جهان ارزهای دیجیتال، جهانی است به‌ظاهر پیچیده و گاهی هراسناک، برای آنان که از دور به آن می‌نگرند اما پر است از امکانات نو و راه‌های تازه‌ای که به‌قصد تسهیل زندگانی ما، برپا شده‌اند. کافی است به شناخت جنبه‌های مختلف آن بپردازیم و آن را متناسب با نیازهای خود بکار ببندیم. یکی از مهم‌ترین زمینه‌هایی که فناوری‌های پایه‌ای ارزهای دیجیتال مانند بلاک‌چین‌ها، آن را مورد هدف خود قرار داده و برای بهبود و ارتقای آن تلاش می‌کنند، امور مالی است.

امور مالی به نحو سنتی سازوکاری متمرکز دارد. به‌نحوی‌که سرمایه‌گذاران با اعتماد به نهادهای مرکزی، سرمایه خود را برای صیانت و گاه به‌قصد افزایش آن، به آنها می‌سپارند؛ نهادهایی مانند دولت‌ها و بانک‌ها. اما فناوری نوین بلاک‌چین یک شعار ثابت و بنیادین دارد؛ «اعتماد نکن، تأیید کن». پروژه‌های بلاک‌چین به دنبال کنار زدن نظارت نهادهای مرکزی بر فعالیت‌های مالی افراد هستند، به‌نوعی که هر شخص بتواند در کوتاه‌ترین زمان، با کمترین تعداد واسطه و در عرصه جهانی (نه فقط در یک جغرافیای محدود) به فعالیت تجاری بپردازند.

 

دیفای یا امور مالی غیرمتمرکز چیست؟

دیفای DeFi مخفف عبارت Decentralized Finance و به معنای امور مالی غیرمتمرکز است. این اصطلاح به تمام دارایی‌های هوشمند مالی و دارایی‌های دیجیتال پروتکل‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز اطلاق می‌شود. برنامه‌های دیفای DApps، نرم‌افزارهای مالی‌ای هستند که در بستر بلاک‌چین اتریوم ساخته می‌شوند و قابلیت ترکیب‌شدن با یکدیگر را نیز دارند.

 

ارز دیجیتال آکروپولیس AKRO چیست؟

آکروپولیس Akropolis یک نرم‌افزار مالی غیر متمرکز است که به کاربران خود اجازه می‌دهد تا برنامه‌های غیرمتمرکزی DApps طراحی کنند و به وسیله آنها، امور مالی مبتنی بر ارزهای رمزنگاری شده را تحت مالکیت خود قرار دهند. بدین صورت آکروپولیس به عنوان یک بستر، این امکان را ایجاد می‌کند که برنامه‌های مربوط به امور مالی غیرمتمرکز همگی در چارچوب مشترکی به نام AkropolisOS فعالیت کنند. 

 

بنیان‌گذاران آکروپولیس چه کسانی هستند؟ 

اولین هسته بنیان‌گذاران آکروپولیس  Akropolis در سال 2017 توسط آنا آدریانووا و کیت کوربانووا تشکیل شد. این تیم در سال 2019، یک پیشنهاد اولیه سکه برگزار کرد که طی آن توانست سرمایه قابل‌توجهی جذب کند. هم چنین این پروژه از این اقبال برخوردار بوده که از ابتدای فعالیت خود با پروژه‌ها و پروتکل‌های متنوع و قدرتمندی مانند chainlink، polkadot، maker و bancor همکاری کند.

 

آکروپولیس

آکروپولیس چیست؟

 

 

در مورد AkropolisOS بیشتر بدانید

AkropolisOS یک کیت توسعه نرم‌افزار است که به‌اختصار آن را با علامت SDK نشان میدهند. این عبارت، مخفف عبارت Software Development Kit است و به توسعه دهندگان خود اجازه می‌دهد برای ساخت نرم‌افزارهای مختلف، از یک بستر خاص استفاده کنند. نگهداری این SDK بر عهده تیم آکروپولیس است  که کاربران خود را قادر می سازد نرم‌افزارهای غیرمتمرکز خود را در آن بستر شخصی سازی کنند. AkropolisOS برای یکپارچه سازی نرم‌افزارهای غیرمتمرکز یا همان DApps از ابزارهایی مانند maker و compound استفاده می‌کند.

 

با نرم‌افزارهای غیرمتمرکز پلتفرم آکروپولیس آشنا شوید

آکروپولیس Akropolis تا کنون دو نرم‌افزار غیر متمرکز یا DApp را در بستر AkropolisOS طراحی و عرضه کرده است. این دو عبارت‌اند از اسپارتا Sparta و دلفی Delphi. اسپارتا این امکان را به کاربرانش این امکان را می‌دهد که با تأمین فقط 50 درصد از وثیقه، وام بگیرند. از سوی دیگر دلفی به کاربران خود این امکان را می‌دهد که در فرصت‌های تولید نرم‌افزارهای غیرمتمرکز DApps که توسط پلتفرم آکروپولیس فراهم شده است شرکت کنند. امکان دیگری که دلفی فراهم می‌کند، این است که کاربران را قادر می‌سازد در صورت تمایل دلار را به طور متوسط بین بیت‌کوین و اتریوم هزینه کنند.

 

Akropolis

آکروپولیس و نرم افزار های غیر متمرکز 

 

 

آکروپولیس چه ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد؟

پلتفرم آکروپولیس در کنار ارائه نرم‌افزارهای کارآمد و تلاشش در جهت برپایی امور مالی غیرمتمرکز، ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که پیش از سرمایه‌گذاری بر روی ارز دیجیتال آکروپولیس AKRO باید با آنها آشنا شوید. این ویژگی‌ها از این قرارند:

  • برای اینکه از سرمایه‌گذاری خود در ارز دیجیتال آکروپولیس به سوددهی برسید، نیازی نیست که دارای خود را برای مدتی طولانی قفل کنید. این پلتفرم به طور مداوم به شما سود می‌دهد.
  • قراردادهای مالی هوشمند در این پلتفرم به کاربران این امکان را می‌دهد که الگوریتم‌های خودکار مالی ایجاد کنند و از این طریق، به ابزارهای مالی بسیار متنوعی دسترسی داشته باشند.
  • دسترسی به وام‌های بازار این ارز دیجیتال، هیچ محدودیت جغرافیایی ندارد و از هرکجا، می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

 

آینده ارز دیجیتال آکروپولیس

یکی از چهره‌های شاخص بازار ارزهای دیجیتال به نام لارک دیویس Lark Davis، آکروپولیس را به عنوان یکی از شش توکن دیفای که به احتمال زیاد، رشد چشم‌گیری خواهند داشت، معرفی کرده است.

 

حمله هکرها به پلتفرم آکروپولیس

در نوامبر 2020، هکرها موفق شدند مبلغ دو میلیون دلار رمزارز را از این پلتفرم به سرقت ببرند. این سرقت از طریق هک کردن قراردادهای هوشمند استخرهای پس‌انداز Saving Pool رخ داد. پس از وقوع این حادثه، آکروپولیس تمام نقل و انتقالات خود را به حالت تعلیق درآورد و تمام دیگر استخرهای این رمزارز را مسدود کرد تا بدین‌وسیله بتواند از آسیب بیشتر جلوگیری کند و شرکت‌های امنیتی را فراخواند تا امنیت شبکه را مجدداً برپا سازند.

 

 

آکروپولیس

کدام کیف پول ها از ارز دیجیتال آکروپولیس پشتیبانی میکنند؟

کیف پول‌های ارز دیجیتال آکروپولیس

به‌طورکلی برای نگهداری از دارایی‌های دیجیتال، سه دسته کیف پول مختلف در دسترس است؛ کیف پول‌های آنلاین، کیف پول‌های نرم‌افزاری و کیف پول‌های سخت‌افزاری. لازم است هر شخص پس از خرید یک ارز دیجیتال، به اقتضای نیازها و انتظارات و امکانات خود، یکی از این سه نوع کیف پول را برای نگهداری از ارز دیجیتال خود انتخاب کند.

یک راه نگهداری از ارز دیجیتال آکروپولیس، کیف پول‌های آنلاینی هستند که برخی از آنها در این دسته مطمئن و معتبر محسوب می‌شوند مانند کیف پول‌های آنلاین Binance و KuCoin. این کیف پول‌ها که زیر نظر صرافی‌ها هستند، برای کسانی که مایل‌اند مسئولیت حراست از کیف پول‌های کمتری را برعهده داشته باشند شاید گزینه خوبی باشد اما به‌طورکلی، چندان پیشنهاد نمی‌شوند.

از بین کیف پول‌های نرم‌افزاری، MyEther Wallet، Atomic و Trust Wallet از ارز دیجیتال آکروپولیس پشتیبانی می‌کنند. هم چنین کیف پول‌های سخت‌افزاری نیز موجودند که از بالاترین سطح امنیت برخوردارند مانند Trezor و Ledger.

 

خرید و فروش ارز دیجیتال آکروپولیس

ارز دیجیتال آکروپولیس AKRO را هم می‌توانید از صرافی‌های قابل‌اطمینان ایرانی به‌صورت مستقیم خریداری کنید هم اینکه می‌توانید بیت‌کوین‌ها یا اتریوم‌های خود را در یک صرافی خارجی به آکروپولیس  تبدیل کنید. از بین صرافی‌های خارجی که این ارز دیجیتال را عرضه می‌کنند می‌توانیم به صرافی‌های KUCOIN، Binance، MXC، FTX و HOO اشاره کنیم. البته باتوجه‌به محدودیت‌ها و تحریم‌ها، راه اول، راه کم‌ریسک‌تر و کم‌هزینه‌تری است. اگر قصد خرید و فروش ارز دیجیتال آکروپولیس را دارید، می‌توانید آن را از صرافی معتبر آبان تتر با خیال راحت خریداری کنید یا به فروش بگذارید.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال AKRO را دارید، می‌توانید به‌راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر به آدرس abantether.com شوید و پس از ثبت‌نام، ارز AKRO را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز AKRO را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال AKRO خود را بفروشید.

 

AKRO

خرید و فروش ارز دیجیتال AKRO

 

جمع‌بندی

آکروپولیس اولین‌بار در سال 2019 به بازار عرضه شد و در همان آغاز کار توانست توجه بسیاری را برانگیزد و سرمایه چشم‌گیری جذب کند و البته در قدم بعدی، با شرکت‌ها و پلتفرم‌های دیگری نیز همکاری کند. آکروپولیس یک بستر برای نرم‌افزارهای مالی غیرمتمرکز است. برنامه‌های دیفای آن در بستر AkropolisOS فعال هستند. این بستر این امکان را فراهم می‌کند که برنامه‌های مختلف بتوانند با یکدیگر ادغام شوند. در برنامه غیرمتمرکز این پروژه اسپارتا و دلفی نام دارند که هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند که به‌تفصیل به آنها پرداختیم. این ارز دیجیتال یکبار در نوامبر 2020 مورد حمله هکرها قرار گرفت و مبلغ 2 میلیون دلار متضرر شد.

بااین‌حال، این ارز سیر صعودی خوبی داشته و لارک دیویس نیز آن را یکی از توکن‌های دیفای آینده‌دار معرفی کرده است. شما نیز اگر مایل به سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال آکروپولیس هستید می‌توانید آن را از صرافی‌های خارجی، یا صرافی داخلی معتبر آبان تتر با خیال راحت خریداری کنید یا به فروش بگذارید.

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.