تکنولوژی بلاک‌چین یک فناوری نسبتاً جدید است و هنوز به‌طور کامل در سراسر دنیا فراگیر نشده است و هنوز دانش و آگاهی کافی نسبت به آن وجود ندارد. بااین‌وجود این تکنولوژی پیوسته در حال پیشرفت و گسترش است و در این مسیر کم و کاستی‌های فراوانی در آن پیدا شده است. مسائلی مانند تمرکز‌زدایی، امنیت اطلاعات و حریم خصوصی کاربران، ارتباط بین زنجیره‌های مختلف از جمله مواردی بود که کاربران با آن‌ها روبه‌رو شدند. از طرفی نیازمندی به ابزار و امکانات متفاوت برای استفاده از این فناوری باعث شد تا گروه‌ها و پروژه‌های مختلفی برای حل این مشکلات دست‌به‌کار شوند و هر کدام پلتفرمی را برای بهبود وضعیت این فناوری به وجود آورند. یکی از این پروژه‌ها پلتفرم درپ  DREP است که با هدف ایجاد یک اکوسیستم درون زنجیره‌ای تأسیس شد. در ادامه این مقاله قصد داریم درباره پروژه DREP و فعالیت‌های آن درزمینهٔ فناوری بلاکچین‌ها بپردازیم.

 

ارز دیجیتال درپ و اکوسیستم بین زنجیره ای.

ارز دیجیتال درپ و اکوسیستم بین زنجیره ای.

 

 ارز دیجیتال درپ (DREP) چیست؟

ارز دیجیتال درپ (DREP) با هدف ساخت اتصال‌دهنده‌ها (connector) و (Toolkit) تولکیت‌های مبتنی بر فناوری بلاک‌چین به وجود آمد تا انعطاف‌پذیری و آسانی را برای کاربران فراهم آورد. این بلاک‌چین قصد دارد تا با کمک امکانات خود یک اکوسیستم درون زنجیره‌ای داده‌های باز را برای گروه‌های کاربری مجزا ایجاد کند.

درپ (DREP) امکانات متعددی را به کاربران ارائه می‌دهد. درپ (DREP) چین DREP Chain، احراز هویت غیرمتمرکز درپ DREP ID، کیت توسعه نرم‌افزار درپ  و درپ  کلاینت از جمله امکاناتی هستند که پروژه درپ (DREP) در اختیار کاربران قرار می‌دهد. درپ  چین با قرارداد‌های هوشمند ماشین مجازی اتریوم و وب اسمبل سازگار است و یک ساختار دو لایه دارد که از یک زنجیره ریشه و زیر‌زنجیره‌های قابل تنظیم تشکیل شده است.

 درپ (DREP) همچنین خط لوله هوشمند Smart Pipeline را برای اینکه توانایی پردازش داده‌ها بهبود یابد در دستور کار قرار داده است. این خط لوله هوشمند برای انتقال داده‌ها و ارسال و دریافت داده‌ها بین ماشین مجازی بلاک‌چین و برنامه‌های خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ویژگی راندمان و مقیاس‌پذیری بالا را برای کاربران محیا می‌کند.

درپ (DREP) یک سیستم احراز هویت غیرمتمرکز را به‌صورت یک سیستم دو لایه متشکل از یک شناسه اصلی و چندین زیر شناسه، طراحی کرده است تا بتواند با کمک آن از حریم خصوصی کاربران محافظت کند. ویژگی درپ  کلاینت امکان مدیریت همه داده‌ها و دارایی‌های خود را در پلتفرم‌های متمرکز و غیرمتمرکز به‌صورت یکجا فراهم کرده است.

درپ (DREP) تلاش می‌کند تا عملکرد ضعیف زنجیره عمومی را بهبود بخشد. همچنین قصد دارد تا با ایجاد اکوسیستم‌های زنجیره‌ای عمومی مجزا و پایگاه‌های کاربری کوچک شرایط بهتری را برای کاربران خود فراهم آورد. درپ (DREP) می‌خواهد تا مشکلاتی مانند عدم تطابق میان فناوری بلاک‌چین‌ها و نیاز‌های سازمانی را از بین ببرد.

 

ارز دیجیتال درپ و ساخت اتصال دهنده و تولکیت ها.

ارز دیجیتال درپ و ساخت اتصال دهنده و تولکیت ها.

توکن درپ (DREP)

توکن درپ (DREP) رمز ارزی مبتنی بر بلاکچین است که برای کاربردهای مختلفی در شبکه استفاده می‌شود برای مثال یکی از کاربرد‌های آن برای پرداخت کارمزد استفاده از شبکه است.

از این توکن در پرداخت معاملات بین‌ زنجیره‌های فرعی نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز نیز استفاده می‌شود. این ارز برای دریافت و پرداخت وام در درپ  کلاینت و همچنین برای پرداخت درون بازی‌‌هایی که در آینده در شبکه درپ (DREP) تولید می‌شوند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

ارز دیجیتال درپ و سرمایه گذاری
Modern flat design isometric illustration of Secure Payment. Can be used for website and mobile website or Landing page. Easy to edit and customize. Vector illustration

 

 

آیا ارز دیجیتال DREP گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است؟

ارز دیجیتال درپ (DREP) در لحظه نگارش این مقاله با قیمت ۱.۳۱ دلار در حال معامله است. این ارز دیجیتال هم‌اکنون در جایگاه ۵۹۷ در مقایسه با سایر ارز‌های دیجیتال قرار دارد. پیش‌بینی می‌شود تا یک سال آینده قیمت آن به محدوده ۲.۳ دلار برسد و با ادامه این روند صعودی قیمت ۳.۶۱ را تا پنج سال آینده به دست آورد. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که تا سال ۲۰۲۹ قیمت این ارز دیجیتال تا ۵.۴۵ دلار رشد داشته باشد. البته این پیش‌بینی‌ها قطعیت ندارند و نمی‌توانند معیار اصلی سرمایه‌گذاری قرار گیرند.

لذا بهتر است افرادی که قصد سرمایه‌گذاری دارند، تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام دهند و اطلاعات خود را کامل‌تر کنند و با دید بهتر و دقیق‌تر دست به سرمایه‌گذاری بزنند. سعی کنید حتما تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال را فراموش نکنید و از آنها برای آگاهی از وضعیت روز بازار این ارز دیجیتال استفاده کنید. شما با این کار میتوانید دید جامع تر و کامل تری از سرمایه گذاری ها و تصمیم هایتان داشته باشید و از تصمیم های هیجانی جلوگیری کنید.

 

از کجا می‌توانیم ارز دیجیتال DREP را تهیه کنیم؟

برای خرید ارز دیجیتال باید از صرافی استفاده کنید. صرافی‌های معتبر خارجی مانند بایننس،gate، hotbit این ارز دیجیتال را فهرست کرده‌اند. البته اگر داخل کشور هستید بهتر است از صرافی‌های معتبر داخلی استفاده کنید. چراکه وجود تحریم‌ها، مسدود شدن حساب‌ها و قطع دسترسی شما را به همراه دارد. . توجه داشته باشید که صرافی‌های خارجی متمرکز، اخیراً رو به مسدود کردن حساب‌های کاربران ایرانی آورده‌اند. اگر برای انجام معاملات تان از این صرافی‌ها استفاده می‌کنید، حتماً خطر بسته شدن حسابتان را در نظر بگیرید و حتماً دارایی‌هایتان را بعد از انجام معاملاتتان، به کیف پول دیجیتال شخصیتان انتقال دهید و در حساب کاربری صرافی نگهداری نکنید.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال (DREP)  را از طریق صرافی‌های ایرانی دارید، می‌توانید به راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر به آدرس (abantether.com) شوید و پس از ثبت نام، ارز (DREP) را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز (DREP) را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال (DREP) خود را بفروشید. 

 

چه کیف پول‌هایی برای نگه‌داری توکن DREP مناسب است؟

شما برای نگهداری ارزهای دیجیتال به کیف پول های دیجیتالی اختصاصی احتیاج دارید. این کیف پول‌ها در دو نوع ارائه می‌شوند. نوع اول کیف پول‌های سخت‌افزاری یا آفلاین هستند که به کیف پول‌های سرد نیز شهرت دارند. گروه دیگر کیف پول‌های نرم‌افزاری و آنلاین هستند که با نام کیف پول‌های گرم نیز شناخته می‌شوند. کیف پول‌های ledger لجر و Trezor ترزور از جمله کیف پول‌های سخت‌افزاری هستند که می‌تواند برای نگهداری از توکن‌های DREP مورد استفاده قرار گیرد.

کیف پول‌های سخت‌افزاری گزینه مناسب‌تری برای نگهداری تمام ارز‌های دیجیتال هستند. این کیف پول‌ها که در قالب یک فلش درایو ارائه می‌شوند امنیت بیشتری را برای کاربران فراهم می‌کنند و سرمایه آن‌ها را در برابر خطرات احتمالی محافظت می‌کنند. کیف پول‌های نرم‌افزاری مانند MyCrypto و MyEteherWallet و همچنین کیف پول متامسک و تراست والت از جمله کیف پول‌هایی هستند که می‌توانند برای نگهداری از ارز دیجیتال DREP مورد استفاده قرار بگیرند. کیف پول‌های نرم‌افزاری در نسخه‌های اندروید و ios ارائه می‌شوند و به‌آسانی روی گوشی همراه قابل استفاده هستند.

 

در آخر

پروژه درپ (DREP) کوشیده است تا با ایجاد اکوسیستم درون زنجیره‌‌ای و ویژگی‌های متعدد خود دسترسی آسان‌تر و منعطف‌تری را برای کاربران خود فراهم کند. سیستم احراز هویت غیرمتمرکز درپ تجربه امن و خصوصی را برای کاربران خود فراهم آورده است. همچنین استفاده از پروتکل خط لوله هوشمند در این پروژه سبب شده است تا فرایند پردازش داده‌ها و همینطور ارسال و دریافت داده‌ها با کیفیت بهتر و سرعت بیشتر صورت گیرد. با این وجود در مورد تیم این پروژه و نقشه راه آن اطلاعات زیادی در دسترس نیست و همین موضوع می‌تواند دلیلی باشد برای اینکه کاربران نتوانند به‌طور دقیق این ارز را مورد بررسی قرار دهند و برای سرمایه‌گذاری در آن تصمیم گیری کنند.

بنابراین سرمایه‌گذاری در این ارز نیازمند تحقیقات بیشتر و دقیق‌تر و اطلاعات تکمیلی ست. حال باید منتظر بود و دید که آیا این پروژه در آینده اهداف خود را تا چه حد عملی می‌کند. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و نکاتی که در مورد این ارز دیجیتال ذکر شد، برایتان مفید واقع شده باشد.

 

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.