ارز دیجیتال گالا (GALA)؛ سوخت بازی مبتنی بر بلاک چین

همین‌طور که روزبه‌روز محبوبیت ارزهای دیجیتال در بین مردم بیشتر می‌شود، شرکت‌های مختلفی در حوزه‌های متفاوتی سعی در پیوند دادن پروژه‌هایشان با شبکه بلاک چین را دارند. ازآنجایی که در نهایت همه چیز به سمت مدرن شدن پیش می‌رود، هر کسی که زودتر خودش را با این شبکه آشنا کند و از پلتفرم آن استفاده کند، برنده خواهد بود. یکی از حوزه‌هایی که چند سالی می‌شود که خودش را وارد شبکه بلاک چین کرده است، حوزهٔ گیمینگ و بازی است. اخیراً چندین بازی مبتنی بر بلاک چین ساخته شده است که دارای توکن‌های اختصاصی هستند و حسابی هم در بازار ارزهای دیجیتال سروصدا کرده‌اند. ما در این مقاله قصد داریم به یکی از این پلتفرم‌ها و ارز دیجیتال اختصاصی آن با شما صحبت کنیم. پیشنهاد می‌کنیم این مقالهٔ جالب را راجع به ارز دیجیتال گیمینگ گالا (GALA) از دست ندهید.

 

ارز دیجیتال گالا (GALA)؛

همه چیز در مورد بازی مبتنی بر بلاک چین گالا 

 

در مورد پروژه گالا چه میدانید؟

گالا در حقیقت یک پلتفرم بازی مبتنی بر بلاک چین است. در بازی‌های مبتنی بر بلاک چین افراد می‌توانند در هر جای دنیا که هستند به راحتی با یکدیگر بازی کنند و اطلاعاتشان را بر روی شبکه بلاک چین ذخیره کنند. کسانی که صنعت گیمینگ را به سمت بلاک چین بردند قصد داشتند از این طریق، هم یک منبع پول سازی برای کمپانی‌های بازی ایجاد کنند، هم مردم را به استفاده از دنیای ارزهای دیجیتال ترغیب کنند، هم شرایطی را فراهم کنند که گیمرها بتوانند از زمانی که صرف بازی کردن می‌کنند پول در بیاورند.

 در این پلتفرم بازی‌های مختلفی وجود دارد (از جمله بازی‌های تخیلی، بازی‌های استراتژیک، بازی‌های علمی و …) که هم اکنون تنها یکی از آنها فعال شده است. در این بازی که تاون استار (town star) نام دارد، گیمرها مالک یک شهر هستند و به مدیریت کردن آن می‌پردازند. در حقیقت در این بازی، کاربران به اداره این بازی می‌پردازند و با استفاده از توکن‌های اختصاصی این پلتفرم به تصمیم گیری در مورد این بازی می‌پردازند.

در این بازی به صورت روزانه امتیازهایی توزیع می‌شود که شامل سکه‌ها و توکن‌های NFT می‌شود که بازیکنان می‌توانند با فعالیت در این بازی به این امتیازها دست یابند. در ضمن نودهای این شبکه که با نام (gala nodes) شناخته میشوند، هم به امنیت شبکه گالا کمک می‌کنند، هم در مورد ایده‌های مربوط به توسعه بازی تصمیم گیری می‌کنند و به اجرای قراردادهای هوشمند کمک می‌کنند.

این پلتفرم در سال 2019  به مدیریت اریک شرمیر (Eric schiermyer) فعالیتش را آغاز کرد و اکنون بیش از 60 نفر در تیم توسعهٔ آن مشغول به کار هستند. NFT اصلی بازی گالا در کمتر از 8 دقیقه فروخته شد. این NFT در حقیقت یک ووکس VOX بود. ووکس ها آواتارهای این پلتفرم بازی هستند که هر کدام یک NFT هستند و قابل خرید و فروش میباشند.

 

ارز دیجیتال گالا (GALA)؛

ارز دیجیتال گالا (GALA) و NFT های اختصاصی آن

 

 

در مورد ارز دیجیتال گالا (GALA) چه میدانید؟

ارز دیجیتال گالا با نماد اختصاری (GALA) در دنیای ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. از توکن بومی گالا در پلتفرم بازی گالا گیمز به عنوان سوخت این اکوسیستم استفاده می‌شود. شما با استفاده از این توکن می‌توانید در گرفتن تصمیمات مدیریتی مربوط به بازی شرکت کنید، می‌توانید از جوایز بهره‌مند شوید، می‌توانید برای نودهای شبکه به عنوان یک مشوق عمل کنید و می‌توانید با استفاده از آن به خرید فروش توکن‌های NFT موجود در بازی بپردازید. لازم به ذکر است که این توکن بر روی شبکه اتریوم استوار است.

گالا (GALA) هم اکنون در رتبه 233 در بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. ارزش توکن‌های گالا در بازار ارزهای دیجیتال حدود 3 میلیون دلار تخمین زده شده است. البته هنوز حداکثر عمر حمایتی ارزهای گالایی که در بازار در گردش است مشخص نشده است.

 

آیا می‌توان ارز دیجیتال گالا را استخراج کرد؟

خیر. بر خلاف بیت کوین، گالا از پروتکل اثبات کار (Proof of work) برای ارزهای خود استفاده نمیکند و به همین دلیل استخراج آن از روش سنتی با استفاده از ماینرها امکان‌پذیر نیست. در این شبکه از پروتکل اثبات سهام (proof of stake)، یا همان استیکینگ برای افزایش توکن‌های (GALA) استفاده کنید.

برای به دست آوردن توکن‌های گالا، یا باید در پلتفرم گیمینگ گالا بازی کنید و این توکن را به دست بیاورید یا آن را از صرافی‌های خارجی یا داخلی خریداری کنید.

 

ارز دیجیتال گالا (GALA)؛

کاربرد های ارز دیجیتال گالا (GALA)

 

ارز دیجیتال گالا را از کدام صرافی‌ها می‌توان خریداری کرد؟

شما برای خرید (GALA) میتوایند از صرافی‌های خارجی یا داخلی استفاده کنید. فقط باید بررسی کنید که آیا این ارز دیجیتال در صرافی مورد نظر شما لیست شده است یا نه. از صرافی‌های معتبر خارجی که از (GALA) پشتیبانی می‌کنند می‌توانیم به بایننس (Binance)، یونی سوآپ (Uniswap)،  دیجی فینیکس (Digifinex) اشاره کنیم. توجه داشته باشید که به دلیل وجود تحریم ها امکان مسدود شدن حساب کاربران ایرانی توسط صرافیهای متمرکز همیشه وجود دارد. بنابراین حتماً اگر هم از این صرافی‌ها استفاده میکنید دارایی‌هایتان را به یک کیف پول شخصی انتقال دهید.

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال گالا را از طریق صرافی‌های ایرانی دارید، می‌توانید به راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر به آدرس (abantether.com) شوید و پس از ثبت نام، ارز گالا را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز گالا را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم می‌توانید ارز دیجیتال گالا خود را بفروشید.

کدام کیف پول‌ها از ارز دیجیتال گالا پشتیبانی می‌کنند؟

شما برای ذخیره ارز دیجیتال گالا به آدرس یک کیف پول دیجیتالی شخصی نیاز دارید. شما برای ذخیره ارزهای دیجیتال خود می‌توانید از کیف پول‌های سخت افزاری یا نرم افزاری استفاده کنید. کیف پول‌های سخت افزاری یا کیف پول‌های سرد، کیف پول‌هایی هستند که به صورت آفلاین قابل دسترسی می‌باشند و از تمام ارزهای دیجیتال هم پشتیبانی می‌کنند. این کیف پول‌ها به نسبت کیف پول‌های نرم افزاری، از امنیت بیشتری برخوردار هستند و اگر هم گم بشوند، می‌توان با در دست داشتن بعضی اطلاعات، دارایی‌ها را به راحتی برگرداند. از این کیف پول‌ها می‌توانیم به کیف پول سخت افزاری لجر نانو (Ledger nano)، تروزر (Trezor)  کیپ کی (Keepkey) اشاره کنیم.

علاوه بر این شما می‌توانید از کیف پول‌های نرم افزاری هم برای ذخیره (GALA) استفاده کنید. این کیف پول‌های نرم افزاری به کیف پول‌های گرم مشهور هستند و به صورت آنلاین قابل استفاده هستند. بر خلاف کیف پول‌های سخت افزاری که نسبتاً گران هستند، این کیف پول‌ها کاملاً رایگان‌اند و به راحتی هم قابل دسترسی‌اند. کیف پول‌های نرم افزاری تراست والت (trust wallet) و متامسک (meta mask) کیف پول‌هایی هستند که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند. از آنجایی که این ارز دیجیتال بر روی شبکه اتریوم استوار است، از تمام کیف پول‌هایی که برای ذخیره اتریوم استفاده می‌شود می‌توان برای ذخیره ارز دیجیتال گالا استفاده کرد.

 

چطور می‌توانیم ارز دیجیتال گالا (GALA) را خریداری کنیم؟

اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال گالا  را دارید، میتوانید به راحتی این ارز دیجیتال را از صرافی آبان تتر تهیه کنید. کافی است وارد سایت صرافی آبان تتر شوید و پس از ثبت نام، ارز گالا را انتخاب کنید و با شارژ ریالی حساب خود، هر مقدار ارز گالا را که مایل بودید، خریداری کنید. صرافی آبان تتر هیچ سقفی برای خرید این ارز دیجیتال قائل نیست و هر زمان که اراده کنید هم میتوانید ارز دیجیتال گالا خود را بفروشید.

 

درباره ی نویسنده

تحریریه آبان تتر

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.