیکینگ (proof of steak) استفاده کنید.

 

پروژه بی نظیر هایو (HIVE)

ارز دیجیتال هایو و پروژه موفق آن

 

ارز دیجیتال هایو را چطور می‌توانیم خریداری کنیم؟

شما برای تهیه کردن ارز دیجیتال هایو نیاز است که از صرافی‌هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند، هر مقدار ارز هایو را که قصد دارید، خریداری کنید. از صرافی‌های خارجی که از ارز دیجیتال هایو پشتیبانی می‌کنند می‌توانیم به بایننس، کوین بیس و دیجیتال کوین پرایس اشاره کنیم.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال هایو را از طریق صرافی‌های ایرانی دارید، می‌توانید به راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر به آدرس (abantether.com) شوید و پس از ثبت نام، ارز هایو را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقداری ارز هایو را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال هایو خود را بفروشید.

کدام کیف پول‌ها از ارز دیجیتال هایو پشتیبانی می‌کنند؟

شما برای اینکه بتوانید توکن‌های هایو خود را ذخیره کنید، نیاز به یک کیف پول دیجیتال شخصی دارید تا ارز دیجیتال هایو را بر روی آن نگهداری کنید. شما برای این کار می‌توانید از کیف پول های نرم افزاری یا سخت افزاری استفاده کنید. کیف پول‌های سخت افزاری به صورت آفلاین قابل استفاده هستند و به کیف پول‌های سرد مشهورند. این کیف پول‌ها از کیف پول‌های نرم افزاری گران‌تر هستند اما امنیت بیشتری دارند و از تمام ارزهای دیجیتال هم پشتیبانی می‌کنند. از کیف پول‌های سخت افزاری می‌توانیم به کیف پول‌های لجر (Ledger)، کیپ کی (Keepkey) و ترزور (Trezor) اشاره کنیم.

از کیف پول‌های نرم افزاری یا گرمی که از ارز دیجیتال هایو پشتیبانی می‌کنند، می‌توانیم به کیف پول نرم افزاری هایو ولت (hive wallet)، کی چین (key chain)،  وسل (vessel) و استیم (esteem) اشاره کنیم. این کیف پول‌ها به صورت آنلاین قابل دسترسی هستند و بر روی گوشی موبایل یا کامپیوتر شخصی شما به راحتی قابل استفاده هستند.

 

پروژه بی نظیر هایو (HIVE)

کیف پول های ارز دیجیتال هایو

 

آیا ارز دیجیتال هایو آیندهٔ روشنی خواهد داشت؟

برای اینکه بتوانیم پیش بینی کنیم که یک ارز دیجیتال آیندهٔ روشنی خواهد داشت یا نه باید نگاهی به پروژه پشتوانهٔ آن بیندازیم. اگر یک ارز دیجیتال هیچ پروژه و هدفی نداشته باشد و برای رفع مشکل خاصی هم ایجاد نشده باشد، شت کوین است و همان‌طور که ارزش آن می‌تواند در یک روز چندین برابر شود، به همان سرعت هم می‌تواند سقوط کند و هیچ وقت دیگر هم طعم صعود را نچشد.

ارز دیجیتال هایو (HIVE) از آنجایی که در پی ایجاد یک بستر جدید و مؤثر ایجاد شده است، می‌تواند پله‌های ترقی را به مرور طی کند و آیندهٔ روشنی را برای خودش رقم بزند. هم اکنون در حال نگارش این مقاله هستیم، قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال $0.8280224046 است. با توجه به پیش‌بینی‌های سایت (digitalcoinprice.com) قیمت ارز دیجیتال هایو تا پایان سال 2021 میلادی به یک دلار و بیست و چهار سنت می‌رسد و تا پنج سال آینده هم به دو دلار و هشتاد و شش سنت می‌رسد. این رشد قیمتی که احتمال به وقوع پیوستنش هم کم نیست، برای کسانی که به دنبال هولد کردن و سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت هستند، فوق‌العاده است.

 

جمع بندی

این پروژه حدود چهار سال است که توسط یک تیم قوی و حرفه‌ای در حال آزمایش شدن است و چند ده نفر در تیم توسعه دهنده آن در حال تلاش‌اند تا این پروژه به سرانجام برسد. این پروژه تا همین امروز توانسته است توجه افراد زیادی را به خود جلب کند و محبوبیت خوبی را کسب کند. اگر قصد سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال هایو را دارید، حتماً پس از بررسی‌های کلی، به تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال هم بپردازید و وضعیت اخیر هایو را هم بررسی کنید تا بتوانید یک معاملهٔ خوب و حساب شده انجام دهید. امیدواریم که این مقاله برای شما سودمند بوده باشد و از مطالعهٔ آن لذت برده باشید.

 

چطور می‌توانیم ارز دیجیتال HIVE را خریداری کنیم؟

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال HIVE را دارید، میتوانید به راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر شوید و پس از ثبت نام، ارز HIVE را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز HIVE را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم میتوانید ارز دیجیتال HIVE خود را بفروشید.

 

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.