دنیای ارزهای دیجیتال، دنیایی پر از شگفتی است که در نگاه اول ممکن است گیج‌کننده و نامفهوم باشد، اما چنان راه‌های تازه‌ای در زندگی انسان‌ها بازکرده که توجه هر مخاطب آگاهی را جلب می‌کند. یکی از این ارزهای دیجیتال که بسیار هم جالب‌توجه است، ارز دیجیتال آث‌میلان یا توکن‌ طرف‌داری آث‌میلان ACM است. این توکن‌ها با همکاری باشگاه فوتبال بسیار مطرح و محبوب آث‌میلان و برنامه Socios ارائه شده است. برنامه Socios در شبکه بلاک‌چین چیلیز Chiliz، که یک شبکه بلاک‌چین مبتنی بر اتریوم است، ارائه شده و توسعه یافته است. توکن‌ طرف‌داری آث‌میلان ACM مانند توکن‌های طرف‌داری دیگر باشگاه‌هایی که به پروژه Socios پیوسته اند، توانسته است شکل جدیدی از تعامل بین طرف‌داران و باشگاه‌های محبوبشان را ایجاد کنند. در ادامه به جزئیات این تجربه نوین و جذاب خواهیم پرداخت.

 

ACM

همه چیز در مورد توکن طرفداری آث میلان

 

در مورد پروژه بلاک‌چین چیلیز چه می‌دانید؟

طرف‌داران ورزش می‌توانند بسیار پرشور و فداکار باشند. مانند برخی طرف‌داران فوتبال که بلیط‌های فصلی مادام‌العمر دارند و در تمام رقابت‌های قهرمانی باشگاه موردعلاقه‌شان شرکت می‌کنند. تیم چیلیز Chiliz با تشخیص این حجم اهمیتی که طرف‌داران به فوتبال می‌دهند، به فکر برپایی یک پروژه بلاک‌چین افتاد. این پروژه، یک بستر پرداخت بر اساس ارز رمزنگاری شده برای خدمات و محصولات بلاک‌چینی است. این پروژه برای طرف‌داران ورزش و خصوصاً فوتبال بکار می‌رود و توانسته تجربیات منحصربه‌فردی را برای طرف‌داران فوتبال امکان‌پذیر کند. کاری که چیلیز Chiliz کرده است، با ترکیب یک شبکه بلاک‌چین، ارائه توکن‌های طرف‌داری و همچنین یک صرافی اختصاصی، به‌عنوان یک انقلاب در رابطه طرف‌داران ورزش و کریپتوها شناخته می‌شود. توکن‌های ارز دیجیتال چیلیز Chiliz با علامت تجاری CHZ شناخته میشوند.

 

چیلیز

همکاری باشگاه آث میلان و پروژه سوسیوس

 

برنامه Socios.com چیست؟

برنامه Socios اولین بستر تعامل هواداران است. این برنامه در شبکه بلاک‌چین چیلیز Chiliz برپاشده است. ارز انحصاری مورد استفاده در این برنامه، توکن چیلیز Chiliz یا همان CHZ است. طرف‌داران تیم‌ها و سازمان‌های ورزشی شناخته شده در سطح بین‌المللی، از این برنامه برای خرید توکن تیم‌های محبوبشان استفاده می‌کنند. زمانی که طرف‌داران، توکن‌های طرف‌داری را در بستر Socios خریداری می‌کنند، می‌توانند با استفاده از حق رأی خود، در نظرسنجی‌ها شرکت کنند و در تصمیم‌گیری تیم‌ها شرکت کنند. رأی دادن در بلاک‌چین چیلیز Chiliz با استفاده از قراردادهای هوشمند فعال می‌شود. 

 

توکن‌های طرف‌داری باشگاه آث‌میلان

توکن‌های طرف‌داری در حقیقت دارایی‌های دیجیتالی هستند که دارندگان به کمک آنها، می‌توانند در امور مربوط به باشگاهی که طرف‌دار آن هستند و توکن‌هایش را خریداری کرده‌اند شرکت کنند؛ مانند رأی‌گیری‌ها و نظرسنجی‌ها.

آث‌میلان بیستمین باشگاهی بود که به پلتفرم چیلیز Chiliz و برنامه Socios پیوست. توکن‌ طرفدارای آث‌میلان با علامت تجاری ACM نشان داده میشود. از دیگر باشگاه‌هایی که توکن‌های طرف‌داری خود را به بازار ارزهای دیجیتال ارائه کرده‌اند می‌توانیم به باشگاه‌های بارسلونا، پاری‌سن‌ژرمن، اتلتیکو مادرید اشاره کنیم.

 

Chiliz

توکن های طرفداری؛ رویای محقق شده طرفداران تیم های فوتبال

 

باشگاه آث‌میلان و دنیای ارزهای دیجیتال 

مدیر ارشد درآمد باشگاه آث‌میلان، کسپر استیلسویگ اشاره کرده است که آنها از پیوستن به برنامه Socios بسیار شادمان‌اند و در نظر دارند که بتوانند با تمام 450 میلیون طرف‌دار آث‌میلان در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند. او این ارتباط را ارتباطی مهیج و درعین‌حال بسیار مهم می‌داند، خصوصاً بعد از پاندمی کرونا در سراسر جهان.

 

توکن‌های طرف‌داری و درآمدزایی برای باشگاه‌ها

راه‌اندازی برنامه Socios در بستر بلاک‌چین چیلیز Chiliz که یک شبکه بلاک بلاک‌چین بر بستر اتریوم است، به موفقیت قابل‌توجهی در جذب باشگاه‌ها و موسسات ورزشی معتبر دست یافته است. بدین وسیله طرف‌داران توانسته اند این بار به شکلی جدید با باشگاه‌های موردعلاقه خود تعامل برقرار کنند، در روند حاکمیت آنها مشارکت کنند و به طور کلی، تجربه منحصربه‌فردی را بدست آورند. 

اما در جهت دیگر، این پروژه برای باشگاه‌ها نیز سودآوری قابل‌توجهی داشته. برنامه Socios اعلام کرده است که راه‌اندازی توکن‌های طرف‌داری تنها طی یک سال، توانسته 30 میلیون دلار برای باشگاه‌ها و دیگر شرکای تجاری این پروژه، درآمدزایی کند.

بنابراین با وجود جذابیت بالای توکن‌های طرف‌داری، به نظر می‌رسد که با پیشرفت روزافزون آنها مواجه خواهیم بود. توکن‌ طرف‌داری آث‌میلان ACM نیز از ابتدای عرضه‌، با استقبال خوب مخاطبان و طرف‌داران این باشگاه معروف و محبوب همراه بوده است. 

 

 

آث میلان

تیم فوتبال آث میلان و توکن اختصاصی برای طرفداران

 

درباره باشگاه آث‌میلان

باشگاه Associazione Calcio Milan‎ که با نام اختصاری آث‌میلان A.C Milan شناخته می‌شود، یک باشگاه فوتبال حرفه ای در شهر میلان ایتالیا است. این باشگاه 7 عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا دارد و پرافتخارترین تیم فوتبال ایتالیا است. آث‌میلان همچنین با 18 عنوان قهرمانی در یوفا و فیفا، چهارمین باشگاه موفق فوتبال در جهان است. 

 

کیف پول‌های توکن‌های طرف‌داری آث‌میلان ACM

مانند تمام دیگر ارزهای دیجیتال برای نگهداری از توکن‌ طرف‌داری آث‌میلان ACM نیز میتوان از سه دسته کیف پول آنلاین، نرم افزاری و سخت‌افزاری استفاده کرد. از آن جهت که ارز دیجیتال آث‌میلان ACM در بستر بلاک‌چین چیلیز Chiliz که یک شبکه بلاک‌چین مبتنی بر اتریوم است ارائه شده، تمام کیف پول‌هایی که از رمز ارز هایی با استاندارد ERC20 پشتیبانی می‌کنند، برای ارز دیجیتال آث‌میلان ACM نیز قابل استفاده اند. 

کیف پول رسمی ارز دیجیتال آث‌میلان ACM، AC Milan Wallet است. شما میتوانید این کیف پول نرم افزاری را از وبسایت رسمی این ارز دیجیتال دانلود کنید. هم چنین کیف پول‌های نرم‌افزاری دیگری مانند Atomic Wallet، Jaxx و Coinomi نیز از ارز دیجیتال آث‌میلان ACM پشتیبانی می‌کنند.

دسته دیگر، کیف پول‌های سخت‌افزاری هستند که از بالاترین سطح امنیت برخوردارند و بهترین گزینه برای حراست از دارایی های دیجیتالی شما به شمار می‌روند. از بین کیف پول‌های سخت‌افزاری که از ارز دیجیتال آث‌میلان ACM پشتیبانی می‌کنند می‌توانیم به کیف پول‌های Ledger و Trezor اشاره کنیم. 

 

خرید و فروش ارز دیجیتال آث‌میلان ACM

ارز دیجیتال آث‌میلان ACM را هم می‌توانید از صرافی‌های قابل‌اطمینان ایرانی به‌صورت مستقیم خریداری کنید هم اینکه می‌توانید بیت‌کوین‌ها یا اتریوم‌های خود را در یک صرافی خارجی به آث‌میلان ACM تبدیل کنید. ازبین صرافی های خارجی که ارز دیجیتال آث‌میلان را عرضه می‌کنند، می‌توانیم به HitBTC، BKEX، Pionex و Paribu اشاره کنیم. باتوجه‌به محدودیت‌ها و تحریم‌ها، راه اول، راه کم‌ریسک‌تر و کم‌هزینه‌تری است. اگر قصد خرید و فروش ارز دیجیتال آث‌میلان ACM را دارید، می‌توانید آن را از صرافی معتبر آبان تتر با خیال راحت خریداری کنید یا به فروش بگذارید.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال ACM را دارید، می‌توانید به‌راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر شوید و پس از ثبت‌نام، ارز ACM را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز ACM را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال ACM خود را بفروشید.

 

 

ACM

کدام کیف پول ها از ارز دیجیتال ACM پشتیبانی میکنند؟

 

جمع‌بندی

توکن‌ طرف‌داری آث‌میلان ACM از متاخرترین توکن‌های طرف‌داری بود که با همکاری پروژه Socios در بستر بلاک‌چین چیلیز Chiliz عرضه شد. اما به محض عرضه، توانست توجه مخاطبان حوزه ارزهای دیجیتال و طرف‌داران باشگاه آث‌میلان را به خود جلب کند. دارندگان توکن‌ طرف‌داری آث‌میلان می‌توانند از آن برای مشارکت در رأی‌گیری‌ها و نظرسنجی‌های باشگاه استفاده کنند و به این ترتیب در امور مربوط به باشگاه موردعلاقه‌شان مشارکت داشته باشند.

توکن‌های طرف‌داری از ابتدای عرضه‌شان تا کنون، با استقبال بسیار خوب طرف‌داران فوتبال مواجه شده‌اند و به نظر می‌رسد باید منتظر پیشرفت روزافزون آنها باشیم. شما هم اگر مایل به خرید و فروش ارز دیجیتال آث‌میلان هستید، آبان تتر در تمام مراحل همراه شما خواهد بود. 

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.