دفترکل دارایی های خارجی آمریکا دستورالعمل هایی را برای حوزه کریپتو منتشر کرد.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت امور خارجه (OFAC) اخیراً دستورالعمل های جدیدی را برای مشاغل و سرمایه گذاران حوزه ارزهای دیجیتال منتشر کرده است و می گوید که سرمایه گذاران فردی باید همانند موسسات مالی سنتی ،مورد بررسی قرار بگیرند تا صلاحیت معاملاتی آنها آشکار شود.

در بیانیه این نهاد آمده است:

افزایش رواج ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداخت، آنها را بیشتر در معرض خطرات تحریم قرار می‌دهد. بدین ترتیب، صنعت رمزارزها شامل شرکت‌های فناوری، صرافی‌ها، مدیران، ماینرها، ارائه‌دهندگان کیف پول و کاربران، در جلوگیری از سوءاستفاده افراد تحریم شده از ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ها و تضعیف سیاست خارجی آمریکا و منافع امنیت ملی نقش مهمی ایفا را می‌کنند.

همچنین در این بیانیه آمده است که تمام افرادی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند باید مراقب باشند که با چه کسی معامله می کنند تا از نقض قوانین تحریم جلوگیری شود.

به گفته اداره کل کنترل دارایی های خارجی آمریکا این راهنما برای کمک به صنعت ارزهای دیجیتال در کاهش این خطرات صادر شده است و تمامی اعضای صنعت ارزهای دیجیتال موظفند اطمینان حاصل کنند که به طور مستقیم یا غیر مستقیم در معاملات تحت تحریم OFAC مانند معاملات با اشخاص یا دارایی مسدود شده یا انجام معاملات ممنوع تجارت یا سرمایه گذاری، مشارکت نمی کنند.

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.