فیو پروتکل (FIO Protocol)؛ راهی ساده برای انجام مبادلات ارز‌های دیجیتال

با فراگیر شدن روز افزون رمز‌ارزها، یکی از چالش‌ها، همراه کردن مردم و آشنا کردن آن‌ها با این فضای پیچیده است. گاهی به‌خاطر سپردن آدرس‌ها و اسامی مهمی که افراد با آن‌ها سروکار دارند، بسیار دشوار است. یکی از این اسامی، آدرس عمومی در بلاک چین public address است که از شماره‌ها و حروف تشکیل می‌شود و به‌خاطر سپردن آن مشکلاتی به همراه دارد. کاری که FIO انجام می‌دهد آسان کردن این مراحل برای کاربران است. در ادامه این مقاله نحوه عملکرد FIO را برای شما شرح خواهیم داد. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

 FIO Protocol

(FIO)دسترسی آسان و ایمن در مبادلات ارز دیجیتال را فراهم می‌کند.

 

فیو پروتکل و مشکلات ارسال رمز ارز در بلاک چین

آدرس بلاک چین مانند یک حساب بانکی است. بدون این آدرس افراد نمی‌توانند ارز دیجیتال یا دیگر دارایی‌های دیجیتال را ارسال یا دریافت کنند. به‌خاطر سپردن این آدرس‌ها آسان نیست و استفاده از آن‌ها باعث ترس کاربران از انجام تراکنش می‌شود. یکی از این مشکلات ارسال رمز ارز به بلاک چین اشتباه است که منجر به از دست رفتن وجوه می‌شود و غیر قابل بازگشت خواهد بود.( فیو FIO در اصل یک لایه ابزار متمرکز بر نقاط پایانی End Points) رمزنگاری مانند کیف پول و مبادلات رمز ارز را اختراع کرد. این کار خطای انسانی را هنگام ارسال وجوه از بین می‌برد. آدرس‌های (FIO) یک شناسه برای آدرس‌های عمومی بلاک چین هستند.

 فیو پروتکل (FIO Protocol) می‌خواهد مشکلات مربوط به نقل و انتقالات ارز دیجیتال در بلاک چین را رفع کند. امروزه یکی از بزرگترین و اساسی‌ترین مشکلاتی که در کار با ارزهای دیجیتال وجود دارد، نبود یک آدرس مختصر و قابل فهم برای انسان‌هاست. (FIO) برای حل این مشکل، یک آدرس بلاک چین غیرمتمرکز به وجود آورده است، تا انسان‌ها بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. جامعه‌ای که این پروتکل را ایجاد کرده است، آن را شبیه  یک پروتکل اینترنتی می‌داند که همه ما به طور روزانه از آن استفاده می‌کنیم. 

این روزها جستجو در اینترنت به آسانی به‌خاطر آوردن آدرس یک سایت است؛ اما همیشه این‌گونه نبود‌.( پروتکل HTTP  بود که باعث تحقق آن شد‌. بدون وجود HTTP) شبکه جهانی اینترنت، به شکل کنونی که ما می‌شناسیم ممکن نبود. رمز‌ارزهای کنونی از مشکل یکسانی که شبکه اینترنت در گذشته داشت، رنج می‌برد. فیو (FIO با استفاده از بلاک چین کاری را انجام می‌دهد که HTTP) برای شبکه جهانی اینترنت انجام داد، تا استفاده از رمز ارز‌ها را بسیار آسان کند و افراد بیشتری بتوانند به آسانی از آن بهره ببرند.

 

فیو پروتکل (FIO Protocol ) چگونه کار می‌کند و نقش توکن فیو پروتکل چیست؟

توکن (FIO) برای استفاده از (FIO protocol) و همینطور پرداخت زنجیره (FIO) ضروری است. ارز FIO  به عنوان پشتوانه اقتصادی این بلاک چین عمل می‌کند.شما می‌توانید توکن (FIO) را به صورت غیرمستقیم دریافت کنید زیرا یکی از ویژگی‌های این زنجیره، پذیرش پرداخت‌های غیرمستقیم است. این ارز دیجیتال واسطه ای است که ارزهای دیجیتال محبوب‌تر را برای پرداخت هزینه‌ها می‌پذیرد.

 

تاریخچه فیو پروتکل

FIO یک پروژه منبع باز (open sourse) است؛ که بیش از 20 گسترش دهنده بلاک چین در آپریل ۲۰۲۰ آن را تاسیس کردند. FIO در اواخر ۲۰۱۹ آغاز شد و بسیاری از سرمایه گزاران بزرگ مانند Binance lab از آن حمایت کردند. بنیاد فیو یک شرکت غیردولتی است که مسئولیت گسترش و بهبود (FIO protocol) را دارد. بلاک‌چینFIO  تراکنش های ایمن و آسان را برای کل اکوسیستم بلاک‌چین امکان پذیر می‌کند.

هدف (FIO Chain) تبدیل شدن به یک لایه کاربردی برای این بلاک چین است؛ تا پردازنده های پرداخت، مبادلات، کیف پول و هر برنامه دیگری که دارایی های دیجیتالی را پردازش می‌کند، به آن متصل شود.

 

ویژگی‌های اصلی (FIO Protocol)

اسم کیف پول قابل فهم: این پروتکل یک اسم آسان و خوانا برای کیف پول پیشنهاد می‌کند که جایگزین زنجیره طولانی کاراکترها می‌شود. که به عنوان آدرس (FIO) یا (FIO address) شناخته است. درخواست پرداخت: این ویژگی نه فقط برای درخواست دریافت، بلکه برای درخواست پرداخت نیز استفاده می‌شود. انتقال اطلاعات تراکنش: این پروتکل توانایی پیوست اطلاعات مانند صورت‌حساب و یادداشت را به ارز پرداختی دارد.            

هدف نهایی این پروژه، تجربه‌ای فوق‌العاده برای کاربر در هنگام انجام تراکنش‌ها در اکوسیستم بلاک چین است به‌طوری‌که ریسک‌های آن، از جمله ارسال پول به آدرس اشتباه، کاهش یابد.

 

 

FIO Protocol

درخواست پرداخت و دریافت در (FIO) صورت می‌گیرد.

 

مزیت‌های (FIO)

استفاده آسان و نام کاربری مناسب: دارندگان کریپتو می‌توانند از آدرس‌های خوانا و قابل فهم استفاده کنند. برای نمونه یکی از فرم‌های این آدرس‌ها می‌تواند به صورت Mana @trustwallet باشد.

بلاک چین مفید و متمرکز: بلاک چین FIO نیازی به یک شخص سوم برای انجام معادلات ندارد و کاملا غیر متمرکز است.      

حریم خصوصی: همه اطلاعات خصوصی کاربران به طور کامل در این بلاک‌چین رمزگذاری شده و برای افراد دیگر غیر قابل دسترس است.   

عملکرد مشارکتی: (FIO Protocol) فیو پروتکل می تواند با هر رمزنگار و هر بلاک چین دیگری فعالیت کند. 

امنیت بالا: در فیو پروتکل برای انجام معاملات، هر کاربر یک رمز ویژه و مخصوص به خود را دارد که فقط در اختیار او قرار می‌گیرد.

 

 

FIO Protocol

FIO آدرس ساده تر برای استفاده از رمز ارزها را فراهم می‌کند.

 

 

FIO Protocol و انتخاب تولید کنندگان بلاک  (block provider)

کاربرانی که توکن FIO را دارند، می‌توانند برای انتخاب تولید کنندگان بلاک رای بدهند و هرکس می‌تواند برای این کار کاندید شود. رای گیری بعد از هر 126 بلاک صورت می‌گیرد و در مجموع 42 تولید کننده بلاک انتخاب می‌‌شوند؛ که 21 عدد از آنها فعال و 21 عدد از آنها در حالت آماده به کار قرار دارند. 21 تولید کننده فعال، 40 درصد از هزینه‌های جمع‌آوری شده را، بابت کمک به تایید تراکنش‌ها دریافت می‌کنند که به طور مساوی بین آن‌ها تقسیم می‌شود. و در نهایت بقیه هزینه ها را با توجه به تعداد آرای دریافتی بین 42 تولید کننده تقسیم می‌کنند .

 

راهی ساده برای انجام مبادلات ارز دیجیتال( FIO Protocol ) فیوپروتکل

رای‌گیری تولید کنندگان بلاک در.FIO PROTOCOL انجام می‌شود

 

دریافت آدرس FIO و هزینهٔ ثبت نام

کاربران می‌توانند آدرس FIO را در کیف پول یا صرافی دارای ارز دیجیتال FIO ثبت نام کنند.(FIO)  به کاربران جدید اجازه می‌دهد تا برای سال اول از امکانات به صورت رایگان استفاده کنند، اما در کل  آدرس‌های FIO هزینه سالانه دارند‌‌. می‌توان هزینه سالانه را با توکن (FIO Protocol) پرداخت کرد.

به طور کلی فناوری بلاک چین فقط به کاربران اجازه می‌دهد تا وجوه خود را ارسال کنند. اما پروتکل FIO دارای یک عملکرد داخلی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا در خواست‌های رمز‌گذاری شده خود، شامل مقدار و نوع رمز‌ارز را مشخص کنند. کیف پول با زنجیره FIO ارتباط دارد و در صورت وجود درخواست، FIO آن را در داخل کیف پول پرداخت کننده رمزگشایی می‌کند. ضمنا پرداخت کننده این امکان را دارد که درخواست‌ها را تأیید یا رد کند. 

 

در پایان

بی تردید هر فردی که در زمینه‌ی ارز‌های دیجیتال فعالیت می‌کند یا قصد ورود به این عرصه را دارد، به دنبال راهی ساده‌تر برای افزایش بازدهی، کاهش خطا و افزایش سرعت و دقت عملکرد خود در این زمینه است. به همین دلیل،FIO می‌تواند راه حلی مناسب و ثمربخشی در رسیدن به اهداف فوق باشد. امیدواریم که این مقاله، راهگشای شما در استفادهٔ هر چه بهتر از دنیای ارزهای دیجیتال شود.

 

چطور می‌توانیم ارز دیجیتال FIO را خریداری کنیم؟

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال FIO را دارید، میتوانید به راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر شوید و پس از ثبت نام، ارز FIO را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز FIO را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم میتوانید ارز دیجیتال FIO خود را بفروشید.

 

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.