از آغازین روزهای معرفی ارزهای دیجیتال به دنیا تا کنون، به نحو مستمر به تعداد علاقه‌مندان این حوزه افزوده شده است. به دنبال این اقبال عمومی، به‌مرور پلتفرم‌های متنوعی به فناوری‌های پایه‌ای ارزهای دیجیتال، یعنی شبکه‌های بلاک‌چین روی آوردند و توکن‌های اختصاصی خود را به بازار ارزهای دیجیتال معرفی کرده و به رقابت با یکدیگر پرداخته‌اند.

رفته‌رفته چنان به تنوع و تعداد این ارزهای دیجیتال افزوده شده که حتی متخصصین این حوزه نیز، به مطالعه مستمر در این باب نیازمندند. در همین راستا، در این مقاله قصد داریم یکی از ارزهای جالب‌توجه دنیای ارزهای دیجیتال، یعنی ارز دیجیتال الروند ELROND را به شما معرفی کنیم.

 

ارز دیجیتال الروند ELROND چیست؟

ارز دیجیتال الروند ELROND یک شبکه بلاک‌چین جدید است. الروند یک شبکه بلاک‌چین جدید بر روی شبکه ELRONDK است که از الگوریتم اثبات سهام PoS استفاده میکند. اثبات سهام، مکانیسمی است که می‌تواند از هدررفت انرژی جلوگیری کند. 

بلاک‌چین الروند ELROND مانند بسیاری از رقبای خود، با هدف رفع مشکلات شبکه‌های بلاک‌چین پیشین طراحی و معرفی شده است. یکی از مسائلی که شبکه بلاک‌چین الروند در صدد برطرف‌کردن آن برآمده است، مسئله مقیاس‌پذیری در بلاک‌چین و البته کاهش هزینه تراکنش‌ها است.

 

مقیاس‌پذیری در شبکه بلاک‌چین الروند ELROND

  • سه فاکتوری که بر اساس آن مقیاس‌پذیری یک شبکه بلاک‌چین سنجیده می‌شود عبارت است از سرعت، امنیت و غیرمتمرکز بودن. تمام رقابت بر سر مقیاس‌پذیری، بر سر فراهم‌آوردن این سه فاکتور در کنار هم است و کمتر پلتفرمی تاکنون توانسته است به آن دست یابد، هرچند تلاش‌های بسیاری انجام شده است. حال بیایید جداگانه به هر یک از این سه فاکتورها بپردازیم؛

 

  • سرعت: انجام تراکنش‌ها در یک شبکه بلاک‌چین، باید سریع باشد. برای مثال بیت‌کوین در هر ثانیه می‌تواند از 7 تراکنش پشتیبانی کند. تعداد تراکنش‌های قابل انجام در بلاک‌چین اتریوم، 20 تا در ثانیه است. دررابطه‌با ارز دیجیتال الروند ELROND، شبیه‌سازی‌های اولیه و نتیجه تست نت TESTNET نشان از سرعت بسیار بالای انجام تراکنش‌ها در این شبکه دارد. سرعت شبکه بلاک‌چین الروند از متوسط سرعت شبکه ویزا بالاتر است و در مقایسه با دیگر شبکه‌های بلاک‌چین، 1000 برابر سریع‌تر است. این به آن دلیل است که پلتفرم الروند از الگوریتم اثبات سهام PoS در فرایند اجماع استفاده میکند که در مقایسه با الگوریتم اثبات کار PoW بسیار سریع‌تر است.

 

  • امنیت: وقتی در بررسی یک شبکه بلاک‌چین میگوییم که آن شبکه باید امن باشد، منظور نبود Bug در کدهای آن نیست زیرا این مشکل به نحو اجتناب‌ناپذیری همیشه وجود دارد و هیچ شبکه‌ای از آن مستثنا نیست. بلکه منظور از امنیت شبکه این است که آن شبکه بلاک‌چین در مقابل خطراتی مانند حمله 51 درصد، حملات سیبیل Sybil یا حملات محروم‌سازی از سرویس DDoS مقاوم باشد. شبکه بلاک‌چین الروند ELROND تمرکز بالایی بر امنیت خود دارد و در مواجهه با مشکلات امنیتی مانند Sybil مقاوم است. این حمله عبارت است از موقعیتی که در آن یک عامل چندین هویت را جعل کرده و از آنها استفاده کند.

 

  • غیرمتمرکز بودن: این فاکتور بیانگر این است که در یک شبکه بلاک‌چین، مدیریت به دست هیچ عامل منفرد یا گروه متمرکزی نیست. به‌این‌ترتیب علاوه بر اعمال مدیریت، امکان سانسور یا سرقت توسط شخص منفرد یا گروه‌های متمرکز نفی می‌شود. در چنین شبکه‌ای هرکسی می‌تواند عضویت داشته باشد و بنا بر الگوریتم اجماع آن، در فرایند مدیریت شبکه مشارکت کند. بدون اینکه مانند بازارهای سنتی، نیازمند اعتماد طرفین یا نظارت نهادی مرکزی بر معاملات باشیم. شبکه بلاک‌چین الروند ELROND نیز از ویژگی غیرمتمرکز بودن بهره‌مند است.

 

الروند

همه چیز در مورد شبکه فوق العاده الروند

 

توکن‌های ارز دیجیتال الروند ELROND  کدام‌اند؟

ارز دیجیتال الروند ELROND نخستین‌بار در جولای 2019 توسط صرافی بایننس Binance به بازار عرضه شدند. توکن‌های ارز دیجیتال الروند در ابتدا با علامت تجاری ERD شناخته شد. ERD در حقیقت یک توکن ERC-20 در بستر بلاک‌چین اتریوم بود. اما پس از زمانی که شبکه بلاک‌چین الروند ELROND راه‌اندازی شد، فرایند انتقال توکن‌های ERD به شبکه اصلی این ارز دیجیتال آغاز شد و تمام توکن‌های ERD به‌مرور به توکن‌های EGLD که توکن اختصاصی شبکه بلاک‌چین الروند است تبدیل می‌شوند.

چه تفاوتی بین ERD و EGLD وجود دارد؟

از لحاظ اعتبار هیچ تفاوتی بین توکن‌های ERD و EGLD وجود ندارد. تنها تفاوت این دو توکن، در شبکه بلاک‌چین و نام آنها است. هر 1000 توکن ERD برابر با 1 توکن EGLD است و با همین نسبت شما می‌توانید توکن‌های ERD خود را به EGLD تبدیل کنید. توکن EGLD در شبکه الروند کاربردهای فراوانی دارد که از بین آنها میتوانیم به پرداخت کارمزد تراکنش‌ها و همچنین پرداخت هزینه دیگر برنامه های غیر متمرکزی که در بستر شبکه بلک چین الروند ELROND فعالیت می کنند اشاره کنیم. اما مهمترین کاربرد توکن‌های ارز دیجیتال الروند EGLD کاربرد آن در مشارکت در امور حاکمیتی شبکه است، مانند شرکت در رای گیری ها و دیگر امور مشارکتی مربوط به شبکه الروند ELROND.

 

 

الروند

توکن های شبکه الروند

 

همکاری الروند با سامسونگ؛ نوید آینده‌ای روشن برای الروند

یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند آینده یک ارز دیجیتال را دستخوش تغییر کنید، همکاری‌هایی است که با دیگر شرکت‌ها یا پلتفرم‌ها انجام می‌دهد. الروند از همان ابتدای معرفی، برای همکاری سراغ شرکت سامسونگ رفت و این دو از همان سال 2019 ساخت بازی و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را با همکاری یکدیگر آغاز کردند که در ادامه آن، تصمیم بر آن شد که توکن‌های ارز دیجیتال الروند به کیف پول بلاک‌چینی سامسونگ اضافه شود. این همکاری و دیگر همکاری‌های الروند ELROND با دیگر فعالان مطرح حوزه بلاک‌چین مانند APRA و Ankr و همینطور StakeDAO می‌تواند بر آینده این ارز دیجیتال تأثیر بسزایی بگذارد.

 

کیف پول‌های ارز دیجیتال الروند ELROND

برای نگهداری از دارایی دیجیتال خود، شما نیازمند انتخاب یک کیف پول هستید که علاوه بر پشتیبانی از توکن ارز دیجیتال شما، میزان قابل قبولی از امنیت را برای حراست از دارایی شما فراهم کند. کیف پول‌های ارز دیجیتال به‌طورکلی متشکل از سه دسته کیف پول‌های آنلاین، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری هستند.

کیف پول رسمی الروند یک کیف پول آنلاین به نام Elrond web wallet است. هم چنین maiar wallet نیز، کیف پول رسمی الروند است. دو کیف پول trust wallet و frontier mobile wallet از کیف پولهای نرم افزاری توکنهای EGLD هستند. کیف پولهای سخت افزاری Ledger و Trezor نیز از این ارز دیجیتال پشتیبانی میکنند.

البته کیف پولهای سخت افزاری در نسبت با کیف پولهای نرم افزاری از امنیت بالاتری برخوردار هستند و بهتر می توانند از حریم شخصی شما محافظت کنند.

 

الروند

کدام کیف پول ها از ارز دیجیتال الروند پشتیبانی میکنند؟

 

 

خرید و فروش ارز دیجیتال الروند ELROND

ارز دیجیتال الروند در بسیاری از صرافی­ های معتبر بین المللی عرضه شده و روزانه به خریدوفروش گذاشته می‌شود. از بین صرافی‌های معتبر بین‌المللی ارائه‌دهنده این ارز دیجیتال می‌توانیم به Binance،  Bilaxy، BitMax، CoinDCX و Binance  DEX اشاره کنیم. 

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال EGLD را دارید، می‌توانید به‌راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر به آدرس abantether.com شوید و پس از ثبت‌نام، ارز EGLD را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز EGLD را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال EGLD خود را بفروشید.

 

جمع‌بندی

ارز دیجیتال الروند  ELROND که اولین‌بار در جولای 2019 با توکن‌های ERD و بر بستر بلاک‌چین اتریوم معرفی شده بود، به‌مرور با طراحی شبکه بلاک‌چین اختصاصی خود منتقل شد. توکن‌های شبکه اختصاصی الروند با علامت تجاری EGLD شناخته می‌شوند و از لحاظ اعتبار با توکن‌های ERD برابراند. هر 1000 توکن ERD برابر با  1 توکن EGLD است و دارندگان ERD می توانند توکن‌های خود را با انتقال به شبکه اصلی به EGLD تبدیل کنند و بدین‌وسیله، در مدیریت بر شبکه بلاک‌چین الروند ELROND مشارکت کنند و هزینه تراکنش‌های خود را بپردازند.

این شبکه بلاک‌چین تلاش کرده است سرعت بالای تراکنش‌ها بر ثانیه، امنیت بالای شبکه و غیرمتمرکز بودن را در کنار هم برای کاربران فراهم کند و از ابتدای فعالیتش، با همکاری با غول‌هایی مانند شرکت سامسونگ، نوید آینده‌ای درخشان برای خود را داده است. شما نیز اگر علاقه‌مند به خرید و فروش ارز دیجیتال الروند هستید، آبان تتر در تمام مراحل، در کنارتان خواهد بود.

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.