این روزها که بازار ارزهای دیجیتال داغ شده است، تصمیم گرفته‌ایم که ارزهای دیجیتال مختلف را به شما معرفی کنیم. سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال، فقط به خرید و فروش بیت‌کوین منحصر نمی‌شود. در این مقاله قصد داریم به دش کوین، قیمت آن و استراتژی‌هایی که برای خرید و فروش آن لازم است بدانید، بپردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

در مورد دش کوین چه می‌دانید؟

دش کوین در گروه ارزهای خصوصی قرار می‌گیرد. دش کوین dash coin ابتدا با نام x coin وارد بازار شد. این اسم بعدتر تبدیل به dark coin شد و نهایتاً در سال 2015 نام قطعی دش کوین برای آن انتخاب شد. واژهٔ دش، در حقیقت ترکیبی از کلمه‌های digital و cash  است. Cash هم به فارسی یعنی پول نقد. اما ایدهٔ اصلی پشت این ارز دیجیتال چه بود؟

پس از آنکه در سال 2013 قیمت بیت‌کوین افزایش پیدا کرد، مشکل افزایش زمان انتقال برای کاربران بیت‌کوین به وجود آمد. همین باعث شد که هزینهٔ انتقال بیت‌کوین هم افزایش پیدا کند. در همین زمان بود که ایوان دافلید ایدهٔ دش کوین را مطرح کرد. او با اعمال تغییراتی در شبکهٔ بلاک‌چین بیت‌کوین، نسخهٔ دش را به بازار معرفی کرد. دش کوین در حقیقت کد بیس بیت‌کوین است و نسخهٔ بهبودیافتهٔ آن. در این نسخه سعی شده است که ضعف‌هایی که بیت‌کوین دارد، رفع شود.

دش کوین یک نوع رمزارز دیجیتالی است. در حقیقت دش کوین یک سازمان غیر متمرکز و یک شبکة همتا به همتاست که بر اساس تکنولوژی بلاک‌چین طراحی و ساخته شده است. این رمزارز که رتبهٔ 15 ام را بین ارزهای دیجیتال دارد، بسیار شبیه به بیت‌کوین عمل می‌کند؛ یعنی شما می‌توانید عملیات‌های خرید و فروش و انجام معاملات را با این کوین انجام دهید. آدرس سایت اختصاصی دش کوین هم dash.or است.

در مورد دش‌کوین چه می‌دانید؟
همه چیز در مورد ارز دیجیتال دش کوین

علت محبوبیت دش کوین در بین کاربران

  1. سرعت معامله در دش کوین از بیت‌کوین بالاتر است. یعنی فقط حدود یک ثانیه طول می‌کشد تا تراکنش شما انجام شود. 
  2. حریم خصوصی مطمئن‌تری را برای کاربران آن در نظر گرفته است و موجودی کاربران و سابقهٔ فعالیت آنها اصلاً مشخص نیست.
  3. کارمزد آن کمتر از بیت‌کوین است.
  4. این شبکه دارای قابلیت مسترنود masternode  است.

تمام این عوامل در کنار هم، باعث محبوبیت روز افزون این ارز دیجیتال می‌شوند.

 

مستر نود (masternode) یعنی چه؟

مسترنودها یا همان گره‌ها، کامپیوترهایی حاوی کیف پول‌های دش کوین هستند. موجودی این کیف پول‌ها حداقل 1000 دش است و به ای پی IP اختصاصی و uptime بیست و سه ساعت در روز احتیاج دارند. این مسترنودها از اتمام تراکنش‌های روی شبکه بلاک‌چین، یک نسخهٔ کامل را ذخیره می‌کنند و برای باقی گره‌ها ارسال می‌کنند. علاوه بر این، وظیفهٔ انجام تراکنش‌های آنی، قفل کردن تراکنش‌ها و پرداخت‌های غیر قابل رهگیری را هم بر عهده دارند. وقتی شما مسترنود شبکه دش کوین می‌شوید، مانند این است که سهام‌دار بزرگی از یک شرکت هستید.

مستر نود شدن در شبکه کوین دش چه سودی دارد؟

هر مسترنود درصدی از استخراج هر بلاک در شبکه بلاک‌چین را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کند. این پاداش به‌نوبت بین تمام مسترنودها تقسیم می‌شود. پس از هر 1 دش کوینی که استخراج می‌شود،45% آن به ماینر یا استخراج‌کننده، 45% آن به مسترنودها و 10% آن هم به خود شبکه و برای توسعه‌های احتمالی آن در آینده می‌رسد.

هرکسی می‌تواند به یک مسترنود برای دش کوین تبدیل شود. اما قاعده و قانون‌هایی دارد که آن ها برای شما به‌اختصار ذکر می‌کنیم:

  1. خرید 1000 واحد دش کوین و ذخیرهٔ آن در کیف پول اختصاصی
  2. داشتن یک IP اختصاصی
  3. داشتن سرور Vps برای اتصال دائمی به شبکه دش کوین
  4. داشتن فضای کافی برای ذخیره و به‌روزرسانی بلاک‌چین شبکه دش کوین

 

نمودار رشد دش کوین

در سال 2014 دش کوین با قیمت 0.3 دلار، فروش خود را آغاز کرد. از همان جا قیمت آن مدام رو به صعود بود تا اینکه در سال 2017 به بیشترین قیمتی که تابه‌حال رکورد آن را زده است، رسید؛ یعنی 1512 دلار. البته در نظر بگیرید که شما در یک بازار پر از نوسان سرمایه‌گذاری کرده‌اید و قیمت‌ها مدام در حال بالا و پایین شدن هستند. پس نباید به این قیمت‌ها دل سپرد. بلکه باید با آگاهی و اطلاعات کافی، از همین نوسان‌هایی که ایجاد می‌شود سود خود را دریابید.

در مورد دش‌کوین چه می‌دانید؟
سرمایه‌گذاری در دش کوین

آیا سرمایه‌گذاری بر روی دش کوین سودآور است؟

اگر شما هم اکنون مسترنود دش کوین شوید، سود بسیار خوب و بالایی نصیب شما خواهد شد. یعنی ماهیانه حدود 5.06 دش کوین و سالانه حدود 60.72 دش کوین. روند دش کوین با افزایش کاربران حوزهٔ ارزهای دیجیتال، روندی صعودی است؛ بنابراین دش کوین یکی از بهترین انتخاب‌ها برای سرمایه‌گذاری در حوزهٔ ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.

 

کلام آخر

ارزهای دیجیتالی که الان در بازار موجود هستند، هرکدام نقاط ضعف و نقاط قوتی دارند. شما با کسب آگاهی در مورد هرکدام از این ارزهای دیجیتال، می‌توانید سرمایه‌گذاری‌های مفیدتر و پربازده‌تری را انجام دهید. دش کوین هم اکنون یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری است. اگر بتوانید مسترنود دش کوین بشوید، بهترین حالت است و سود دهی آن از حالت عادی بسیار بالاتر است. امیدواریم مطالبی که در این مقاله دربارهٔ این رمزارز دیجیتال برایتان بیان کردیم، مورد توجه شما قرار گرفته باشند. 

 

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.