معرفی کامل بلاک چین (GXchain) و توکن بومی آن (GXC)

این روزها کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که از دنیای ارزهای دیجیتال و کریپتوکارنسی (هرچقدر کم) آگاهی نداشته باشد. هر موقع صحبت از دنیای ارزهای دیجیتال می‌شود، یکی از اولین واژه‌ها و مفاهیمی که به خاطر ما می‌آید، مفهوم ” بلاک چین” است. از آنجایی که بلاک چین با استفاده از اینترنت کار می‌کند و پیش می‌رود، در حالت ایده آل کاربران بلاک چین به اینترنتی احتیاج دارند که بتوانند به آن اعتماد کنند و به راحتی اطلاعات و حریم شخصی خود را با استفاده از آن و بر روی بلاک چین ذخیره کنند.

ما در این مقاله قصد داریم راجع به پروژه‌ای صحبت کنیم که در پس یافتن یک راه حل نهایی برای این مشکل است. این پروژه (GXchain) نام دارد. اگر دوست دارید در مورد این پلتفرم و اهداف آن بیشتر بدانید پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید.

در مورد پلتفرم (GXchain) چه میدانید؟

جی ایکس چین (GXchain) یک شبکه بلاک چین عمومی منبع باز است که کاربران آن می‌توانند در آن، داده‌های خود را نظم دهند و مدیریت کنند. سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی مهم‌ترین کاربران این شبکه محسوب می‌شوند. داده‌های کاربران این شبکه، در قراردادهای هوشمند بلاک چین ذخیره می‌شوند.

در اصل هدف اصلی این شبکه این است که بتواند قدمی را در جهت بالا بردن امنیت اطلاعات شخصی افراد در اینترنت بردارد و بتواند اینترنتی را فراهم کند که هیچ کس نتواند در آن به حریم خصوصی افراد دسترسی داشته باشد. از مؤلفه‌های اصلی این پروژه می‌توانیم به غیر متمرکز بودن آن و داده‌های همتا به همتای آن اشاره کنیم. پلتفرم جی ایکس چین دارای دو توکن بومی است: (GXC) و (GXS). این دو توکن هر کدام وظایف مختلفی در این شبکه ایفا می‌کنند.

جی ایکس چین توسط (MQ huang) در کشور چین و در سال 2017 فعالیتش را آغاز کرد. متاسفانه این پروژه در همان سال‌های اولیه بحران بزرگی را تجربه کرد و آن هم برخورد سختگیرانهٔ چین با دنیای ارزهای دیجیتال بود. اما تمام تلاش خودش را به کار بست تا بتواند از این بحران به خوبی عبور کند.

 

GXchain

بلاک چین “جی ایکس چین” در پی یافتن راه حلی برای اینترنت

 

ارز دیجیتال جی اکس سی (GXC)

پلتفرم (GXchain) دارای یک ارز دیجیتال اختصاصی و بومی است که با نماد (GXC) در بازار ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. از این توکن برای اجماع ایجاد سهام یا واگذاری استفاده می‌شود. علاوه بر این مورد شما می‌توانید با استفاده از توکن (GXC) امکاناتی که در این شبکه وجود دارند را برای خود ممکن سازید و از عملکردهای این شبکه استفاده کنید. از این ارز دیجیتال به عنوان پاداش هم در شبکه جی ایکس چین استفاده می‌شود؛ با توجه به مکانیسم تشویقی که این شبکه برای کاربران خود در نظر گرفته است، هرچقدر که کاربران داده‌های بیشتر و بزرگ‌تری را در این شبکه قرار دهند، توکن‌های بیشتری را هم به عنوان جایزه دریافت می‌کنند.

هم اکنون حدود 75 میلیون توکن (GXC) در بازار کریپتوکارنسی عرضه شده است که البته این تمام توکن‌های (GXC) محسوب نمی‌شود.

این ارز دیجیتال را نمی‌توان استخراج کرد. زیرا از پروتکل اثبات کار (POW) استفاده نمی‌کند. بنابراین برای دسترسی پیدا کردن به این ارز دیجیتال یا باید آن را از صرافی‌ها خریداری کنید، یا در صورت امکان آن را استیک کنید. توجه داشته باشید که ارزهای غیر قابل استخراج از قبل به طور کامل استخراج شده‌اند و توسط سازنده عرضه شده‌اند.

چطور می‌توانیم ارز دیجیتال (GXC) را تهیه کنیم؟

توکن (GXC) هم اکنون در چندین صرافی مطمئن و معتبر خارجی و داخلی لیست شده است. اگر قصد خرید این ارز دیجیتال را از طریق صرافی‌های خارجی دارید می‌توانید به صرافی‌های (Binance)، (HOTBIT)، (Huobi)، (UPBIT)، (LBANK) و چندین صرافی قابل اطمینان دیگر مراجعه کنید.

تنها نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که صرافی‌های متمرکز خارجی ممکن است به علت وجود تحریم‌ها بعد از مدتی حساب کاربران ایرانی را مسدود کنند و آی پی IP ایران را نپذیرند. اگر در ایران زندگی می‌کنید و قصد استفاده از این صرافی‌ها را دارید، حتماً برای رعایت جوانب احتیاط، بعد از انجام هر معامله‌ای دارایی‌های خود را به آدرس کیف پول دیجیتال شخصی‌تان انتقال دهید. اگر قصد استفاده از صرافی‌های خارجی دارید، صرافی‌های غیر متمرکز، انتخاب بهتری محسوب می‌شوند. اما اگر خارج از ایران هستید، مشکلی از این نظر برای شما به وجود نمی‌آید.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال (GXC) را از طریق صرافی‌های ایرانی دارید، می‌توانید به راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر به آدرس (abantether.com) شوید و پس از ثبت نام، ارز (GXC) را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز (GXC) را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال (GXC) خود را بفروشید.

 

Gxs

کدام کیف پول‌ها از ارز دیجیتال (GXC) پشتیبانی می‌کنند؟

 

کدام کیف پول‌ها از ارز دیجیتال (GXC) پشتیبانی می‌کنند؟

شما برای ذخیره ارز دیجیتال (GXC) نیاز به یک کیف پول دیجیتال شخصی دارید. این کیف پول درست مانند کیف پول جیبی شما است. فقط با این تفاوت که شما داخل کیف پول جیبی خود ارز فیات مثل اسکناس و سکه ذخیره می‌کنید ولی در کیف پول دیجیتالی‌تان ارزهای دیجیتال را ذخیره می‌کنید. شما بعد از اینکه ارزی را از یک صرافی خریداری می‌کنید یا باید دارایی‌های دیجیتالی‌تان را (در صورت امکان) در حساب کاربری خود در صرافی‌های متمرکز ذخیره کنید، یا اینکه دارایی‌هایتان را به آدرس کیف پول دیجیتالی شخصی‌تان ذخیره کنید.  

این کیف پول‌ها انواع مختلفی دارند. دو گروه اصلی آن کیف پول‌های نرم افزاری و سخت افزاری هستند. کیف پول‌های نرم افزاری بر روی گوشی موبایل یا کامپیوتر شخصی شما نصب می‌شوند و شما می‌توانید به صورت رایگان (عمدتاً) از این کیف پول‌ها استفاده کنید. این کیف پول‌ها که به صورت آنلاین قابل دسترسی‌اند، به کیف پول‌های گرم هم مشهور هستند. از کیف پول‌های نرم افزاری که از ارز دیجیتال (GXC) پشتیبانی می‌کنند می‌توانیم به تراست والت (trust wallet)، کی کش والت (Kcash wallet)، متا مسک (meta mask) و کوینومی (coinomi) اشاره کنیم.

علاوه بر کیف پول‌های نرم افزاری شما می‌توانید از کیف پول‌های سخت افزاری برای ذخیره ارز دیجیتال (GXC) استفاده کنید. کیف پول‌های سخت افزاری که به کیف پول‌های سرد مشهورند، به صورت آفلاین هم قابل دسترسی هستند. این کیف پول‌ها هیچ محدودیتی ندارند و می‌توان تمام ارزهای دیجیتال را بر روی آن ذخیره کرد. از کیف پول‌های سخت افزاری می‌توان به کیف پول لجر (Ledger)، ترزور (trezor) و کیپ کی (keep key) اشاره کرد.

 

با تمام این اوصاف آیا می‌توان آیندهٔ درخشانی را برای این ارز دیجیتال پیش بینی کرد؟

ارز دیجیتال (GXC) هم اکنون با قیمتی حدود 1.21 دلار در بازار ارزهای دیجیتال خرید و فروش می‌شود. با توجه به پیش‌بینی‌هایی که سایت معروف (Digitalcoinprice.com) در مورد قیمت ارز دیجیتال (GXC) داشته است، این ارز دیجیتال تا پایان سال آینده می‌تواند به 2 دلار برسد و تا پنج سال آینده، یعنی تا سال 2027 می‌تواند به 4.85 دلار برسد.

باید در نظر داشت که این پیش‌بینی‌ها با استفاده از ابزارهای ربات مانند انجام می‌گیرد و عواملی مانند هیجانات بازار و اتفاقات غیر مترقبه را در بر نمی‌گیرد. اما در کل با توجه به اینکه ارز دیجیتال (GXC) یک شت کوین نیست و دارای یک پروژهٔ قوی و هدفمند است می‌توان پیش بینی کرد که اگر این ارز شامل حال مقبولیت عمومی شود، آیندهٔ روشنی را به خودش ببیند.

 

 

GXC

پیش بینی آیندهٔ ارز دیجیتال (GXC)

و نکتهٔ نهایی

ما در این مقاله اطلاعات مختلفی از جمله ماهیت شبکه (GXchain) و ارز دیجیتال اختصاصی آن (GXC)، کیف پول‌هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند و روش خرید توکن‌های آن را به طور کامل بررسی کردیم و در اختیار شما قرار دادیم که امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید واقع شده باشند و از خواندن آن لذت برده باشید.

فراموش نکنید که قیمت هیچ ارز دیجیتالی در آینده را نمی‌توان به همین راحتی پیش بینی کرد. در اصل علاوه بر “راحت” نبودن این پروسه، تقریباً غیر ممکن هم هست. شرایط و عوامل مختلفی بر روی قیمت یک ارز دیجیتال تأثیر می‌گذارند که خیلی از آنها قابل پیش بینی نیستند زیرا اتفاقات غیرمترقبه‌ای هستند که کسی از آنها خبر ندارد و می‌توانند در کوتاه مدت و بلند مدت قیمت یک ارز دیجیتال را بالا ببرند یا پایین بیاورند.

عواملی مثل اتفاقات اقتصادی در کشورهای مهم، توییت‌ها و استاتوس های افراد تأثیر گذار، اتفاقات ناگواری مثل شیوع کووید 19 و … . شاید بتوان با استفاده از بررسی سیر قیمت یک ارز دیجیتال در گذشته و با استفاده از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال، تا حدی آیندهٔ کوتاه مدتی را برای قیمت آن تعیین کرد. اما در مورد این آینده هیچ قطعیتی و ضمانتی وجود ندارد. امیدواریم که شما هم همانند یک تریدر حرفه‌ای با علم و آگاهی وارد این بازار سودآور اما جنجالی بشوید.

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.