با گسترش دنیای کریپتو، پلتفرم‌های جدیدی با کارایی‌های مختلفی به وجود آمدند. هر کدام از این پلتفرم ها به دنبال راهی بودند تا بتوانند ارتباط مردم با فناوری بلاک چین و ارز های دیجیتال را نزدیک تر و صمیمی تر کنند. بازی‌های مبتنی بر بلاک چین هم یکی از انواع این پلتفرم‌های جدید بود که بیشتر جامعه ی جوان و گیمرها را مورد هدف قرار داده بود. گیمر ها یا حتی کاربر های معمولی میتوانستند با استفاده از این بازی‌ها علاوه بر سرگرم شدن، پول به دست بیاورد.

به همین خاطر این بازی‌ها بین کاربران بسیار محبوب شدند. یکی از این بازی‌ها باینری ایکس است که دارای یک توکن اختصاصی هم به نام (BNX) میباشد. ما در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی این بازی مبتنی بر بلاک چین بپردازیم، پس اگر به مطالعه در این حوزه علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید.

 

بازی باینری ایکس

بازی(cyber dragon) سایبر دراگون که بیشتر با نام بازی باینری ایکس شناخته می‌شود یک بازی آنلاین است که بر روی شبکه بلاک چین Binance Smart Chain ساخته‌شده است. در این بازی کاربران با ساختن کاراکترها با یکدیگر مبارزه می‌کنند و دارایی‌های کمیاب را پیدا کرده و سایر تیم‌ها را غارت می‌کنند. در مرحله آخر بازی نیز باید cyber dragon یا همان اژدهایی سایبری را شکست بدهند. در نهایت در انتهای بازی، فردی که برنده می‌شود توکن‌های پرداخت‌شده توسط بازیکنان دیگر را که در جریان بازی پرداخت کرده‌اند و در صندوق گنجینه اژدها قرارگرفته است را از آن خود می‌کند.

سیستم اقتصادی این بازی بر اساس توکن BNX و GOLD طراحی‌شده است. بازیکنان می‌توانند با خرید و فروش کاراکترها و ابزار ها درآمد کسب کنند. روش دیگر برای درآمدزایی کار و استخراج روزانه است. کاراکترها با کار کردن در فضای این بازی میتوانند توکن Gold جایزه بگیرند. 

 

BNX

بازی سایبر دراگون (Cyberdragon) و کاراکتر‌های آن.

 

ویژگی‌های بازی و نحوه کسب درآمد

در این بازی به کاراکتر‌ها هیرو گفته می‌شود. هر هیرو سطح و کلاس و صفت مخصوص به خود را دارد. برای خرید هیرو، کاربران ابتدا باید کیف پول های خود را به سایت متصل کنند و شبکه را به Binance Smart Chain تغییر دهند. همه‌ی کاراکترها به‌صورت NFT عرضه‌شده و کاربران می‌توانند آن را در بازار یا Marketplace باینری ایکس خرید و فروش کنند. هر هیرو یک توکن NFT است و می‌توان آن را فروخت یا انتقال داد.

هیروها سطح‌بندی‌ می‌شوند. هیروهای تازه ساخته‌شده سطح یک هستند. کاربران برای ارتقا هیروها باید توکن GOLD و از مرحله‌ی مشخصی به بعد توکن BNX را داشته باشند. هرچقدر سطح بالاتر برود به توکن‌های GOLD بیشتری نیاز است. بازیکنان می‌توانند این توکن‌ها را از طریق کار استخراج روزانه و یا ماجراجویی سیاه‌چاله به دست آورند.

هیروها کلاس مشخصی دارند. فعلاً کلاس‌های جنگجو Warrior, سرکش Rogue, تکاور Ranger و جادوگر Mage در این بازی فعال‌شده است.

 

BNX

خرید کاراکتر در بازی سایبر دراگون در ازای پرداخت توکن های BNX.

 

کاراکترها در این بازی کارهای متفاوتی را برای به دست آوردن پاداش می‌توانند انجام دهند. مثلاً بازیکنان می‌توانند از طریق استخراج روزانه پول دریافت کنند. کار روزانه انواع مختلف دارد البته هر کدام از آن‌ها سطح و کلاس خاصی دارد.

ساده‌ترین نوع این کارها‌، کار پاره وقت است که به سطح یا ویژگی خاصی نیاز ندارد و پاداش آن به ازای هر بلاک 0.01 Gold است. کار روزانه بعدی هیزم‌شکنی ست که برای جنگجو سطح ۲ فعال است و پاداش آن Gold 0.05 است. شراب ساز نوع دیگر کار روزانه است که به کاراکتر سرکش سطح ۲ نیاز دارد و به بازیکن 0.05 Gold پاداش می‌دهد. انواع دیگری کار روزانه مانند شکارچی (تکاور سطح ۲) و کتابت طومار (جادوگر سطح ۲) نیز هر کدام 0.05 Gold پاداش دارند.

روش دیگر کسب درآمد در این بازی از طریق شرکت در ماجراجویی سیاه‌چال است که شامل کشتن غول‌ها، به دست آوردن گنجینه و تجهیزات نادر می‌شود. این سیاه‌چال‌ها دو نوع کوچک و بزرگ دارند و هر هیرو می‌تواند در تعداد محدودی ماجراجویی شرکت کند. مثلاً هیروهای سطح ۱ تا ۳، فقط ۳ بار در روز می‌توانند وارد ماجراجویی شوند. این دفعات با ارتقا سطح هیروها افزایش می‌یابد. همچنین برای شرکت در ماجراجویی‌ها، بازیکنان باید مقداری توکن Gold بپردازند.

در ماجراجویی سیاه‌چال بزرگ به تیمی بیشتر از دو هیرو نیاز است و در پایان هر مرحله بازیکن می‌تواند تصمیم بگیرد که ادامه دهد یا خارج شود. در صورت اینکه بازی را تا انتها ادامه دهند و ببازند تمام پاداش‌های خود را از دست می‌دهند.

همچنین گیمرها می‌توانند با استخراج نقدینگی نیز پول به دست آورند. برای این کار باید توکن‌های BUSD و BNX را در استخر BUSD/BNX صرافی پنکیک سوآپ (Pancake Swap) سپرده‌گذاری کنند.

 

BNX

دریافت پاداش به ازای کار روزانه در بازی سایبر دراگون.

 

نقشه راه و همکاری‌های باینری ایکس

بازی باینری ایکس قصد دارد تا آیتم‌های متفاوتی مانند سلاح‌ها و زره‌های جدیدی را به امکانات خود اضافه کند. علاوه بر این، این پروژه قرار است سیاه‌چال‌ها و کاراکتر‌های دشمن جدیدی را نیز به بازی اضافه کند. همچنین قصد دارد تا بازی مبتنی بر متاورس و همین‌طور نبرد بازیکن علیه بازیکن را نیز راه‌اندازی کند. همه ی این امکانات، به مرور زمان در این پلتفرم در دسترس کاربران قرار میگیرند.

 نکته ی جالبی که بد نیست به آن اشاره کنیم این است که باینری فایننس در سال ۲۰۲۱ همکاری خود را با صرافی غیرمتمرکز بیبی‌سواپ برای ترید رمز ارز و توکن NFT آغاز کرده است. این تیم همچنین به‌تازگی با Binance JEX که زیر مجموعه صرافی باینس است، شروع به همکاری کرده است.

 

در مورد توکن BNX و Gold چه میدانید؟

 بازی باینری ایکس بر پایه دو توکن Gold و BNX کار می‌کند. به این صورت که BNX ارز حاکمیتی و GOLD ارز اصلی بازی محسوب می‌شود.

نگه‌دارندگان توکن BNX می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های حاکمیتی پلتفرم شرکت کنند. بعلاوه آن‌‌ها می‌توانند ایردراپ توکن‌های GOLD را دریافت کنند. این توکن همچنین برای ساخت کاراکتر و برخی چالش‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از توکن‌های GOLD هم برای ارتقاء کاراکترها و مشارکت در چالش‌ها و همچنین آماده‌سازی تجهیزات بازی استفاده می‌شود. توکن‌های GOLD را می‌توان از طریق استخراج و کار روزانه و یا خرید از صرافی پنکیک سواپ یا هر صرافی که آن را در فهرست ارز های خود لیست کرده باشد، تهیه کرد.

 

توکن BNX را از کجا می‌توان تهیه کرد؟

برای خرید توکن BNX ابتدا باید به  یک صرافی معتبر مراجعه کنید. صرافی‌های خارجی معروف از جمله binance، gate.io، pionix این ارز را فهرست کرده‌اند. همچنین شما می‌توانید از صرافی‌های غیرمتمرکز بیبی سواپ(Baby Swap) و پنکیک سواپ (pancake Swap) نیز برای خرید این توکن استفاده کنید. البته اگر در داخل کشور هستید بهتر است از صرافی‌های معتبر داخلی برای خرید ارزها استفاده کنید. چراکه وجود تحریم‌ها، خطر مسدود شدن حساب‌ها و قطع دسترسی شما را محتمل می‌کند.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال (BNX) را از طریق صرافی‌های ایرانی دارید، می‌توانید به راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر به آدرس (abantether.com) شوید و پس از ثبت نام، ارز (BNX) را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز (BNX) را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال (BNX) خود را بفروشید.

 

BNX

ارز دیجیتال BNX؛ فهرست شده در صرافی Baby Swap.

 

چه کیف پول‌هایی برای نگهداری توکن BNX مناسب هستند؟

 شما برای نگهداری توکن‌های خود به آدرس یک کیف پول دیجیتالی احتیاج دارید. برای این منظور می‌توانید از دو نوع کیف پول استفاده کنید. نوع سخت‌افزاری یا آفلاین که به کیف پول های سرد نیز معروف هستند و در قالب فلش درایو ارائه می‌شوند، از امنیت بالایی برخوردار هستند.

کیف پول سخت‌افزاری ترزور Trezor و لجر Ledger را می‌توان برای ذخیره توکن های BNX مورد استفاده قرارداد. گروه بعدی کیف پول‌های نرم‌افزاری آنلاین هستند که به کیف پول‌های گرم نیز شهرت دارند. شما می‌توانید از نسخه موبایل یا دسکتاپ این نرم‌افزارها استفاده کنید.Binance Chain  Wallet,Meta Mask و Trust Walet ازجمله کیف پول‌های نرم‌افزاری هستند که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند.

 

و در آخر

بازی سایبر دراگون به خاطر فضای هیجان انگیز و پاداش‌های جذابی که برای کاربران خود در نظر گرفته است، به‌عنوان یکی از ۳ بازی برتر ساخته‌شده بر روی شبکه Binance Smart Chain محسوب می‌شود. این بازی در حال بهبود و ارتقا امکانات و ویژگی‌های خود است تا بتواند افراد بیشتری را به خود جذب کند.

این پلتفرم با توجه به نقشه راه و همکاری‌های خود با سایر مجموعه‌ها می‌تواند پیشرفت قابل‌توجهی را فراهم آورد و گروه زیادی از کاربران را متوجه خود کند. با توجه به مقبولیت عمومی که متوجه این بازی شده است، میتوان آینده ی روشنی را هم برای ارز (BNX) تصور کرد. امیدواریم که خواندن این مقاله به شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بازی کمکی کرده باشد و از مطالعه ی آن لذت برده باشید.

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.