دنیای ارزهای دیجیتال دنیایی پر از شگفتی است و اخبار آن هرروزه علاقه‌مندان این حوزه را شگفت‌زده می‌کند. پلتفرم‌های این حوزه نیز به طور مداوم در رقابت با یکدیگر هستند و تلاش می‌کنند با به‌روزرسانی پلتفرم خود مخاطبان بیشتری جذب کنند. یکی از این پلتفرم‌ها، سیویک Civic است. در این مقاله قصد داریم با ارز دیجیتال سیویک Civic، چگونگی سازوکار این پلتفرم و تاریخچه آن آشنا شویم. 

 

Civic

هر آنچه راجع به پلتفرم سیویک باید بدانید.

 

 

پلتفرم ارز دیجیتال سیویک Civic چیست؟

سیویک Civic پلتفرمی است در پی تأیید هویت‌های دیجیتال. سیویک به نحو بهینه‌ای از فناوری دفاتر کل توزیع شده استفاده می‌کند تا بتواند روشی ایمن تر، ارزان‌تر و کارآمدتر برای تأیید هویت در شبکه‌های بلاک‌چینی ارائه دهد؛ بنابراین سیویک Civic یک پلتفرم تأیید هویت شخصی افراد و صنایع در سراسر جهان است. 

در سیستم‌های سنتی، زمانی که برای مثال شما برای یک شغل درخواست می‌دهید، فرایند تأیید هویت شخصی شما و مدارک مربوط به آن، بسته به آن نهادی که درخواست خود را به آن تقدیم کرده‌اید، می‌تواند روزها یا هفته‌ها به طول بیانجامد. در ضمن، هر بار که برای یک شغل یا هر امر اداری دیگری درخواست بدهید، لازم است تمام اطلاعات هویتی شخصی خود را از نو، به آن نهاد جدید ارائه دهید.

راه حلی که سیویک Civic ارائه داده است، تناسبی جامع با پیشرفت‌های فناوری در جهان امروز ما دارد. با استفاده از پلتفرم سیویک، شما یک‌بار اطلاعات هویتی شخصی خود را ارائه می‌دهید و هر سازمان یا سرویسی خواهد توانست که اطلاعات شما را بر روی شبکه بلاک‌چین بررسی کند، بدون اینکه نیاز باشد شما دوباره تمام آن اطلاعات را ارائه دهید. تأییدیه هویت شخصی شما در این پلتفرم، از یک سرویس به سرویس دیگر قابل انتقال است. 

ساختار پلتفرم ارز دیجیتال سیویک Civic چگونه است؟

پلتفرم سیویک Civic از سه جزء به‌هم‌پیوسته تشکیل شده است. این سه جزء عبارت‌اند از کاربران، اعتبارسنجی و فراهم‌کنندگان سرویس. اکنون به توضیح هر یک از این اجزاء می‌پردازیم. 

کاربران عبارت‌اند از تمام کسانی که می‌خواهند از پلتفرم سیویک Civic برای ثبت یک هویت استفاده کنند. ثبت هویت در پلتفرم سیویک Civic با استفاده از اپلیکیشن هویتی ایمن این پلتفرم، به‌سادگی و با امنیت بالا انجام می‌شود. اعتبار سنجان، مسئولیت تأیید اعتبار یک هویت بر روی دفتر کل توزیع شده در شبکه بلاک‌چینی هستند. اعتبار سنجان می‌توانند این اطلاعات تأیید شده را به سرویس‌هایی که نیاز به تأیید هویت مشتریان خود دارند بفروشند.

این معامله اطلاعات تأیید شده در قبال توکن‌های پلتفرم ارز دیجیتال سیویک یا CVC انجام می‌شود. به این صورت که نیازمندان به اطلاعات تایید شده، در قبال دریافت این داده ها، توکن سیویک CVC پرداخت می‌کنند. ارز دیجیتال سیویک CVC بر روی بلاک‌چین اتریوم ساخته شده است و برای تصدیق داده‌های هویتی کاربران و پرداخت‌های این پلتفرم به کار می‌رود.

 

CVC

اعتبار سنجان پلتفرم سیویک 

 

اپلیکیشن هویتی ایمنی پلتفرم ارز دیجیتال سیویک Civic در خدمت کاربران

اپلیکیشن هویتی ایمنی پلتفرم سیویک Civic در دو نسخه موبایل و نسخه تحت وب در دسترس است. شما برای استفاده از این پلتفرم، باید از این اپلیکیشن استفاده کنید. شما می‌توانید اطلاعات هویتی شخصی خود از جمله نام، آدرس، شماره تأیید هویت مالیاتی یا امنیت اجتماعی، شماره گذرنامه، گواهینامه رانندگی و دیگر اطلاعات خود را در اپلیکیشن هویتی ایمنی سیویک Civic وارد کنید. برای ایمن‌سازی این اپلیکیشن نیز به واردکردن نام یا رمز عبور نیازی ندارید. ایمن‌سازی این اپلیکیشن از طریق سیستم بیومتریک چند عاملی، مانند اسکن اثر انگشت انجام می‌شود.

رمزگذاری اطلاعات شخصی کاربران در این اپلیکیشن با یک کلید خصوصی صادر شده توسط کیف پول شخص ثالث انجام می‌شود. ابن نوع رمزگذاری به‌عنوان یک واسطه بین سیویک Civic و کاربرانش عمل می‌کند. کاربران پلتفرم سیویک Civic می‌توانند آسوده‌خاطر باشند که این پلتفرم بدون اجازه شخصی آنها، به اطلاعات شخصی‌شان دسترسی نخواهد داشت.

در واقع اپلیکیشن هویتی ایمنی سیویک Civic، اطلاعات شخصی کاربران را به طور مستقیم بر روی شبکه بلاک‌چین به اشتراک نمی‌گذارد بلکه تنها گواهی و تصدیق این اطلاعات را بر روی شبکه بلاک‌چین ذخیره می‌کند. در این صورت هم کاربران می‌توانند مطمئن باشند که داده‌های هویتی آنها در امنیت کامل هستند، هم اعتبارسنجان می‌توانند صحت داده‌ها را تأیید کنند.

 

 

ارز دیجیتال سیویک و کمک به احراز هویت کاربران ارزهای دیجیتال

صحت داده ها در پلتفرم سیویک 

 

نقش اعتبار سنجان و فراهم‌کنندگان سرویس در پلتفرم ارز دیجیتال سیویک Civic

درحالی‌که پلتفرم ارز دیجیتال سیویک Civic، کاربران را در اولویت خود قرار می‌دهد، اعتبار سنجان و فراهم‌کنندگان مسئولیت سرویس‌های بک‌اند را بر عهده دارند. این سرویس‌ها عبارت‌اند از گواهی هویتی و تأیید هویت مشتری (KYC).

اعتبارسنجان موظف به تأیید هویت‌ها هم برای فراهم‌کنندگان سرویس و هم بر روی شبکه بلاک‌چین هستند. درصورتی‌که شما بخواهید اطلاعات شخصی خود را به یک فراهم‌کننده سرویس مانند صرافی یا بانک ارائه دهید، لازم است اطلاعات مربوط را از طریق اپلیکیشن سیویک خود به یک قرارداد اعتبارسنجی هوشمند ارائه دهید. عملکرد این قراردادهای هوشمند برای تراکنش‌ها مانند یک سرویس شخص ثالث است که داده‌های هویتی را برای اعتبارسنجان فراهم می‌کند. بعد از تأیید اعتبار اطلاعات، اعتبارسنجان آنها را در شبکه بلاک‌چین محفوظ می‌دارند.

در بعضی موارد ممکن است اعتبارسنج، خودش فراهم‌کننده سرویس هم باشد. این موقعیت معمولاً در زمانی رخ می‌دهد اولین ارائه هویت کاربر به شبکه باشد. نکته دیگر در مورد اعتبارسنجی این است که اعتبار سنجان برای تأیید هویت یک کاربر باید منابع متفاوتی از جمله سوابق مالی و سوابق عمومی آن کاربر را نیز مورد بررسی قرار دهند.

 

توکن‌های پلتفرم ارز دیجیتال سیویک CVC چه کاربردی دارند؟

زمانی که در پلتفرم سیویک Civic اطلاعات یک کاربر توسط اعتبارسنجان تأیید می‌شود، فراهم‌کنندگان سرویس می‌توانند در قبال پرداخت توکن CVC تائیدیه آن اطلاعات را دریافت کنند. اعتبارسنجان با رضایت کاربران، می‌توانند اطلاعات را در بازار سیویک Civic که به نام بازار identity به فروش برسانند. زمانی که یک فراهم‌کننده سرویس برای اطلاعات هویتی پرداختی انجام می‌دهد، توکن CVC در یک قرارداد اعتبارسنجی قرار می‌گیرد و بلافاصله پس از آنکه اعتبارسنج مدارک لازم را فراهم آورد، توکن‌های CVC به کاربر و اعتبارسنج تعلق می‌گیرند. 

 

 

CVC

بنیانگذاران پلتفرم سیویک 

 

 

بنیان‌گذاران پلتفرم ارز دیجیتال سیویک Civic کیستند؟

یکی از بنیان‌گذاران این پروژه Vinny Lingham است. او اکنون در سمت مدیرعامل پروژه سیویک Civic فعالیت می‌کند اما پیش از راه‌اندازی این پروژه نیز بیش از ده سال تجربه تجارت الکترونیک داشته و از اعضای بنیاد بیت‌کوین و همچنین یکی از اعضای Shark Tank South Africa است. 

دیگر بنیان‌گذار پروژه ارز دیجیتال سیویک، Jonathan Smith است. او مدیر فناوری این پروژه است و پیش از آغاز به کار برای پلتفرم ارز دیجیتال سیویک Civic، به مدت 15 سال در زمینه‌های توسعه و تحلیل فنی و مدیریت، در شرکت‌هایی مانند  DelloiteوRBS فعالیت داشته است. 

 

با رقبای پلتفرم سیویک Civic آشنا شوید

دو تا از قوی‌ترین رقبای سیویک Civic، شبکه‌های بلاک‌چینی Selfkey و Thekey هستند. یکی از تفاوت‌های پلتفرم سیویک Civic با این دو رقیب خود، حتی در نام این پلتفرم‌ها هم آشکار است. سیویک در نام خود، فاقد عبارت key است و این موضوع بیانگر آن است که گرچه هر سه این پلتفرم‌ها بر مدیریت هویت متمرکز هستند، اما هرکدام روش‌های مختلفی در این مسیر اتخاذ کرده‌اند. برای مثال سیویک Civic بر بیومتریک تمرکز کرده است درحالی‌که دو رقیب او چنین نیستند.

سیویک Civic و Selfkey بر بستربلاک‌چینن اتریوم ساخته شده‌اند اما Thekey بر بستربلاک‌چین نئو Neo استوار شده است. پلتفرم The Key بيشتر بر بازار آسیا متمرکز است. 

 

کیف پول‌های ارز دیجیتال سیویک CVC

همان‌طور که میدانید همواره برای ذخیره توکن‌های ارز دیجیتال خود می‌توانید از یکی از سه دسته کیف پول‌های آنلاین، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری استفاده کنید. کیف پول‌های آنلاین از بین این سه دسته، از کمترین میزان امنیت برخوردارند و گزینه چندان مناسبی برای حراست از دارایی دیجیتال شما به شمار نمی‌روند. 

از آنجا که ارز دیجیتال سیویک بر بستر بلاک‌چین اتریوم ساخته شده است، تمام کیف پول‌هایی که از توکن‌هایی با استاندارد ERC-20 پشتیبانی می‌کنند، برای ذخیره توکن‌های سیویک CVC نیز مناسب‌اند. از بین کیف پول‌های نرم‌افزاری رایج، Coinomi، Exudos، MyEther Wallet کیف پول‌هایی هستند که از توکن سیویک CVC پشتیبانی می‌کنند.

کیف پول‌های سخت‌افزاری نیز موجودند. این دسته امنیت بسیار بالایی دارند و بهترین گزینه برای حراست از دارایی‌های دیجیتال شما هستند. از این میان کیف پول‌های Trezor، Ledger و Keep Key گزینه‌های مناسبی برای نگهداری از توکن‌های سیویک Civic هستند.

 

خرید و فروش ارز دیجیتال سیویک Civic

ارز دیجیتال سیویک را هم می‌توانید از صرافی‌های قابل‌اطمینان ایرانی به‌صورت مستقیم خریداری کنید هم اینکه می‌توانید بیت‌کوین‌ها یا اتریوم‌های خود را در یک صرافی خارجی به سیویک CVC تبدیل کنید. باتوجه‌به محدودیت‌ها و تحریم‌ها، راه اول، راه کم‌ریسک‌تر و کم‌هزینه‌تری است.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال سیویک CVC را دارید، می‌توانید به‌راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر به آدرس abantether.com شوید و پس از ثبت‌نام، ارز سیویک CVC را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز سیویک CVC را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال سیویک CVC خود را بفروشید.

 

 

ارز دیجیتال سیویک

ارز دیجیتال سیویک

جمع‌بندی

پلتفرم ارز دیجیتال سیویک Civic، به کاربران خود اجازه می‌دهد با یکبار تأیید اطلاعات هویتی شخصی خود، هرچند بار که مایل باشند از تأییدیه آن اطلاعات برای سرویس‌های اطلاعاتی مختلف استفاده کنند. این تأییدیه توسط اعتبارسنجان، بر روی شبکه بلاک‌چین ذخیره می‌شود اما هم‌زمان، امنیت اطلاعات شخصی و حریم خصوصی کاربر حفظ می‌شود.

توکن‌های ارز دیجیتال سیویک که با علامت تجاری CVC نشان داده می‌شوند نیز در این پلتفرم، در مبادلات به کار گرفته می‌شوند. توکن‌های CVC بر بستر بلاک‌چین اتریوم ساخته شده‌اند و تمام کیف پول‌هایی که از توکن‌هایی با استاندارد ERC-20 پشتیبانی میکنند، برای ذخیره این توکن نیز مناسب هستند. همچنین اگر قصد خرید و فروش ارز دیجیتال سیویک Civic را دارید، صرافی معتبر آبان تتر در تمام مراحل کنار شما خواهد بود.

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.