مای نیبر آلیس (My Neighbor Alice)؛ تجربه‌ای نو از بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین

مای نیبر آلیس (My Neighbor Alice)؛ تجربه‌ای نو از بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین

در همین لحظه‌ای که شما در حال خواندن این مقاله هستید، بیش از پنج هزار ارز دیجیتال وجود دارد که در صرافی‌ها به رسمیت شناخته شده‌اند و خرید و فروش می‌شوند. پشت هر کدام از این ارزهای دیجیتال، پروژه‌ای قرار گرفته است که هدف خاصی را دنبال می‌کند و یا اینکه می‌خواهد مشکلی را حل کند.

یکی از استفاده‌هایی که برخی از این ارزهای دیجیتال دارند، استفاده از آن‌ها در پلتفرم‌های گیمینگ (Gaming) و پلتفرم‌های مربوط به بازی‌هاست. این بازی‌ها بر روی شبکه بلاک چین قرار گرفته‌اند و خصوصیات و ویژگی‌های مخصوص به خودشان را دارند. ما در این مقاله قصد داریم در مورد یکی از این بازی‌ها به نام (My Neighbor Alice) و ارز دیجیتال مخصوص به خودش با شما صحبت کنیم. اگر دوست دارید در مورد این پلتفرم، شیوهٔ کارکرد آن و مزیت‌های بیشتر بدانید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 

مای نیبر آلیس (My Neighbor Alice)؛ تجربه‌ای نو از بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین
همه چیز در مورد بازی مای نیبر آلیس (My neighbor alice)

در مورد بازی (My Neighbor Alice) چه میدانید؟

همسایهٔ من آلیس (My Neighbor Alice)، یک بازی چند نفره است که مبتنی بر بلاک چین است. این بازی از نظر بصری بسیار جذاب است و کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که با امتحان کردن این بازی، جذب و سرگرم آن نشده باشد. شما در این بازی می‌توانید زمین‌های مجازی را خریداری کنید و مالک آنها شوید که حول جهان دختری به نام آلیس قرار گرفته‌اند. شما می‌توانید بر روی زمین‌های خود، ساخت و ساز کنید و آن‌ها را توسعه دهید، با دوستانتان در ارتباط باشید یا با افراد جدید آشنا شوید.

و یا زمین‌های خود را در معرض عموم قرار دهید و آن‌ها را به دیگران نشان دهید. هر کدام از این زمین‌ها دارای یک NFT منحصر به فرد برای خود هستند که می‌توانند خریداری یا فروخته شوند. وجود NFTها در این بازی، دارایی‌ها را بی همتا کرده است و تجربه‌ای منحصر به فرد را برای کاربران ایجاد کرده است.

یکی از امکانات جالبی که این بازی دارد این است که کاربران در این بازی می‌توانند NFTهای خود را به دیگران قرض بدهند یا NFT از دیگران قرض بگیرند. مای نیبر آلیس با استفاده از قراردادهای هوشمند، فضایی امن را پدید آورده است که کاربران می‌توانند در آن ” وام دادن” و ” وام گرفتن” را تجربه کنند.

مای نیبر آلیس توسط استودیو بازی سازی Antler Interactive ساخته شده است، که یک کمپانی بازی سازی بسیار معتبر و موفق است. این بازی را از نظر ساختاری می‌توان با بازی دیسنترالند، سند باکس، اکسی اینفینیتی و انیمال کراسینگ (Animal crossing) مقایسه کرد. البته که مای نیبر آلیس از (Defi) بسیار قوی‌تری برخوردار است.

 

مای نیبر آلیس (My Neighbor Alice)؛ تجربه‌ای نو از بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین
تجربه بازی دوستانه و منحصر به فرد با مای نیبر آلیس

 

توکن (ALICE)

توکن بومی و اختصاصی پلتفرم مای نیبر آلیس، با نماد اختصاری آلیس (ALICE) در بازار ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. این توکن بر اساس استاندارد ERC20  اتریوم است و این شبکه از امنیت آن پشتیبانی می‌کند. تعداد کل توکن‌های (ALICE) 100 میلیون است. که از این 100 میلیون حدود 30 میلیون آن در اختیار تیم بازاریابی و مشاورهٔ این ارز دیجیتال قرار گرفته است.

از آنجایی که تعداد توکن‌های (ALICE) زیاد نیست و از آنجایی که کاربرد آن هم زیاد است، ارزش آن روند صعودی را پیش گرفته است و قیمت آن به راحتی بالا می‌رود. لازم به ذکر است که این ارز دیجیتال در سال 2021 در بایننس لانچ پول عرضه شد و هم اکنون این ارز دیجیتال یکی از 200 ارز دیجیتال برتر بازار محسوب می‌شود.

 

کاربردهای توکن (ALICE)

  • اولین و مهم‌ترین کاربرد توکن آلیس استفاده از آن به عنوان سوخت پلتفرم (My Neighbor Alice) است. یعنی شما با استفاده از این توکن می‌توانید در این بازی امکانات ویژه‌ای را کسب کنید.
  • کاربران این بازی می‌توانند توکن‌های آلیس را گرو بگذارند و با استیک کردن (Steakig) آن پاداش دریافت کنند و تعداد توکن‌های خود را افزایش دهند.
  • از توکن‌های آلیس برای حاکمیت در این پلتفرم هم استفاده می‌شود. با توجه به سیستم رأی‌گیری که در این پلتفرم وجود دارد، کسانی که توکن‌های بیشتری را دارند می‌توانند در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت کنند و به اندازه سهمشان حق حاکمیت داشته باشند.

از آنجایی که افراد با صرف بازی کردن می‌توانند توکن‌های آلیس کسب کنند؛ این بازی را با میل و رغبت انجام می‌دهند و دیگران را هم به شرکت کردن در آن تشویق می‌کنند. همین حضور کاربران و همین مشارکت آنها، باعث سرپا ماندن و فعال ماندن این پلتفرم می‌شوند

 

مای نیبر آلیس (My Neighbor Alice)؛ تجربه‌ای نو از بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین
توکن آلیس؛ توکن بومی پلتفرم مای نیبر آلیس

توکن آلیس؛ توکن بومی پلتفرم مای نیبر آلیس

بله. توکن‌های آلیس قابل استخراج هستند، اما نه به روشی که مثلاً بیت کوین را استخراج می‌کنیم زیرا مبتنی بر پروتکل اثبات کار نیست و بر خلاف بیت کوین نمی‌توان آن را ماین کرد. اگر برایتان سؤال پیش میآید که چطور می‌توانیم تعداد توکن‌های خود را افزایش دهیم، باید بگوییم که سه راه جلوی پای شماست. یا اینکه توکن‌های خود را از طریق بازی کردن استخراج کنید، یا اینکه توکن‌های (ALICE) را خریداری کنید و یا اینکه آن‌ها را استیک (Steaking) کنید.

روشی که می‌توان توکن‌های (ALICE) را با استفاده از آن استخراج کرد، مبتنی بر الگوریتم (POG) است، یعنی (Proof of game). یعنی اگر شما قصد دارید تا توکن‌های آلیس را استخراج کنید، باید وارد این بازی شوید و با بازی کردن در این پلتفرم، توکن‌های (ALICE) را به دست بیاورید.

اگر قصد خرید این توکن‌ها را دارید می‌توانید از صرافی‌های داخلی یا خارجی این توکن را خریداری کنید. صرافی‌های binance، coinex، gate.io و … از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند. اما اگر داخل ایران هستید بهتر است از صرافی‌های خارجی برای انجام معاملات خود استفاده نکنید. به این دلیل که امکان بسته شدن و مسدود شدن حساب‌ها وجود دارد و این قضیه، سرمایه‌های شما را در معرض خطر بزرگی قرار می‌دهد. شما می‌توانید از صرافی‌های داخلی معتبر و شناخته شده برای انجام معاملات خود استفاده کنید.

علاوه بر این روش شما می‌توانید توکن‌های آلیس خود را گرو بگذارید و به صورت سالیانه، تعدادی توکن آلیس را به عنوان سود دریافت کنید. به این روش استیک کردن میگویند و بسیار روش پرطرف‌داری در میان کاربران است.

 

مای نیبر آلیس (My Neighbor Alice)؛ تجربه‌ای نو از بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین
روش‌های به دست آوردن توکن‌های آلیس (alice)

 

روش‌های به دست آوردن توکن‌های آلیس (alice)

شما برای ذخیره توکن‌های (ALICE) به یک کیف پول دیجیتال شخصی نیاز دارید. کیف پول‌های دیجیتال دو نوع دارند: نرم افزاری و سخت افزاری. از کیف پول‌های نرم افزاری که از توکن آلیس پشتیبانی می‌کنند می‌توانیم به تراست والت (trust wallet)، کوینومی (coinomi)، متا مسک (meta mask) و اتومیک والت (atomic wallet) اشاره کنیم. شما این کیف پول‌های نرم افزاری را می‌توانید بر روی گوشی موبایل خود یا بر روی دسکتاپ کامپیوتر شخصی خود نصب کنید و به راحتی از آنها استفاده کنید. به کیف پول‌های نرم افزاری کیف پول‌های گرم هم میگویند.

علاوه بر این کیف پول‌ها، می‌توانید از کیف پول‌های سخت افزاری هم استفاده کنید. کیف پول‌های سخت افزاری به صورت آفلاین هم قابل استفاده هستند و به کیف پول‌های سرد مشهورند. از کیف پول‌های سخت افزاری می‌توان به کیف پول سخت افزاری لجر (ledger) و ترزور (trezor) اشاره کرد.

 

و در آخر

ما در این مقاله تمام اطلاعاتی را که در مورد بازی مای نیبر آلیس در اختیار داشتیم را با شما به اشتراک گذاشتیم تا شما هم از این اطلاعات بهره‌مند شوید. حتماً میدانید که قبل از انجام معاملات و سرمایه گذاری بروی توکن‌های (ALICE) باید از وضعیت بازار در طول روز، هفته و ماه آگاهی پیدا کنید و با استفاده از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بتوانید شرایط را برای خرید یا فروش این توکن به طور دقیق و کامل بسنجید.

این پلتفرم شرایطی را ایجاد کرده است که افراد حتی با بازی کردن بتوانند کسب درآمد کنند و با دریافت توکن‌های (ALICE) وارد بازار معاملات ارزهای دیجیتال شوند و با آن آشناتر و صمیمی‌تر بشوند. امیدواریم که این مطالب برای شما هم سودند واقع شده باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.