اترنیتی چین (ERN)؛ پلی میان دنیای کریپتو و اهداف خیرخواهانه

توکن‌های (NFT) در سال 2021 محبوبیت بسیار زیادی پیدا کردند. فروش اثرهای مختلفی از هنرمندان مطرح به قیمت‌های عجیب و غریب به صورت NFT، باعث شد تا توجه زیادی به سمت این توکن‌های غیر قابل تعویض سرازیر شود. به‌مرورزمان پلتفرم‌های زیاد و متنوعی در زمینه ساخت و توزیع توکن‌های NFT ساخته شدند و به سرعت هم مورد استفاده قرار گرفتند. این پروژه‌ها با توجه به کاربردشان دچار اقبال می‌شدند یا نمی‌شدند. 

ما در این مقاله قصد داریم به یکی از این پروژه‌ها بپردازیم که با نام اترنیتی چین شناخته می‌شود. این پروژه و ارز دیجیتال اختصاصی‌اش (ERN) یکی از پروژه‌هایی است که در زمینه ی فروش توکن‌های NFT متمرکز است. اما یک تفاوت اساسی با باقی پروژه‌ها دارد که در ادامه متن، به‌تفصیل به آن می‌پردازیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. 

در مورد شبکه اترنیتی چین چه میدانید؟

اترنیتی چین (Ethernity chain) یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که به ساخت و فروش توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) آثار هنرمندان می‌پردازد. اما این پلتفرم با پلتفرم‌های مشابه یک فرق اساسی دارد و آن هم این است که اترنیتی چین با هدف تأمین مالی مؤسسه‌های خیریه ایجاد شده است.

در اصل همیشه بخش قابل توجهی از سود این پروژه به مؤسسات خیریه مختلف سراسر جهان ارسال می‌شود. اگر بخواهیم صادق باشیم یکی از دلایل اصلی توجه مردم به این شبکه، همین تبلیغات مربوط به خیرخواهانه بودن آن است. اترنیتی چین، موقعیت یک بازی دوسر برد را برای کاربرانش فراهم کرده است؛ یعنی هم هنرمندان آثارشان در این پلتفرم دیده می‌شود، هم با فروش آثار آن‌ها قشر ناتوان می‌توانند بهره‌ای ببرند. 

این شبکه با استفاده از اعتبار سنج‌های شبکه بلاک چین به کاربران این تضمین را می‌دهد که توکن‌هایی که خریداری می‌کنند، اصل هستند. پس یکی از مزیت‌های این پروژه، تقلبی نبودن توکن‌های NFT آن است. علاوه بر توکن‌های هنرمندان کم تر شناخته شده، اترنیتی چین یک مجموعه از NFT های کمیاب و با ارزش را هم جمع آوری کرده است که به شدت مورد توجه کلکسیونرها قرار گرفته است. این توکن‌ها هم در زمینه ی ورزشی هستند، هم در زمینهٔ هنر و سرگرمی.

این پروژه توسط نیک رز نترتساس (Nick rose netertsas) خلق و معرفی شد. هدف او ایجاد یک پل ارتباطی بین کریپتو، انسان دوستی و هنرمندان بود. علاوه بر او، یک گروه توسعه هم این پروژه را پیش می‌برند که اکثر آنها پیش‌تر در پروژه‌های مربوط به بلاک چین و یا ارزهای دیجیتال تجربهٔ کاری داشتند. اترنیتی چین را پروژه‌هایی من جمله چین لینک و پالی گان حمایت کردند.

 

 

ERN

اترنیتی چین؛ در پی خلق دنیایی انسان دوستانه در کریپتو

ارز دیجیتال (ERN)

رمز ارز اختصاصی شبکه اترنیتی چین با نماد (ERN) در دنیای ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال در سال 2021 برای اولین بار عرضه شد. از آنجایی که پروژه اترنیتی چین بر روی بلاک چین اتریوم استوار است، ارز دیجیتال (ERN) هم بر اساس استاندارد (ERC-20) ساخته شده است. شما با استفاده از این ارز دیجیتال می‌توانید هزینه‌های مربوط به پرداخت تراکنش‌ها در شبکه اترنیتی چین را بپردازید. علاوه بر این موضوع، کاربرد دیگر این توکن استفاده از آن به عنوان یک توکن حاکمیتی است.

بدین صورت که شما با داشتن توکن (ERN) می‌توانید در تصمیم‌گیری‌های مربوط به اترنیتی چین شرکت کنید و هر توکن ERN در حکم یک حق رأی برای شما عمل خواهد کرد و آخرین کاربرد این ارز دیجیتال، استفاده از آن به عنوان یک روش سرمایه گذاری است. شما می‌توانید این ارز دیجیتال را به مدت مشخصی در شبکه اترنیتی چین سپرده گذاری کنید و پس از مدتی پاداش دریافت کنید. پاداش‌های استیکینگ شما هم در قالب توکن‌های (ERN) پرداخت می‌شوند. بنابراین استیکینگ هم یکی دیگر از کاربرد های این ارز دیجیتال به شمار میرود.

در کل 30 میلیون واحد توکن (ERN) وجود دارد که تا الان حدود 12 میلیون واحد آن در دسترس قرار گرفته است. این ارز دیجیتال هم اکنون رتبه 396 را در مارکت کپ دارد. 

آیا ارز دیجیتال (ERN) آیندهٔ روشنی دارد؟

ارز دیجیتال (ERN) هم اکنون که ما در حال نگارش این مقاله هستیم، با قیمت 9.49 در بازار ارزهای دیجیتال خرید و فروش می‌شود. با توجه به پیش‌بینی‌های سایت (Digitalcoinprice.com) این ارز دیجیتال تا پایان سال 2022 به  17 دلار می‌رسد و تا پنج سال آینده به احتمال زیاد 37 دلار را رد می‌کند. اگر دوست دارید در مورد قیمت‌های پیش‌بینی‌شدهٔ این ارز دیجیتال در سال‌های آتی با خبر شوید، می‌توانید اسم توکن (ERN) را قسمت سرچ این سایت وارد کنید و در قسمت فورکست (Forecast) این اطلاعات را مشاهده کنید.

توجه کنید که تمام این اعداد و ارقام احتمالی هستند و نمی‌توان هیچ قول صددرصدی در این مورد داد. این قضیه به مهارت افراد یا سابقهٔ فعالیت آنها ارتباطی ندارد و ادعای پیش‌بینی‌کردن قطعی قیمت یک ارز دیجیتال در آینده کاری غیر ممکن است. اما می‌توان تا حدی با توجه به پروژهٔ پشت یک ارز دیجیتال حدس زد که آیا این ارز دیجیتال پشتوانهٔ حمایتی برای موفق شدن دارد یا اینکه هیچ هدف و خاستگاهی ندارد. به‌عنوان‌مثال ارز دیجیتال (ERN) یک ارز دیجیتال است که در سایهٔ پروژه اترنیتی چین قرار گرفته است. بنابراین آینده ی درخشان آن، چندان هم دور از انتظار نیست.

 

ERN

همکاری پلتفرم اترنیتی چین و پلی گان

 

چطور می‌توانیم ارز دیجیتال (ERN) را تهیه کنیم؟

توکن (ERN) هم اکنون در چندین صرافی مطمئن و معتبر خارجی و داخلی لیست شده است. اگر قصد خرید این ارز دیجیتال را از طریق صرافی‌های خارجی دارید می‌توانید به صرافی‌های (HOTBIT)، (Huobi)، (UNISWAP)، (LBANK) و چندین صرافی قابل اطمینان دیگر مراجعه کنید. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که صرافی‌های متمرکز خارجی ممکن است به علت وجود تحریم‌ها بعد از مدتی حساب کاربران ایرانی را مسدود کنند و آی پی IP ایران را نپذیرند.

اگر در ایران زندگی می‌کنید و قصد استفاده از این صرافی‌ها را دارید، حتماً برای رعایت جوانب احتیاط، بعد از انجام هر معامله‌ای دارایی‌های خود را به آدرس کیف پول دیجیتال شخصی‌تان انتقال دهید. اگر قصد استفاده از صرافی‌های خارجی دارید، صرافی‌های غیر متمرکز، انتخاب بهتری محسوب می‌شوند. اما اگر خارج از ایران هستید، مشکلی از این نظر برای شما به وجود نمی‌آید.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال (ERN) را از طریق صرافی‌های ایرانی دارید، می‌توانید به راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر به آدرس (abantether.com) شوید و پس از ثبت نام، ارز (ERN) را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز (ERN) را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال (ERN) خود را بفروشید.

 

 

ERN

کدام کیف پول ها از ارز دیجیتال (ERN) پشتیبانی میکنند؟

 

کدام کیف پول‌ها از ارز دیجیتال (ERN) پشتیبانی می‌کنند؟

شما برای ذخیره ارز دیجیتال (ERN) نیاز به یک کیف پول دیجیتال شخصی دارید. این کیف پول درست مانند کیف پول جیبی شما است. فقط با این تفاوت که شما داخل کیف پول جیبی خود ارز فیات مثل اسکناس و سکه ذخیره می‌کنید ولی در کیف پول دیجیتالی‌تان ارزهای دیجیتال را ذخیره می‌کنید. شما بعد از اینکه ارزی را از یک صرافی خریداری می‌کنید یا باید دارایی‌های دیجیتالی‌تان را (در صورت امکان) در حساب کاربری خود در صرافی‌های متمرکز ذخیره کنید، یا اینکه دارایی‌هایتان را به آدرس کیف پول دیجیتالی شخصی‌تان ذخیره کنید.  

این کیف پول‌ها انواع مختلفی دارند. دو گروه اصلی آن کیف پول‌های نرم افزاری و سخت افزاری هستند. کیف پول‌های نرم افزاری بر روی گوشی موبایل یا کامپیوتر شخصی شما نصب می‌شوند و شما می‌توانید به صورت رایگان (عمدتاً) از این کیف پول‌ها استفاده کنید. این کیف پول‌ها که به صورت آنلاین قابل دسترسی‌اند، به کیف پول‌های گرم هم مشهور هستند.

از آنجایی که توکن (ERN) بر روی بلاک چین اتریوم قرار گرفته است، تمام کیف پول‌های نرم افزاری که از ارز دیجیتال اتریوم پشتیبانی می‌کنند، برای ذخیره این توکن هم مناسب هستند. از کیف پول‌های نرم افزاری که از ارز دیجیتال (ERN) پشتیبانی می‌کنند می‌توانیم به تراست والت (trust wallet)، اتمیک والت (atomic wallet)، سیف پل (safe pal) و کوینومی (coinomi) اشاره کنیم.

علاوه بر کیف پول‌های نرم افزاری شما می‌توانید از کیف پول‌های سخت افزاری برای ذخیره ارز دیجیتال (ERN) استفاده کنید. کیف پول‌های سخت افزاری که به کیف پول‌های سرد مشهورند، به صورت آفلاین هم قابل دسترسی هستند. این کیف پول‌ها هیچ محدودیتی ندارند و می‌توان تمام ارزهای دیجیتال را بر روی آن ذخیره کرد. از کیف پول‌های سخت افزاری می‌توان به کیف پول لجر (Ledger)، ترزور (trezor) و کیپ کی (keep key) اشاره کرد.

 

نتیجه گیری نهایی

ما در این مقاله به طور کامل به معرفی ارز دیجیتال (ERN) و پروژه اترنیتی چین پرداختیم. اگر دوست دارید در مورد این ارز دیجیتال بیشتر بدانید پیشنهاد می‌کنیم که علاوه بر خواندن مقالات تحلیلی، به سایت این پروژه به آدرس https://ethernity.io/ نیز مراجعه کنید. مزیت اصلی این شبکه این است که تمام توکن‌های NFT این پلتفرم احراز هویت شده‌اند و از این نظر بسیار برای کاربران مورد قبول است. ضمناً این شبکه پک‌های تصادفی که مجموعه‌ای از NFT های جالب هستند را هم تهیه کرده است تا کاربران بتوانند تهیه کنند. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.