وزارت خزانه داری آمریکا :ارزهای دیجیتال می توانند باعث تضعیف تحریم ها شوند.


این آژانس پس از بررسی شش ماهه برنامه های تحریم ایالات متحده این هشدار را صادر کرد و توصیه کرد که خود آژانس باید ارتباط خودرا با موسسات مالی و سایر افرادی که با حوزه کریپتو در ارتباط هستند بهبود ببخشد.

در این گزارش که پس از بررسی شش‌ماهه تحریم‌های آمریکا علیه کشورهایی که مظنون به انجام فعالیت‌های غیرقانونی هستند آمده است رمزارزها، سیستم‌های پرداختی جایگزین و روش‌های نوین پنهان کردن تراکنش‌های فرامرزی هستند که پتانسیل زیادی در کاهش اثر تحریم‌های این کشور دارند.
براساس گفته وزارت خزانه داری ،این فناوری به بازیگران مخرب فرصت هایی برای نگهداری و انتقال وجوه خارج از سیستم مالی سنتی مبنی بردلار را ارائه می دهد.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز ، ایالات متحده بیش از 9000 تحریم علیه کشورهایی وضع کرده است که ادعا می شود پشت تروریسم و اقدامات غیرقانونی یا نقض حقوق بشر می باشند که از جمله آنها می توان به کره شمالی و ایران اشاره کرد.
این گزارش به آژانس توصیه می کند که “دانش نهادی” خود را در مورد ارزهای دیجیتال و استفاده از آنها افزایش دهد وارتباط خود را با موسسات مالی و افراد مهم و تاثیرگذار در این حوزه را بهبود بخشد.

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.